سفارش تبلیغ
صبا
خداوند، دنیا را به کسی که دوست داردو کسی که دوست ندارد، می دهد؛ امّا دین را جز به کسی که دوست دارد، نمی دهد . پس خداوند به هرکه دین داده، دوستش داشته است . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/28:: 7:25 عصر
نقل قولی از یکی از اساتید دانشگاه:

"چندین سال قبل برای تحصیل در دانشگاه سانتا کلارا کالیفرنیا، وارد ایالات متحده شده بودم، سه چهار ماه از شروع سال تحصیلی گذشته بود که یک کار گروهی برای دانشجویان تعیین شد که در گروه های پنج شش نفری با برنامه زمانی مشخصی باید انجام میشد.

دقیقا یادمه از دختر آمریکایی که درست توی نیمکت بغلیم مینشست و اسمش کاترینا بود پرسیدم که برای این کار گروهی تصمیمش چیه؟

گفت اول باید برنامه زمانی رو ببینه، ظاهرا برنامه دست یکی از دانشجوها به اسم فیلیپ بود.
پرسیدم فیلیپ رو میشناسی؟

کاترینا گفت آره، همون پسری که موهای بلوند قشنگی داره و ردیف جلو میشینه!

گفتم نمیدونم کیو میگی!

گفت همون پسر خوش تیپ که معمولا پیراهن و شلوار روشن شیکی تنش میکنه!

گفتم نمیدونم منظورت کیه؟

گفت همون پسری که کیف وکفشش همیشه ست هست باهم!

بازم نفهمیدم منظورش کی بود!

اونجا بود که کاترینا تون صداشو یکم پایین آورد و گفت فیلیپ دیگه، همون پسر مهربونی که روی ویلچیر میشینه…

این بار دقیقا فهمیدم کیو میگه ولی به طرز غیر قابل باوری رفتم تو فکر،

آدم چقدر باید نگاهش به اطراف مثبت باشه که بتونه از ویژگی های منفی و نقص ها چشم پوشی کنه…

چقدر خوبه مثبت دیدن…

یک لحظه خودمو جای کاترینا گذاشتم ، اگر از من در مورد فیلیپ میپرسیدن و فیلیپو میشناختم، چی میگفتم؟

حتما سریع میگفتم همون معلوله دیگه!!

وقتی نگاه کاترینا رو با دید خودم مقایسه کردم خیلی خجالت کشیدم…

شما چی فکر میکنید؟

چقدر عالی میشه اگه ویژگی های مثبت افراد رو بیشتر ببینیم و بتوانیم از نقص هاشون چشم پوشی کنیم.
عصرایران دو

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/24:: 6:39 عصر

 

مجله سیب سبز: برای تسکین درد گاهی سرما و گاهی هم گرما موثر است. مثلا وقتی مچ پای‌تان پیچ می‌خورد ممکن است بلافاصله سراغ فریزر بروید و یک قالب یخ یا بسته سبزی یخ‌زده را بردارید و روی مچ پای‌تان بگذارید تا درد کم شود یا به توصیه یک پزشک با گذاشتن یک بالشتک گرم روی شانه اسپاسم کرده و گرفته خود درد آن را کم کنید اما وقتی ساق پای شما بعد از یک پیاده‌روی طولانی درد گرفت چه باید کرد؟ یا وقتی با برداشتن چیزی سنگین از روی زمین عضلات‌تان کش می‌آید و دردناک می‌شود چه روشی بهتر است؟

 به شیوه روانشناسی دردتان را کم کنید

با یک بالشتک گرم یا یک کیسه یخ نمی‌توان مچ پای رگ به رگ شده یا تاندون پاره شده را درمان کرد اما گرم‌کردن و سرد‌کردن به موقع باعث می‌شود که این نوع از آسیب‌های جزئی سریع‌تر بهبود پیدا کرده و درد موضعی شما کمتر شود. بهتر است بدانید به عقیده دکتر سانو آهلووالیا، رئیس بخش جراحی ارتوپدی در مرکز پزشکی سدارنیویورک، این کار بسیار اهمیت دارد چون وقتی درد شما کم شود و حال‌تان بهتر باشد بهبود عضو آسیب‌دیده هم سریع‌تر اتفاق می‌افتد. این مسئله ممکن است دلیل روانشناسی داشته باشد؛ که البته بدون شک عوامل فیزیولوژیکی هم در آن دخالت دارند چراکه وقتی درد کمتر شود می‌توانید حرکت کنید و خون بیشتری به سمت محل آسیب‌دیده جریان پیدا می‌کند. پس باید بدانید چه موقع کیسه یخ را در محل آسیب بگذارید و کی از بالشتک گرم استفاده کنید.

وقتی باید کیسه‌ای یخ از فریزر بیرون بیاورید

به گفته دکتر میکل چاتنوری، متخصص فیزیوتراپی، یخ به سرعت رگ‌های خونی موجود در پوست و بافت‌های زیرین آن را تنگ کرده و جریان خون را کند می‌کند که باعث کم‌شدن سرعت عکس‌العمل‌های شیمیایی مثل ایجاد ورم و التهاب در آن قسمت می‌شود. برای اینکه سرد‌کردن ضرری نرساند می‌توانید از یک بسته یخ خرد شده یا سبزیجات یخ زده استفاده کنید و آن را هر یک تا 2 ساعت به مدت 20 دقیقه روی قسمت آسیب‌دیده بگذارید.   بهتر است برای جلوگیری از سرمازدگی یک حوله نمدار یا یک دستمال آشپزخانه را بین یخ و پوست خود قرار دهید. یادتان باشد اگر از یک بسته سبزیجات یخ‌زده استفاده کردید دیگر برای مصرف خوراکی آن را داخل فریزر نگذارید چراکه وقتی یخ سبزیجات باز می‌شود و دوباره یخ می‌زند ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد.

 بلافاصله بعد از یک ورزش سنگین ...

یادتان باشد استفاده از کیسه یخ بلافاصله بعد از یک ورزش سنگین که احساس می‌کنید فشار زیادی به عضلات شما آمده، می‌تواند مانع گرفتگی و درد عضلات شود.

زمانی که محل آسیب‌دیده بسیار گرم است: گرمای شدید ناحیه آسیب‌دیده به‌دلیل ایجاد عفونت یا التهاب است که با سرد‌کردن آن می‌توانید جلوی گسترش عفونت یا ورم را تا حدود زیادی بگیرید.

گرم‌بودن بیش از حد شکم در زمان حاملگی: بهتر است بدانید که گرمای زیاد ناحیه شکم در دوران حاملگی می‌تواند به جنین آسیب برساند و حتی ممکن است باعث نقص جنین شود؛ پس بهتر است بعد از مشورت با پزشک شکم خود را خنک کنید.

در این شرایط از کیسه یخ استفاده کنید

24 تا 48 ساعت اول بعد از آسیب‌دیدگی: دکتر آهلووالیا معتقد است چه قوزک پای شما رگ به رگ شده باشد و چه عضلات‌تان کش آمده باشد، استفاده از یخ در ساعات اولیه آسیب‌دیدگی از التهاب و ورم موضعی جلوگیری می‌کند یک متخصص فیزیوتراپی به نام دکتر هتلر هم معتقد است اگر در ساعات اولیه توسط کیسه یخ جلوی التهاب را نگیرید، درد و ورم شدید باعث ضعیف‌شدن شما شده و حرکت را برای‌تان مشکل خواهد کرد.

اما چه موقع باید سراغ گرم‌کردن برویم

گرما دقیقا برعکس سرما عمل می‌کند. یعنی با باز‌کردن رگ‌های خونی جریان خون را افزایش داده و باعث انتقال سریع‌تر مواد ترمیم‌کننده و مغذی به ناحیه آسیب‌دیده می‌شود که می‌توانند یک ماهیچه منقبض و دردناک را به حالت عادی دربیاورند. همچنین به گفته دکتر هتلر گرم‌کردن محل آسیب‌دیده با تغییر پیام‌هایی که گیرنده‌های عصبی به مغز می‌فرستند باعث کاهش درد می‌شود. شما می‌توانید از یک بالشتک گرم نمدار که مدتی در آب گرم قرار داده‌اید یا یک بالشتک برقی یا بسته‌هایی مثل پاپ‌کورن که در مایکروویو گرم و باز می‌شوند استفاده کنید. یادتان باشد که برای جلوگیری از سوختگی در ابتدا پوست خود را با یک حوله یا پارچه بپوشانید. گرم‌کردن موضعی را بیش از 20 دقیقه ادامه ندهید و بگذارید پوست شما بعد از این زمان کاملا خنک شود. طبق توصیه دکتر هتلر هیچ‌وقت زمانی که خواب هستید از بالشتک گرم استفاده نکنید.

 در این شرایط از بالشتک گرم استفاده کنید:

یک تا 2 روز بعد از یک ورزش سنگین، البته در این زمان می‌توانید به‌جای گرم‌کردن با یک وسیله به پیاده‌روی بروید تا تمام عضلات شما به‌طور طبیعی گرم شوند.

 برای دردهای مزمن مثل کمردرد:

به گفته دکتر آهلووالیا، وان یا دوش آب گرم به‌خصوص برای رفع انقباض عضلاتی که به مدت طولانی منقبض بوده‌اند، بسیار مفید است.

چند روز بعد از آسیب‌دیدگی

بعد از گذشت چند روز ورم موضعی کم می‌شود و گرم‌کردن جریان خون را افزایش داده و باعث رساندن مواد ترمیم‌کننده و مغذی به ناحیه آسیب‌دیده می‌شود که نتیجه آن بهبود سریع‌تر آسیب‌دیدگی است. البته به گفته دکتر هتلر زمان مشخصی برای شروع گرم‌کردن وجود ندارد. اگر همچنان سرد کردن درد شما را کم می‌کند به این کار ادامه دهید اما اگر سرد‌کردن دیگر اثری روی موضع دردناک ندارد گرم‌کردن را شروع کنید.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/23:: 5:16 عصر
معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان مرند رسماً ابلاغ شد
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: در آخرین جلسه هیئت دولت مصوبه ارتقا فرمانداری مرند به فرمانداری ویژه شهرستان مرند به تصویب رسیده است.

به گزارش پیام مرند ، محمد حسن‌نژاد اظهار کرد: در آخرین جلسه هیئت دولت مصوبه ارتقای فرمانداری ویژه شهرستان مرند تصویب و در دهم مرداد امسال برای ابلاغ و اجرایی شدن این اقدام مهم به وزارت کشور ابلاغ شد.
نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس ضمن تبریک این رویداد مهم و بزرگ را به اهالی متدین شهرستان مرند، مسئولان ادارات و نهادهای دولتی، خانواده‌های معظم شهد اظهار امیدواری کرد، در آستانه عید سعید فطر این خبر خوش که یکی از آرزوهای دیرینه مردم شهرستان مرند بوده مورد تحقق قرار گیرد و این گامی به سوی توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی را در منطقه خواهد داشت.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادمه افزود: این ابلاغ به زودی توسط وزارت کشور به استانداری آذربایجان‌شرقی ارسال ودر این هفته رسما مراسم افتتاح ارتقاء فرمانداری ویژه شهرستان مرند را با حضور مسئولان کشوری و استانی را شاهد خواهیم بود.
حسن‌نژاد ضمن تشکر از توجه خاص ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد و معاون اول رئیس جمهور و هیئت دولت در ارتقآی فرمانداری ویژه نهایت همکاری و عنایت خودشان را توجه مردم متدین شهرستان مرند کردند، خدا را شاکریم و امید آن است که برای خدمت به مردم همیشه موفق و سلامت باشند.
در طول یک سال تلاش‌های نماینده مردم مرند در تسریع مصوب فرمانداری ویژه تاثیرات مثبتی داشته بطوریکه در هفته گذشته در مراسم افتتاح بیمارستان جدید مرند معاون اول رئیس جمهور دکتر رحیمی از پیگیری‌های مجدانه نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس حسن نژاد مثمر ثمر دانست و اعلام کرد من هم افتتاح بیمارستان و هم ارتقاء فرمانداری ویژه را به اهالی متدین شهرستان مرند تبریک عرض می‌کنم.
 
فرمانداری ویژه به چه فرمانداری می‌گویند
به منظور ارائه خدمات مناسب و نظارت بر انجام فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های بزرگ، وزارت کشور مکلف شده در تعدادی از شهرستان‌های کشور که واجد شاخص‌های زیر باشند نسبت به دایر کردن فرمانداری ویژه اقدام کند:
الف – جمعیت شهرستان              (250) هزار نفر
ب- جمعیت مرکز شهرستان          (125) هزار نفر
ج- فاصله شهرستان از مرکز استان (125) کیلومتر
تبصره: دایر کردن فرمانداری ویژه در شهرستان‌هایی که دو شاخص از سه شاخص یاد شده را دارا باشند منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.
 
ویژگی‌های فرمانداری ویژه
1- سمت فرماندار در فرمانداری ویژه، معاون استاندار و فرماندار است که در تمام جلسات معاونان استان حضور دارد.
2- سطح مدیران واحدهای اداری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، راه و ترابری، امور اقتصادی و دارایی، کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اطلاعات و بازرگانی، به معاون مدیرکل ارتقا می‌یابد.
 
هدف از ارتقای شهرستان‌ها به فرمانداری ویژه
به منظور ارائه خدمات مناسب و نیز عدم تمرکز اداری و کاهش مراجعات مردم به مراکز استان‌ها و همچنین در راستای بسترسازی عملی برای توسعه در آمایش شهرستانی و نیز محرومیت‌زدایی و توزیع عادلانه منابع و بودجه شهرستان‌های دارای شرایط یاد شده به فرمانداری ویژه ارتقا یافته‌اند.
آیین‌نامه شرح وظایف کامل و حدود اختیارات فرمانداری ویژه با حضور فرمانداران ویژه من‌جمله فرماندار محترم مراغه در اسفند ماه 88 با حضور معاونان و وزیر کشور تهیه و تدوین و برای تصویب به هیئت دولت در سال 1389 ارائه شده است.
 
منبع: فارس


کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/22:: 6:33 عصر


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/17:: 6:28 عصر

 

جوانی نزد شیوانا آمد و به او گفت: "در مدرسه‌ای که درس می‌خوانم، پسر ثروتمندی است که

خود را خیلی زرنگ و تیز می‌داند و به واسطه ثروت پدرش

مسوولان مدرسه هم از او حمایت بی‌قید و شرط می‌کنند.

البته انکار نمی‌کنم که او فردی واقعا باهوش است

اما از این هوش خود برای بی‌آبرو کردن و خراب کردن

بقیه بچه‌ها استفاده می‌کند

و در این مسیر هیچ مرز و محدودیتی را قایل نیست.

ما همه از او خیلی می‌ترسیم و مقابل او جرات حرف زدن هم نداریم چون می‌دانیم هر چه بگوییم علیه ما روزی استفاده خواهد شد.

او قلدر مدرسه شده است اوهمه به او باج می‌دهند تا کاری به کارشان نداشته باشد. درست مثل یک شکارچی شده که بقیه بچه‌ها طعمه او هستند و او هر روز در کمین است تا نقطه ضعفی در ما مشاهده کند و از آن علیه ما استفاده کند.

تحمل این اوضاع برای ما خیلی سخت شده و به همین خاطر نزد شما آمدم تا مرا راهنمایی کنید با او چه کنیم؟"

شیوانا با لبخند گفت:

"نقطه ضعف شکارچی احساس شکارچی بودن اوست. ضعف آدم زرنگ احساس زرنگی و تیز بودن اوست. به زبان ساده نقطه ضعف هر انسانی همان نقطه قوت اوست که اگر مواظب نباشد می‌تواند باعث شکستش شود."

پسر جوان با تعجب گفت:

"چگونه از نقطه قوت فردی علیه خودش استفاده می‌شود؟"

شیوانا گفت:

"با تقویت آن نقطه قوت تا حدی که جلوی عقل او را بگیرد و چشمانش را کور کند.اگر کسی خود را فوق‌العاده باهوش و نابغه می‌داند و از این مسیر به دیگران لطمه می‌زند هر نوع مقابله‌ای با او باعث قوی‌تر شدن او می‌شود چون سعی می‌کند خود را مجهزتر و قوی‌تر کند تا بتواند با رقبای جدید مقابله کند. اما اگر مخاطب او خودش را به ابلهی و ساده‌لوحی بزند و به گونه‌ای رفتار کند که او احساس کند زرنگی‌اش کفایت می‌کند ضمن این‌که دیگر به فکر تقویت نقطه قوت خود نمی‌افتد ضرورتی به تغییر روش خود نیز نمی‌بیند و با همان روش و شیوه تکراری و قدیمی عمل می‌کند و در نتیجه قابل پیش‌بینی و کنترل می‌شود."

پسر جوان با لبخند گفت:

"فکر کنم فهمیدم منظورتان چیست.

روزی گنجشک مادری را دیدم که برای دور کردن ماری از لانه‌اش خود را جلوی مار به مریضی زد و لنگان‌لنگان مار را آن‌قدر دنبال خودش کشاند تا به نزدیک مرد مزرعه‌داری رسید ومزرعه‌دار مار مهاجم را از بین برد."

شیوانا با لبخند گفت:

"اما فراموش نکنید که این قاعده در مورد همه آدم‌ها از جمله خود شماهم صدق می‌کند و مواظب باشید این نقطه قوت جدیدی که یافتید به نقطه ضعفتان تبدیل نشود!"


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/15:: 6:35 عصر

روشهای پیشگیری ودرمان میگرن و سردرد!!

 

پزشکان به تازگی به راه حلی کاربردی ولی عجیب برای رفع میگرن در افراد دست یافته اند که در نوع خود بی نظیر است.
به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران؛ در این روش جدید پزشکان دستگاهی ساخته اند که نوعی ماده سرد و یخ زده را به درون سوراخ های بینی تزریق می کند و از این طریق دمای رگ های خونی مغز را که در نزدیکی حفره های بینی قرار دارد را خنک می کنند.

گفتنی است، یکی از علل بروز میگرن گرما و بالا رفتن حرارت در مغز است که با این روش این حرارت کاسته شده و سبب می شود تا حمله میگرن کمتر آزار دهنده برای فرد شود.

همچنین این روش باعث می شود تا التهاب رگ های خونی مغز هم که به دلیل بالا رفتن حرارت به وجود آمده است برطرف شود.

پزشکان در تلاش برای آزمایش این درمان برای بیماران مبتلا به سکته های مغزی برای رفع التهاب رگ های مغزی آنها هستند.


کلمات کلیدی : بیماریها

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/7:: 5:50 عصر

http://atasheentezar.persiangig.com/other/emam%20ali%20%28alaihe%20salam%29.gif

برداشت از وبلاگ"عطش انتظار


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/7:: 5:47 عصر

دوستان تکنسین دارویی داروخانه بیمارستان 29 بهمن تبریز تعریف میکنند یکی همکاران که ارمنی هست و اغلب نسخ را با صدا زدن نام بیمار در اختیار آنها قرار میداد در اوج کار یک خانم میگوید که حاجی نسخه ما را بده که ایشان میگه :من حاجی نیستم اون هم میگه انشا ًالله حاجی بشی که میگه من نمیتوانم حاجی بشم پیرزن میگه نه خدا نکنه انشا ًالله حاجی میشی خلاصه از آن اصرار و از این انکار ودر آخر یکی از همکاران مسلمان جلو میاد و میگه بابا این آقا نمیتونه مکه بره زیرا که ارمنیه که پیرزنه بر میگرده و میگه خدا نکنه ارمنی بشه انشا ًالله مکه میره و بچه مسلمون میشه غافل ازاین مطلب میشه که فرد مورد نظر ارمنی مذهب میباشد .

 دوستان داروخانه هرموقع که  یک نفر در داروخانه حاجی خطاب میشه ،این قضیه را یادآوری میکنند و موجب مزاح و خنده میشود.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/5/2:: 7:19 عصر

قطره چشمی لوتپردنول Etabonate.Ophthalmic Drop  .   Loteprednol

LOTEMAX 0.5% OPHTHALMIC SUSP 5MLنام تجاری :Lotemax                             

دسته دارویی :کورتیکواستروئید

 

اشکال دارویی :  0.5% Eye Drops, Suspension

مکانیسم اثر :استروئیدها با مهار آنزیم فسفولیپاز A2مانع ساخت پروستاگلندینها شده که نقش اساسی در فرایند التهاب دارند.

موارد و مقدار مصرف : برای درمان التهاب پس از عمل جراحی چشم استفاده میشود.

هربار یک یا دو قطره، چهار بار در روز

عوارض ناخواسته :افزایش ترشحات چشم، احساس جسم خارجی در چشم، قرمزی و خارش.سوزش و تاری موقت به مدت ا الی 2 دقیقه.  

استفاده از این دارو برای مدت طولانی و یا در دوزهای بالا ممکن است مشکلات جدی چشم (مانند فشار بالا در داخل چشم و آب مروارید) شود.

تداخلات دارویی :از آنجایی که این دارو در سطح چشم جذب میشود بعید است که با داروهای سیستمیک تداخل ایجاد کند هرچند که ممکن است اثر داروهای پایین آورنده فشار داخل چشمی را کاهش بخشد.

موارد منع مصرف :در افراد حساس به ماده موثر، کلیه عفونتهای ویروسی، قارچی و باکتریایی قرنیه و ملتحمه مصرف این دارو ممنوع میباشد.

نکات قابل توصیه و موارد احتیاط : موارد احتیاط  مشابه  سایر کورتیکوستروئیدهای چشمی که مد نظر پزشکان متخصص چشم میباشد.

مصرف در بارداری و شیردهی : با توجه به عدم اطلاعات کافی در مورد استفاده از داروی لوتمکس در زمان بارداری، این دارو در این دوران نباید استفاده شود.

استفاده در دوران شیردهی نیز ممنوع میباشد.

شرایط نگهداری :در دمای بالاتر از 25 درجه سانتی گراد نگهداری نشود. از یخ زدگی جلوگیری شود

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب