سفارش تبلیغ
صبا
آنچه از مالت رفت و تو را پند آموخت ، از دستت نشد و نسوخت . [نهج البلاغه]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/7/23:: 8:36 عصر

موفقیت پژوهشگران دانشگاهی در ساخت آزمایشگاهی نانودارویسرطان پستان
پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی زنجان و دانشگاه گیلان در طرحیتحقیقاتی موفق به ساخت نمونه آزمایشگاهی از نوعی نانودارو شدند که به گفته آنهاقابلیت بسیار بالایی در درمان هوشمند سلول های سرطانی در مدل حیوانی داشته است.


به گزارش قدس آنلاین و به نقل از ایسنا، در میان انواع مختلف سرطان، سرطانپستان یکی از متداول‌ترین و مهم‌ترین علل مرگ زنان در جهان است. با وجود روش‌هایمختلف موجود در درمان سرطان پستان، با این حال تا درمان این سرطان هنوز راه زیادیباقی مانده است. زیرا هیچ یک از روش‌های موجود، درمان اختصاصی سرطان محسوبنمی‌شوند. این روش‌ها علاوه بر از بین بردن سلول‌های سرطانی موجب بروز عوارض جانبینامطلوب در بافت‌های مختلف و از بین بردن سلول‌های سالم نیز می‌شوند. همچنین اکثرآن‌ها هزینه‌های زیادی را برای بیماران در بر دارند.
 
به گفته‌ دکتر مجتبیصلوتی، از مجریان این طرح، هدف از تحقیق حاضر، تولید و توسعه یک نانوداروی جدید بهمنظور درمان هوشمند سرطان پستان به روش نورگرما درمانی بوده است. در این روش ازعواملی استفاده می‌شود که با جذب نور سبب ایجاد حرارت به طور موضعی می‌شوند و حرارتتولید شده سبب مرگ سلول‌های سرطانی حاوی این مواد خواهد شد. به نظر می‌رسد به کمکاین نانودارو می‌توان مشکلات روش‌های متداول درمان سرطان که به آن اشاره شد را تاحدود زیادی برطرف کرد.
صلوتی ضمن اشاره به این مطلب که نانوداروی طراحی شدهترکیبی از نوعی پپتید و نانومیله‌های طلاست، ویژگی‌های این نانودارو را این گونهتشریح کرد: «طبق بررسی‌های انجام شده این نانودارو دارای پایداری قابل ملاحظه‌ای درسرم خون انسان است. نمونه‌های سنتز شده فاقد سمیت بر روی سلول‌ها هستند و قدرتاتصال اختصاصی بالایی به سلول‌های سرطانی پستان دارند
نتایج بررسی توزیع حیاتینانوداروی تولید شده در موش‌های مبتلا به تومور پستان، هدف‌گیری مناسب بافت‌هایمبتلا به تومور را اثبات کرده است. در واقع نانوداروی تولید شده اثر درمانی قابلملاحظه‌ای در مدل حیوانی نشان داده به گونه‌ای که تومور پستان در موش‌های تیمار شدهبطور کامل درمان شده است.
به گفته‌ این محقق، برای ساخت این نانودارو، از پپتیدبومبسین به عنوان مولکول درمانی هدفمند استفاده و با استفاده از نانوتینک اسید بهنانومیله‌های طلا متصل شد. پس از انجام مطالعات کنترل کیفی و برون تنی، ترکیب حاصلبه موش مبتلا به تومور پستان تزریق شد و با تابش امواج مادون قرمز نزدیک، قابلیتدرمانی آن به روش نورگرما درمانی بررسی شد.
صلوتی اثر ویژه‌ی نانومیله‌های طلادر ساختار این نانودارو را این گونه توضیح داد: «ویژگی جذب نوری قوی نانوذرات طلا،آن‌ها را به عنوان واسطه‌هایی مناسب برای بالا بردن دما تبدیل کرده است. نانوذراتطلا به خصوص ساختار نانومیله‌ای آن، دارای جذب قوی در محدوده‌ اشعه‌ مادون قرمزهستند که عمیقا در بافت‌ها نفوذ می‌کند. این اشعه به بافت‌های سالم آسیبی واردنمی‌سازد. اما زمانی که نانوذرات طلا در داخل بافت‌ها این اشعه را دریافت کنند، بهطور مؤثری آن را به گرما تبدیل کرده که باعث انفجارهای مینیاتوری در سلول‌ها و درنتیجه کشتن سلول‌های سرطانی می‌شوند


کلمات کلیدی : مقالات علمی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/7/15:: 4:51 عصر

کپسول ردوکیل مارنیز - Marnys Redukil Capsule   کپسول ردوکیلRedukil Capsule

اضافه وزن و چاقی به عنوان عاملی خطرناک برای بیماری های مختلف از جمله بیماری های قلبی-عروقی، بالا رفتن فشار خون، دیابت های غیر وابسته به انسولین و است.

ترکیبات  :

نام

مقدار

نیاز  روزانه

Energy

  840   Kj

%

Proteins

  3?1   g

%

Carbohydrate

  1?1   g

%

Fat

  0?1   g

%

Fiber

  95?6   g

%

مکانیسم اثر:

کپسول ردوکیل یک مکمل طبیعی و گیاهی می باشد که با جذب آب در معده تشکیل ژلی حجیم داده که مدت طولانی در معده می ماند و به این ترتیب احساس سیری را القا می کند. این مکمل باعث کاهش جذب کلسترول شده و به عنوان درمانی کمکی جهت کاهش پلاک های آرواسکلروتیک عروق عمل می کند. همچنین این محصول با کاهش جذب منوساکاریدها و دی ساکاریدها باعث کاهش پیک قند خون می گردد  . کپسول ردوکیل تخلیه معده را طولانی کرده، جذب تدریجی قند خون راممکن می سازد. این موضوع به کاهش قند خون بالا که بعد از صرف غذا ایجاد می شود کمک شایانی می کند.

این فرآورده از نوعی فیبر گیاهی به نام Glucomannanتشکیل شده است که این فیبر توانایی جذب آب بیشتر از 200 برابر وزن خود در حالت خشک را دارد که در معده حجیم شده و احساس سیری را القا می کند

موارد مصرف :

مناسب جهت کاهش وزن

کاهش وزن
کاهش اشتها
کاهش چربی و قند خون
رفع یبوست

روش مصرف :

روزانه یک کپسول همراه با صبحانه میل شود.


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/7/13:: 7:43 عصر

 دارو در دندانپزشکی

 
 

فنوکسی بنزامین

موارد و مقدار مصرف:
فنوکسی بنزامین در کنترل فیوکروموسیتوم مصرف می شود.

موارد منع مصرف و احتیاط:
این دارو در صورت سابقه حوادث مغزی عروقی و در طول دوره بهبود پس از انفارکتوس میوکارد نباید مصرف شود.

عوارض جانبی:
کاهش فشارخون وضعیتی همراه با سرگیجه و تاکی کاردی جبرانی مشخص ،احتقان بینی ،میوز،مهار دفع منی و بندرت اختلالات گوارشی ،کاهش تعریق و خشکی دهان (پس از انفوزیون وریدی) و کاهش فشار خون ایدیوسنکراتیک چند دقیقه پس از شروع انفوزیون گزارش شده است. تشنج با انفوزیون سریع دارو نیز مشاهده شده است.

هشدار:
این دارو در صورت سابقه حوادث مغزی عروقی و در طول دوره بهبود پس از انفارکتوس میوکارد نباید مصرف شود.

 

مکانیسم اثر:
فنوکسی بنزامین ،یک داروی مسدودکننده گیرنده آلفا آدرنرژیک بسیار قوی با مدت اثر طولانی است و دارو سبب ایجاد یک انسداد غیرقابل برگشت و غیر رقابتی می شود.

نکات قابل توصیه به بیمار:
1.فنوکسی بنزامین در صورت مصرف از راه تزریقی ،باید همیشه رقیق شده و از راه انفوزیون تزریق گردد در بزرگسالان و کودکان ،مقدارمصرف معمول دارو برای شروع درمان 10 میلی گرم یک یا دو بار در روز است که به تدریج بر اساس پاسخ بیمار تا حد
mg/kg/day 21     در دو مقدار منقسم افزایش می یابد.

فارماکوکینتیک:
این دارو به طور ناقص و نامنظم از مجرای گوارش جذب می شود.اثر دارو به تدریج در طول چند ساعت شروع شده و به مدت 43 روز باقی می ماند. در کبد متابولیزه می شود و در ادرار و صفرا دفع می شود.

اشکال دارویی:
capsule:10 mg    

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود است.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/7/13:: 6:39 عصر

 

 BLUpan UD Augentropfenقطره چشمی اشک مصنوعی (بلوژل)Blugel Eye Drop  ود

طلاعات کاربردی

ترکیبات:

  - حاوی سدیم هیالورونات 30%
- بدون مواد نگهدارنده با ویسکوزیته بالا
- محافظ سطح قرنیه
- با عملکرد حفاظت، رطوبت رسانی و لغزندگی سطح چشم

روش مصرف :

در زمان نیاز یک یا دو قطره در هر چشم

توضیحات :

مهمترین موارد تجویز:
* افزایش سن
* تغییرات هرمونی شامل یائسگی
* فاکتورهای محیطی (باد، سرما، خشکی، آلودگی هوا و...)
* بیماری های اتوایمیون مانند سندروم شوگرن، لوپوس اریتماتوز سیستمیک، آرتریت روماتوئید
* لیزیک و دیگر اعمال جراحی عیوب انکساری چشم
* کاهش پلک زدن
* استرس بینایی ناشی از خیره شدن طولانی مدت(مانند صفحه های کامپیوتر


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/7/9:: 6:29 عصر
سرطان کولون یا همان روده بزرگ در پایین ترین قسمت دستگاه گوارش رخ می دهد. باورهای زیادی در خصوص این نوع سرطان وجود دارد که در بسیاری از موارد صحیح نیستند. همیشه این باور وجود دارد که هر نوع پولیپی در این ناحیه سرطان است و یا اینکه سرطان کولون ارثی نیست. علاوه بر این باورهای زیادی در خصوص کولونوسکوپی هست که لازم است در خصوص راست و دروغ شان بیشتر بدانید. در این مطلب به بررسی این باورهای رایج درباره سرطان کولون می پردازیم.

سرطان کولون ارثی نیست
این باور نادرست است. در بروز حدود 15 تا 20 درصد موارد ابتلا به سرطان کولون، عوامل وراثتی دخیل هستند. اگر در خانواده شما کسی از سرطان کولون رنج می برد، بهتر است هر پنج سال یکبار بچه ها و دیگر اعضای خانواده آزمایش ها و بررسی های لازم را انجام دهند.


علاوه بر این وجود بیماری هایی مانند بیماری کرون یا کولیت اولسراتیو (کولیت زخمی) که هر دو ازبیماری های التهابی روده محسوب می شوند، در خانواده احتمال بروز سرطان روده را افزایش می دهد. در واقع این بیماری ها باعث رشد پولیپ هایی در روده می شوند که به مرور سرطانی می شوند.

 

زمانی که علائم بروز می کند، بیماری پیشرفت کرده است
درست است. به عنوان مثال اگر 
انسدادی در روده وجود داشته باشد، فرد به طور ناگهانی دچار استفراغ، حالت تهوع، درد و مشکلاتی در دفع گاز و غیره می شود. این علائم در اثر وجود ضایعه ای است که بخشی از روده را مسدود کرده است.


به طور کلی، این مرحله کمی دشوار بوده و نشان از پیشرفت بیماری دارد. در واقع رسیدن به این مرحله نشان می دهد که حدود پنج سال دیرتر نسبت به درمان بیماری اقدام شده است.


اگر به عنوان مثال متاستازی در ناحیه کبد اتفاق بیافتد، می توان با استفاده از شیمی درمانی جلوی پیشرفت بیماری را گرفت، اما درمان قطعی بیماری دور از ذهن است.

افرادی که پولیپ روده دارند، الزاما دچار سرطان کولون نیستند. امکان دارد این پولیپ ها خوش خیم باشند. اما این احتمال هم وجود دارد که این پولیپ ها در پنج سال آینده سرطانی شوند

کولونوسکوپی روشی بسیار دردناک است
این باور، هم غلط و هم درست است. در کشورهایی که 
کولونوسکوپی بدون بیهوشی انجام می شود می توان آن را روشی دردناک محسوب کرد. اما در کشورهایی مانند فرانسه مدتهاست که کولونوسکوپی را تحت بیهوشی انجام می دهند. در این صورت پزشک می تواند طول مدت آزمایش را کوتاه تر کند و به خاطر اینکه روده شل شده و عمل انجام شده، دردی ایجاد نمی کند.


البته در این صورت بیهوشی، جزئی است، به خاطر اینکه کولونوسکوپی یک روش جراحی نبوده و نیاز به بیهوشی طولانی مدت نیست.

 

افرادی که دچار سرطان روده می شوند، بدون شک جان خود را از دست می دهند
این باور نادرست است. اگر سرطان روده زود تشخیص داده و درمان شود، یعنی اینکه پولیپ در مراحل اولیه برداشته شود، بیمار 90 تا 100 درصد درمان می شود. با این حال زمانی که پولیپ از جداره روده عبور کرده و 
متاستاز (انتشار سلول های سرطانی در بدن) ایجاد کند، شانس درمان به 5 درصد می رسد. در این صورت نیاز به جراحی و شیمی درمانی وجود دارد.


به همین دلیل لازم است که آزمایشات و اقدامات پیشگیرانه انجام شود تا سرطان در مراحل اولیه شناسایی و درمان شود.


متاسفانه سرطان کولون جزو سرطان هایی است که در سرتاسر دنیا قربانی می گیرد، به عنوان مثال در کشوری مانند فرانسه روزانه 46 نفر جان خود را به دلیل ابتلا به این بیماری از دست می دهند.

 

افرادی که دچار پولیپ روده هستند، حتما سرطان کولون دارند
این باور نیز اشتباه است. افرادی که 
پولیپ روده دارند، الزاما دچار سرطان کولون نیستند. به خاطر اینکه امکان دارد این پولیپ ها خوش خیم و بدون علامت باشند. اما این احتمال وجود دارد که این پولیپ ها در پنج سال آینده رشد کرده و سرطانی شوند.


در واقع، ابتدا پولیپ ها ضایعات کوچک مسطحی هستند که احتمال دارد تبدیل به زگیل شوند. در طی عبور مدفوع و بر اثر تحریکاتی که به وجود می آید، این ضایعات تغییر کرده و سرطانی می شوند. البته نمی توان حکم کلی داد.


اگر اندازه پولیپ کوچک باشد، یعنی کمتر از پنج میلی متر، خطر کمتری بیمار را تهدید می کند. اما زمانی که این پولیپ رشد کند و اندازه ی آن به یک سانتی متر برسد، خطر بروز سرطان بیشتر می شود.


البته در برخی موارد، پولیپ هایی نیز وجود دارند که در رادیوگرافی دیده نمی شوند، اما جزو سلول های سرطانی هستند. 

 

بدون شک کولونوسکوپی یا دوربین های جایگزین کولونوسکوپی که به اندازه ی کپسول هستند و توسط بیمار بلعیده می شوند، بهترین روش های تشخیص این بیماری محسوب می شوند.


در نتیجه در گام اول لازم است که پولیپ ها، اندازه ی آنها و بدخیم یا خوش خیم بودن شان مورد بررسی قرار بگیرد و سپس در خصوص سرطانی بودن آنها نظر داد.

 

زمانی که علائمی وجود ندارد، خطر نیز وجود ندارد
این باور کاملا اشتباه است. درست است که همه ما صرفا با مشاهده برخی علائم به پزشک مراجعه می کنیم، اما متاسفانه سرطان کولون بیماری خاموشی محسوب می شود و علامت خاصی بروز نمی دهد.


به خاطر اینکه این بیمار به مرور در عرض چندین سال پیشرفت کرده و به مرحله ی بروز علائم می رسد.


اگر بررسی های دقیق در مراحل اولیه توسط کشت خون یا کولونوسکوپی انجام نگیرد، احتمال کشف تومورهای کوچک از روی علائم وجود ندارد.


بنابراین لازم است قبل از اینکه سرطان پیشرفت کرده و به مرحله ی نهایی برسد، نسبت به کشف و درمان آن اقدام شود. 

به عقیده متخصصان، پیشگیری از ابتلا به این نوع سرطان، بهترین روش برای مقابله با آن محسوب می شود.

 

سرطان کولون مخصوص افراد سالمند است
این باور نیز هم درست و هم نادرست است. سرطان کولون در بین افراد سالمند رواج بیشتری دارد. در واقع بیشترین مرگ و میر ناشی از این بیماری در افراد بالای 50 سال مشاهده شده است.


هر چه سن بالاتر می رود، احتمال ابتلا به این بیماری نیز افزایش می یابد. اما از سن 30 سالگی خطر ابتلا به سرطان کولون در هر 10 سال از زندگی دو برابر می شود.


البته قبل از 50 سالگی احتمال ابتلا به این سرطان، 15 تا 20 درصد است. با این حال در بین بیماران، افراد 27 و 30 ساله نیز دیده شده است.

 

الکل خطر ابتلا به سرطان کولون را افزایش می دهد
این باور درست است. 
الکل ذخیره فولات و ویتامین B بدن را کاهش می دهد. بهتر است بدانید که این ویتامین مانع از ابتلا به سرطان کولون می شود و کمبود آن بدن را به زحمت می اندازد.


علاوه بر این، الکل آسیب پذیری DNA را در مقابل عوامل سرطان زا تشدید می کند. به عقیده محققان، مصرف کننده های افراطی الکل به میزان 20 درصد بیشتر در معرض ابتلا به سرطان کولون و سرطان های دیگر قرار می گیرند.

 http://doctoreman.irدرباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب