سفارش تبلیغ
صبا
استمرار عبرت اندوزی به بینش می انجامد و خودداری (از زشتیها) را نتیجه می دهد . [امام علی علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/27:: 4:47 عصر

در اواخر تحصیلات در مسیر م در یکی از معابر شهرمرند یکی از دوستان فرهنگی را دیدم که سوار بر موتور بهمراه فرزندش که در جلو موتور بر روی باک قرار داده بود بطرف م می آمد که با دیدن من ایستاد و گفتش راستی خوب شد دیدمت این پسر من چشمش قرمز شده و اذیت میکنه .گفتم بهتره که به یک پزشک نشان بدهی برای معاینه وسیله میخواهد .میخواستم بگم که من رشته ام داروسازی است که بلافاصله گفتش آره پس شما به این قسمت نرسیدید و طوری مطلب را بیان کرد مثل اینکه پزشکان در طول دوره خود از قسمت پایین بدن شروع میکنند و به ترتیب جلو می آیند تا اینکه در آخر تحصیلات در فرق سر درس را تمام میکنند.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/18:: 4:54 عصر

 

برای نخستین بار یک گروه نمایش با درخشش هنرمندان باذوق و جوان مرندی در جششنواره بین المللی تئاتر تهران و خیابانی مریوان درسومین جشنواره المپیاد تئاتر هندوستان از شهرستان مرندپذیرفته شد :

به گزارش خبرنگار صداو سیما از مرند :سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند با اعلام این مطلب به خبرنگار ما در مرند گفت:این نمایش با عنوان چوبانلار به نویسندگی و کار گردانی مهدی صالحیار هنرمند جوان مرندی و با اجرای جوانان هنرمند این شهرستان در بیست و سومین جشنواره المپیاد تئاتر هندوستان حضور خواهد یافت.

عزیز اده اظهار داشت این نمایش که بمدت 4 روز در جشنواره بین المللی تئاتر فجر تهران و تئاتر خیابانی مریوان حضور داشته و حائز رتبه های برتر کار گردانی و نویسندگی اول را کسب کرد .و برای شرکت در بیست و سومین جشنواره المپیاد تئاتر هندوستان از کشور مان در 13 شهریور ماه امسال در شهر کاتاک هندوستان برگزار خواهد شد حضور خواهد یافت

1

2

اخبار بروز مرند


کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/16:: 7:40 عصر

پول,اپیکور اکثرافراد غیر پزشک که در شغلهای دیگر مشغول هستند در برخورد با پزشکان انتظار دارند این جماعت پول بی حسابی داشته باشند وبی حساب خرج کنند و در مقابل سئوال از قیمت کالایی با تعجب میگن آقای دکتر از شما بعیده .شما دکترید ودر حساب و کتاب موقع خرید دولا پهنا حساب میکنند اما اگر واقعا پزشک جماعت درآمد با حساب کتابی داشته باشد آیا این برخورد افراد غیر پزشک صحیح هست و آیا همه پزشکان درآمد نجومی دارند که این برخورد یکسان صورت میگیرد وآیا عرفا و شرعا بسته به درآمد باید از مشتری چه پزشک چه غیر پزشک باید طلب پول بیشتری  کرد و جای پزشکان شریفی که خدمت میکنند در این بحث کجاست؟

اما یاد خاطره ای افتادم .......

در اوان فارغ التحصیلی از دانشگاه کارم به شهرداری افتاد و نیاز بود که کارشناس شهرداری را جهت بازدید از ملکی بدانجا ببرم جایی که تاکسی خور بود و فاصله سیصد چهارصد متر از شهرداری را دربستی باید میگرفتم. وقتی که مامور محترم ازمن در مورد ماشین شخصی سئوال کرد گفتم ماشین ندارم. با تعجب گفتش شما یک دکترید ماشین ندارید که در جواب گفتم والله(عادت کلامی نه قسم جلاله) زمانیکه از دانشگاه فارغ التحصیل شدم  یک ده میلیون تومان(در سال 1372 )به من دادند ولی من شعور لازمه را نداشتم و هدرش دادم . با گفتن این حرف ایشان گفت راست میگید. به شما همچون پولی دادند . گفتم عزیز دل برادر با حرفی که شما میگویید باید همچنین باشد. مرد حسابی ماشین را به پول میدهند به مدرک نمیدهند هر کی با هر موقعیتی اگر پول بدهد میتواند ماشین بخرد و منهم تازه درسم را تمام کردم وباید  کار کنم و با درآمدم بخرم..


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/14:: 8:37 عصر

 

رژیم غذایی بیمار باید شامل کلیه مواد غذایی مورد نیاز بدن باشد.  در نظر داشته باشید که هرگونه تغییر مهم و شدید در رژیم غذایی می‌تواند در نحوه پاسخ بدن بیمار به وارفارین موثر باشد.

warfarinزنجبیـــل

این داروی گیاهی از تشکیل لخته در خون جلوگیری می‌نماید، لذا باید از مصرف آن خودداری شود.

سیـــر

ثابت شده است که سیر از تشکیل لخته در خون جلوگیری می‌کند و باعث افزایش رقت خون می‌گردد. بیمارانی که وارفارین مصرف می‌نمایند نباید بیشتر از 1 حبه سیر در روز مصرف کنند زیرا ممکن است باعث رقیق شدن بیش از حد خون و احتمال خونریزی گردد.

روغن

روغن‌های نباتی آفتابگردان، کانولا، سویا و پنبه دانه از منابع غنی ویتامین K می‌باشند. ضمن پیروی از یک رژیم غذایی کم چرب، از افزودن روغن‌های مخصوص سالاد یا پخت و پز به غذا خودداری نمایید.

خـیــــــار

پوست خیار حاوی ویتامین K می‌باشد. تا حد امکان خیار را بدون پوست مصرف نمایید.

چای سـبــز

چای سبز باعث خنثی شدن اثر وارفارین می‌گردد. بنابراین افرادی که چای سبز و وارفارین مصرف می‌نمایند، باید خون خود را مرتباً چک کنند تا اثر دارو کم نشده باشد.

ســــویــــا

مصرف فرآورده‌های لوبیای سویا و شیر سویا باعث کاهش اثر ضد لخته‌ای وارفارین و افزایش احتمال بروز لخته می‌گردد. از مصرف فرآورده‌های حاوی سویا خودداری نمایید.

گـــزنـــه

برگ‌های گیاه گزنه دارای ویتامین K می‌باشند و اثر وارفارین را کاهش می‌دهند، بنابراین از مصرف آن باید خودداری شود.

جـگــــر

جگر حیوانات و طیور منبع غنی از ویتامین K می‌باشد. میزان ویتامین K 100 گرم جگر معادل یک فنجان سبزیجات برگ سبز می‌باشد. در صورت مصرف 100 گرم جگر در روز باید از مصرف سایر منابع ویتامین K مانند انواع سبزیجات خودداری شود.

 

 

گریپ‌فروت

 

در صورت مصرف مداوم آب گریپ‌فروت اثر وارفارین زیاد شده و احتمال خونریزی را زیاد می‌کند. در مصرف گریپ‌فروت و آب گریپ‌فروت احتیاط کنید.

انــبـــه

مصرف فرآورده‌های انبه و آب و عصاره انبه باعث افزایش اثر ضد لخته‌ای وارفارین و احتمال خونریزی می‌گردد، بنابراین باید از مصرف آن خودداری شود.  

ویتامین کا

زردچوبه و پیاز

این دو ماده غذایی هم دارای اثرات ضد لخته‌ای می‌باشند و مصرف زیاد آن‌ها باعث افزایش احتمال خونریزی می‌گردد. مصرف یک عدد پیاز کوچک در روز منعی ندارد. توجه داشته باشید که محدودیت‌های ذکر شده تنها در مورد سبزیجات برگ سبز می‌باشد و مصرف میوه‌ها محدودیتی ندارد. در این مورد تنها دو استثناء وجود دارد که شامل انبه و گریپ‌فروت می‌باشد.

فرآورده‌های پروبیوتیک

مصرف فرآورده‌های پروبیوتیکی مانند ماست پروبیوتیک یا همان پروماس که اخیراً به بازارهای کشور وارد شده است، باعث افزایش تولید ویتامین K در بدن می‌گردد، بنابراین مصرف این‌گونه فرآورده‌ها باعث افزایش نیاز به مصرف وارفارین می‌گردد.

 ویتامین E

می تواند با فاکتورهای لخته کننده وابسته به ویتامین K تداخل ایجاد نماید و به این ترتیب بر اثرات داروهای ضد انعقاد خوراکی بیفزاید.

اقتباس از :تبیان


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/12:: 4:47 عصر

Digoxin Treatment and Management Photoمصرف همزمان دیگوکسین با غذاهای فیبردار(مثل لوبیا، بروکلی، کلم، هویج، نخود، بادمجان، کلم پیچ، چغندر، قارچ، سیب زمینی با پوست، کدو تنبل، نخودفرنگی، فلفل، ریواس و اسفناج)اثربخشی آن را درمان نارسایی قلبی کاهش می دهد.لذا باید یکساعت قبل یادو ساعت بعد از غذا مصرف شود.ضمنا لزوم مصرف این دارو را در یکساعت معین را به بیمار تاکید کنیم.


کلمات کلیدی : تداخل دارو-غذا

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/11:: 8:29 عصر

یکی از همکاران پزشک تعریف میکرد درآخر ساعت کاری مطب  یک مراجعه کننده ای داشتم که بعد از ویزیت بچه اش گفتم این داروها را بگیر و شروع کردم به توضیح دادن دستور مصرف داروها که آقاهه گفتش پول ندارم که داروها را بگیرم .با گفتن این مطلب دست بردم به جیبم و بهش پول دادم. بعد از مدتی که دیدمش از حال کودکش سئوال کردم که گفت آره الحمدالله خوب شده است دستتان درد نکند آنروز با پولی که شما دادید بچه را به یک دکتر خوب بردم!!!!!!!!!!!!

 


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/6:: 7:52 عصر

Meydane emam hoseyn1.JPGدر ایامی که دردهستان بناب وشهر بناب جدید کنونی از توابع شهرستان مرند داروخانه داشتم آقای دکتر میر رسول هاشمی اقدم مطب داشتند و اغلب حداکثر تا ساعت 21.30 الی 22 بودیم و با سرویسی که داشتیم راهی خانه در مرند میشدیم یکی از روزها که فصل زمستان و برف باریده بود نزدیک ساعت تعطیلی داروخانه ایشان تماس گرفت که زنگ زدند که یک بیمار بدحال دارند و سریعا در حال آوردن به مطب هستند اگر امکان دارد یک خورده دیرتر برویم که با جواب مثبت من منتظر شدیم و مریض ویزیت شد و آمدند و دارویش را دادیم و وقتی سوار سرویس شدیم راننده هم که از اهالی منطقه بود غرولند کرد و از همه بدتر دیدم که دکتر هاشمی هم ناراحت هست و اگر کارد بزدنی خون ازش در نمی آید لذا از علت ناراحتیش سئوال کردم که در جواب گفتش ما را کلی معطل کرده و عوض تشکر برگشته و میگه فعلا ببینش انشاالله فردا یک دکتر خوب میبریمش که با شنیدن این سخن خندیدم و گفتم :بابا جان هر چی باشه شما پزشک روستا هستی و ما داروخانه روستا و داروهای روستایی این دیگه ناراحتی ندارد که با گفتنن این مطلب هر دو خندیدم.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/4:: 4:27 عصر

یکی از همکاران کادر یکی از داروخانه های قدیمی مرند که الان موجودیت ندارد و به عبارت دیگر واگذار شده است تعریف میکرد مراجعه کننده ای داشتیم از یکی از روستاهای شهرستان مرند با لهجه تاتی که در کنارش همراه دیگر هم داشت. بعد از دادن نسخه وجمع آوری و تحویل داروهایش وقتی قیمت نسخه را اعلام کردیم طرف شروع کرد به چانه زنی که ما هم گفتیم در مورد دارو همچون مسئله ای نداریم قیمت مشخصی دارد واصرار فرد که بیشتر شد گفتیم اگر نمیخواهید داروهایتان از جای دیگر تهیه کنید که همراهش که بیشتر تیپ بنگاهی داشت با دیدن همچون وضعیتی جلو آمد و گفتش آقای دکتر دستتان را به من دهید ودست همولایتیش را هم گرفت و در دست دکتر گذاشت و گفت نه حرف شما نه حرف همشهری ما و قیمت مابینی گفت و تاکید کرد که دیگه شرافتا روی حرف من حرف نزنید که با شنیدن این جمله همه کادر داروخانه و مراجعین کنندگان از خنده روده بر شدند.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/2:: 5:19 عصر

مصرف همزمان داروهای گشاد کننده برونش (Salbutamol  ،Theophylline )با نوشیدنی های حاوی کافئین نظیر چای ممکن است منجر به عوارضی همچون تحریک پذیری عصبی و تپش قلب شود.


کلمات کلیدی : تداخل دارو-غذا

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/5/2:: 4:51 عصر

مصرف همزمان داروهای قلبی عروقی Captopril ، Enalapril، Lisinoprilبا املاح پتاسیم و غذاهای غنی از این عنصر نظیر موز،مرکبات،آلو،خرما،طالبی،سیب زمینی ؛قارچ ، بامیه ،زرد آلو ،انگور، کنسروها (رب گوجه فرنگی و...)ممکن است باعث ضعف عضلانی ،بی نظمی ضربان وتپش قلب شود.


کلمات کلیدی : تداخل دارو-غذا

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب