سفارش تبلیغ
صبا
خیرى را که آتش دوزخ در پى بود خیر نتوان به حساب آورد ، و شرّى را که پس آن بهشت بود ، شرّ نتوان وصف کرد . هر نعمتى جز بهشت خوارست ، و هر بلایى جز آتش دوزخ عافیت به شمار . [نهج البلاغه]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/31:: 7:57 عصر
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: ورود 57 قلم از انواع داروهای آرامبخش،‌خواب آور و کدئینه به سرزمین وحی ممنوع است و در صورت کشف از زائر، مجازات زندان دارد.
57 قلم داروی ممنوعه در سفر به سرزمین وحی
به گزارش افکارنیوز، سیدعلی ریاض اظهار داشت: امسال برای آرامش زائران 120 تن دارو به همراه تیم پزشکی برای موسم حج ارسال کردیم.

وی در پاسخ به اینکه چه اصراری برای ارسال داروهای ایرانی برای زائران به عربستان است، گفت:‌ اول اینکه از تولیدات داخلی خودمان حمایت می‌کنیم و دیگر اینکه پزشکان ما با فارماکوپه (لیست دارویی) داروهای کشور خودمان آشنایی بیشتری دارند و با عوارض هر دارو آشنا هستند. مضاف بر اینکه اثربخشی داروهای ایرانی بسیار خوب است.

وی افزود: متأسفانه در سال‌های قبل شاهد بودیم که برخی زائران به درمانگاه‌های عربستان برای دریافت داروی خارجی مراجعه می‌کردند با این ذهنیت که داروی خارجی بهتر است در حالی که در ایام حج به دلیل حجم زیاد زائر دارو با دوز کامل به بیمار داده نمی شود.

ریاض به آنهایی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای‌ مانند بیماری قلبی هستند، توصیه کرد:‌به اندازه 40 روز مصرف خود دارو به همراه داشته باشند و ترجیحاً نسخه پزشک خود را برای تطبیق با تجویز پزشکان مستقر در سرزمین وحی به همراه داشته باشد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت در مورد اعزام افرادی که انواع مواد مخدر را حتی به صورت تفننی مصرف می‌کنند، گفت:‌ افرادی که اعتیاد آنها محرز باشد از لیست اعزام حذف می‌شود، چرا که حتی امکان همراه داشتن مواد جایگزین برای ترک مانند شربت تریاک یا متادون نیز فراهم نیست و در عین حال این افراد مستطیع محسوب نمی‌شوند.

وی گفت: در عین حال طبق قوانین کشور عربستان ورود یکسری دارو از انواع آرام‌خش‌ها، خواب‌آورها و کدئینه‌ها به این کشور ممنوع بوده و در صورت کشف از زائر مجازات زندانی دارد.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت لیست 57 قلم از داروهایی که زائران باید از همراه داشتن آن خودداری کنند را به شرح زیر اعلام کرد.

CHLORPROMAZINE 100MG TABLET

2 PERPHENAZINE 2 MG TABLET

3 THIORIDAZINE 25MG TABLET

4 TRIFLUOPERAZINE 1 MG TABLET

5 TRIHEXYPHENIDYL TABLET

6 ALPRAZOLAM 0.5MG TAB TABLET

7 AMITRIPTYLINE 25MG TAB TABLET

8 BIPERIDEN HCL 2MG TAB TABLET

9 BIPERIDEN LACTATE 5MG/1ML AMP AMP

10 BUSPIRONE 5MG TAB TABLET

11 CARBAMAZEPINE 200MG TAB TABLET

12 CHLORDIAZEPOXIDE 5MG TAB TABLET

13 CHLORPROMAZINE HCL 25MG TAB TABLET

14 CITALOPRAM HBR 20MG FC TAB FC TAB

15 CITICOLINE SODIUM 250MG/2ML AMP AMP

16 CLOMIPRAMINE HCL 25MG TAB TABLET

17 CLONAZEPAM 1MG TAB TABLET

18 DIAZEPAM 10MG/2ML AMP AMP

19 DIAZEPAM 5MG TAB TABLET

20 ETHOSUXIMIDE 250MG CAP CAP

21 FLUOXETINE HCL 20MG CAP CAP

22 HALOPERIDOL 0.5MG TAB TABLET

23 HALOPERIDOL 5MG TAB TABLET

24 HALOPERIDOL LACTATE 5MG/1ML AMP AMP

25 IMIPRAMINE HCL 25MG TAB TABLET

26 LEVODOPA-C 100 TABLET

27 LEVODOPA-C FORTE 250 TAB TABLET

28 LIDOCAINE HCL 2% 50ML VIAL VIAL

29 LIDOCAINE HCL 2% 5ML AMP AMP

30 LIDOCAINE HCL 5%+DEXTROSE 7.5% AMP

31 LITHIUM CARBONATE 300MG TAB TABLET

32 LORAZEPAM 1MG TAB TABLET

33 METHADONE 5MG TAB TABLET

34 MORPHINE SULFATE 10MG/1ML AMP AMP

35 NALOXONE HCL 0.4MG/1ML AMP AMP

36 NEOSTIGMINE METHYLSULFATE 0.5MG/1ML AMP AMP

37 NORTRIPTYLINE HCL10MG TAB TABLET

38 OXAZEPAM 10MG TAB TABLET

39 PERPHENAZINE 5MG/1ML AMP AMP

40 PETHIDINE HCL 100MG/2ML AMP AMP

41 PETHIDINE HCL 50MG/1ML AMP AMP

42 PHENOBARBITAL 100MG TAB TABLET

43 PHENOBARBITAL SODIUM 200MG/1ML AMP AMP

44 PHENYTOIN COMPOUND TAB TABLET

45 PHENYTOIN SODIUM 100MG CAP CAP

46 PHENYTOIN SODIUM 250MG/5ML AMP AMP

47 RISPERIDONE 2MG TAB TABLET

48 TOLTERODINE 1MG TAB TABLET

49 TRAMADOL HCL 50MG/1ML AMP Amp

50 TRIFLUOPERAZINE 1MG/1ML AMP AMP

51 VALPROATE SODIUM 200MG TAB TABLET

52 SERTRALINE HCL 50MG TAB TABLET

53 OLANZAPINE 5MG TAB TABLET

54 ZOLPIREST 5MG TABLET

55 TICLOPIDINE 250 MG TABLET

56 PIRACETAM 800MG TAB TABLET

57 MIDAZOLAM 5 MG AMP

کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/31:: 4:43 عصر

 

 

http://agheli.blogfa.com


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/26:: 7:42 عصر

 

 

پسرک پرسید: «بابا! اگه دوستم یه کار بدی بکنه، من چی کار باید بکنم؟»

پدر جواب داد: «باید بهش بگی این کار خوبی نیست. این کارو نکن!»

دوباره پرسید: « اگه روم نشه بهش بگم چی؟». پدر جواب داد: «خب روی یک تکه کاغذ بنویس بگذار توی جیبش».

صبح که مرد برای رفتن به اداره آماده میشد، در جیب کتش کاغذی پیدا کرد با این مضمون: «بابا سلام. سیگار کشیدن کار خوبی نیست. لطفاً این کار رو نکن!»

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/25:: 6:4 عصر

2

2-در شیفت شب پدری با بچه کوچک به داروخانه مراجعه کرده و بعد از اینکه نسخه پزشک را تحویل دادیم جهت جلوگیری از گریه بچه و راضی کردن بچه درخواست مسواک فانتزی برای کودک دارد مسواک را که دادیم خواستار رنگ دیگری میشود زیرا که بچه اش مثلااستقلالی است یا پرسپولیستی است وبدی قضیه این باشد که رنگ مورد نظر نباشد از یک طرف گریه بچه و از طرف دیگر محدودیت دسترسی به انبار و مشکلی که همکار شیفت شب دارد اعم از اینکه میخواهد استراحت بیشتری بکندویا موارد دیگر.

یا پدر درخواست پستانک برای بچه اش دارد و درخواست رنگ دیگری را با توجه به تیم مورد علاقه خود دارد و از متعصبها به تیم آبی یا قرمز میباشد و مشکل آنست که پستانک هم داخل جعبه باشد و اینکه معمولا شرکت تولید کننده اغلب در هر سری ساخت از یک نوع رنگ تولید میکند و حالا بیا واصرار بیشترارباب رجوع را در نصف شب پاسخگو باش و اگر هم عصبانی بشوید کلاس اخلاق و نصحیت و یا باب شکایت باز خواهد شد.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/25:: 5:53 عصر


یکی از معضلاتی که دربعضی از مراجعه کنندگان به داروخانه شبانه روزی هست اینه که برخی تصور میکنند که درداروخانه شبانه روزی فرد حاضر در داروخانه یا حتی پزشک شیفت شب  یک فردی است حاضر وآماده جهت بیماران در حالیکه با توجه به دریافتی که همکاران دارندو معمولا شیفتشان بهمراه تایم خواب میباشد لذا در هنگام ورود ارباب رجوع ،فرد از خواب بیدار شده و خدمات میدهد و لذا بیماران جهت جلوگیری از اشتباه لازم است کاری که در روز میشود انجام دهند را همان موقع انجام دهند  نه اینکه شب مراجعه کنند

و اما در این قسمت موارد جالبی که در شیفت شب پیش می آید بیان خواهد شد

1-یکی از همکاران شبانه روزی تعریف میکرد که یک نفر مراجعه کرد که آقای دکتر (پزشک)گفتند که لطفا این دارو را عوض کنید و اون کارخانه ای را که نوشته ام را بدهید .لذا داروها را گرفتم ودیدم که در داخل پلاستیک دارو یک بسته کاندوم وجود دارد با دستور صبح و شب یک عدد و با قیمت نسخه و سیزده هزار تومان قیمت دارو مقایسه کردم دیدم مبلغ اخذ شده صحیح است و امابا توجه به پزشک تجویز کننده که فیزیاتریست بود به نسخه شک کردم  لذا نسخه آنرا در نسخ شب پیدا کردم و دیدم که در نسخه تجویزیcap:Cobix      تجویز شده و به جهت نوشتار خاصی که پزشک داشته که b    انگلیسی را شیفت شب d در نظر گرفته و نسخه را Codex خوانده اند و کاندوم مارک کدکس داده و روی اونهم دستور دو عدد در روز نوشته شده و تحویل بیمار داده شده است   و همکار پزشک بی انصافی نکرده و محترمانه خواسته داروخانه اشتباه صورت گرفته را تصحیح کند.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/23:: 6:35 عصر

 

موشی در خانه ی مزرعه دار تله ی موش دید!

به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد.

آنها گفتند: مشکل تو به ما ربطی ندارد!

ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید...

از مرغ برایش سوپ درست کردند!

گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند!

نهایتا زن تلف شد.

گاو را برای مراسم ترحیم کشتند ودر این مدت...

موش از سوراخ دیوار نگاه می کرد و

به مشکلی که به دیگران ربطی نداشت فکر می کرد.عصرایران دو


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/23:: 4:47 عصر

یکی از تصوراتی که در مابین مردم وجود دارد این هست که جهت نسخه خوانی و نسخه خوانی نیاز به سواد انگلیسی و بعبارت دیگر دانستن ادبیات و زبان انگلیسی است بهمین علت افرادمتقاضی کار به داروخانه جهت کار مراجعه میکنند که مدرک تحصیلی در زمینه ادبیت مترجمی زبان انگلیسی دارند در حالیکه جهت خواندن نسخه آشنایی با حروف انگلیسی در حد خواندن کافی است و اسامی داروها ذامهای خاصی است که در داروشناسی در حد مقدمات یا دوره های تکنسین دارویی ارائه میشود و در سطح پیشرفته که نیاز به تجویز دارو و مشاوره دارویی است در دوره های دکترای داروسازی و پزشکی آموزش داده میشود.

و اما....

بخش خاطرات مربوط به دیروز میباشد که مراجعه کننده ای داشتیم که با تصویر فوق بعد از اینکه داروهاش داده شد گفتش که چرا این داروها را به من تجویز کرده ؟چراآنتی بیوتیک ننوشته که در جواب گقته شدکه پزشک شما اینها را نوشته و در ادامه ایشان گفتش که نه چرا اینها را نوشته ؟شما فکر میکنید من نمیفهمم من دانشجوی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی هستم در حالیکه اگر ایشان به واسطه رشته تحصیلی میتوانست از دارو سردربیاورد در هنگام تجویز دارو توسط پزشک باید نسخه پزشک را میخواند و در صورت نیاز به پزشک اعتراض میکرد والا اعتراض ایشان در داروخانه جایی نداشت و به نظر میرسه جهت اظهار فضل بود تا اعتراض!!!!


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/19:: 5:24 عصر

مصارف میتومایسین

سرطانمثانه:

-  در حدود 70% از افرادی که با سرطان مثانه مراجعه می کنند ، تنها لایة سطحی مثانه آنها درگیر است و درگیری عضلات مثانه در آنها مشاهده نمی شود. درمان اولیه که برای آنها انجام می شود برداشتن تومور از طریق سیستوسکوپ (TURBT  ) و تراشیدن مثانه می باشد؛ معمولاً بعد از این کار از یک درمان تکمیلی به منظور جلوگیری از عود استفاده می کنند.
·  در حدود 25-20 % از افراد فوق تومورشان بعد از مدتی به نوع تهاجمی تبدیل می شود.
-  30% باقیمانده از ابتدا ، با درگیری ماهیچه های مثانه مراجعه می کنند ؛ در این حالت جراحی آنها به صورت برداشت
کاملمثانه(سیستکتومی-(cystectomy  ) وبافتهای اطراف است.

برداشت تومور مثانه از طریق مجرای ادراری (TURBT):شیمی درمانی, سرطان مثانه, مجرای ادراری

 این نوع برداشت تومور به این صورت است که پزشک از طریق یک سیستوسکوپ (Cystoscope  ) داخل مثانه را می بیند و نواحی که به نظر درگیر هستند را برمی دارد(آن ناحیه را می تراشد). سیستوسکوپ یک لولة باریک و بلند است که دارای چراغ و دوربین است.

در بیشتر موارد این کار در اتاق عمل در حالی که بیمار بیهوش است انجام می شود. بعد از این کار بیمار می تواند مرخص شود ، بعضی اوقات بیمار باید تا چندروز بعد ازجراحی سوند اداری داشته باشد.

گاهی در بیمارانی که تومورهای مهاجم تری دارند ، بعد از چند هفته از جراحی اولیه دوباره TURBT   انجام می دهند تا مطمئن شوند توموری حین جراحی اولیه باقی نمانده است ، اگرهم ناحیة درگیر جدیدی مشاهده شود آن را بر می دارند. اگر هیچ مشکلی حین درمان دوم مشاهده نشود ، درمان تکمیلی را شروع می کنند.

در 50%  بیمارانی که کل تومورشان را با استفاده از روش TURBT  برداشته اند بعد از حدود 12 ماه عود مشاهده شده است. به دلیل همین احتمال  زیادعود ، معمولاً یک درمان تکمیلی هم پیشنهاد می شود. نوع درمان تکمیلی پیشنهادی ، به خطرعود بیماری بستگی دارد.

گروهی که احتمال عودبیماری آنها کمتر استLow Risk)  ):برای این گروه یک جلسه شیمی درمانی داخل مثانه ای در حین اولین جراحی تومور از راه مثانه تجویز می شود.
o  این کار معمولاً با استفاده از یک سوند (لولة انعطاف پذیری که از طریق مجرای ادراری عبور داده می شود) انجام می شود. این کار باعث  می شود تا درمان مستقیماً روی باقی مانده سلول های تومورال انجام شود، این دارو سلول های سرطانی را تخریب می کند و مانع از پدیدار شدن مجدد آنها و تشکیل  تومورهای جدید می شود.
گروهی که احتمال بازگشت بیماری آنها متوسط است : برای این افراد ، یا 6 هفته شیمی درمانی داخل مثانه ای (معمولاً با داروی میتومایسین ) یا ایمنی درمانی داخل مثانه ای ) با ب ث ژ  (BCGتجویز می شود.
-  گروهی که احتمال بازگشت بیماری آنها بیشتر است : برای این گروه ابتدا درمان با 6-2 هفته ایمنی درمانی داخل مثانه ای (BCG) انجام می شود ، سپس درمان های کمکی هم می گیرند تا نتیجة کامل شود.
هر چند اگر بیماری گسترده باشد(سرطان مهاجم به لایهء عضلانی) بهتر است کل مثانه را با جراحی بردارند.
 
شیمی درمانی داخل مثانه ای :

شیمی درمانی به استفاده از داروهایی که مانع رشد یا کاهش رشد سلول های سرطانی می شوند، اطلاق می شود. رایج ترین دارویی که برای شیمی درمانی داخل مثانه استفاده می شود "میتومایسین – (Mitomycin)" است. این کار به یکی از دو صورت زیر انجام می شود :
·  بلافاصله بعد از جراحی (TURBT) ، میتومایسین را وارد مثانه کرده ، دارو حدود 60-30 دقیقه در مثانه بماند و سپس با سوند آن را تخلیه کرد.
·  میتومایسین هر هفته به مدت 6 هفته پی در پی داده شود. این نوع درمان به این صورت است که با سوند درون مثانه را از میتومایسین پر می کنند ، این محلول حدود 2-1 ساعت در مثانه باقی می ماند سپس بیمار با ادرار کردن آن را تخلیه می کند. ممکن است بعد از آن بیمار تا یک سال ،هر ماه این درمان را بگیرد.

عوارض جانبی :

 میتومایسین معمولاً به صورت موقت باعث تحریک مثانه (در نتیجه، نیاز فوری فرد به ادرار و درد هنگام ادرار) می شود. همچنین میتومایسین می تواند باعث ایجاد کهیر یا زخم هایی روی کف دست ها، پاها و نواحی تناسلی شود؛ در صورت بروز این زخم ها، باید درمان با میتومایسین قطع شده و دیگر از آن برای درمان استفاده نشود ؛ در این حالت می توان آن را با  (BCG)یا داروی شیمی درمانی دیگری جایگزین کرد. میتومایسین به ندرت باعث جمع شدگی و در نتیجه کاهش حجم مثانه می شود.

2- پروبینگ و شستشوی مجرای اشکی با میتومایسین در درمان انسداد مجرای اشکی بالغین

 

: انسداد اولیه یا ایدیوپاتیک مجرای نازولاکریمال یک سندرم با علت نامعلوم بوده و شایعترین علت انسداد این مجراپروبینگ و شستشوی مجرای اشکی با میتومایسین در درمان انسداد مجرای اشکی بالغین در بالغین می باشد . گفته می شود که التهاب به علت نامعلوم سبب فیبروز در مجرا و نهایتاً انسداد آن می‌شود . این انسداد نه تنها سبب اشک ریزش از چشم بلکه عوارضی چون اختلال دید، ترشحات چرکی و مشکلات پوستی در گوشه داخلی چشم نیز می گردد . از روشهای جراحی داکریوسیستورینوستومی، داکرپوسیستوپلاستی با استفاده از بالون، کارگزاری لوله سیلیکون یا پلی یورتان در مجرای اشکی و پروبینگ جهت درمان این بیماری استفاده می شود بجز پروبینگ اکثر روشهای ذکر شده نیازمند بیهوشی عمومی و وسایل تجهیزات خاص می باشند. پروبینگ علاوه بر اینکه نیاز به امکانات خاصی ندارد، دارای فوایدی چون انجام راحت و سریع، بی خطر بودن، قابلیت انجام با بی حسی موضعی، مقرون به صرفه بودن، عدم احتیاج به بستری کردن بیمار و نداشتن تأثیر بر روی نتایج جراحی های بعدی نیز می باشد . البته نتایج حاصل از پروبینگ مانند عمل، به علت ترومایی که ایجاد می کند، می تواند با تحریک و فعال سازی فیبروبلاستها سبب انسداد مجدد مجرای اشکی بشود. لذا استفاده همزمان از میتومایسین می تواند مانعی برای بروز این مسئله باشد

ویال میتومایسین2 میلی گرمی در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/16:: 4:50 عصر
 به گزارش جهان نیوز، علامه جعفری می‌گفت تو یکی از زیارتام که مشهد رفته بودم به امام رضا گفتم یا امام رضا دلم میخواد تو این زیارت خودمو از نظر تو بشناسم که چه جوری منو می‌بینی. نشونه‌شم این باشه که تا وارد صحنت شدم از اولین حرف اولین کسی که با من حرف می‌زنه من پیامتو بگیرم.

وارد صحن که شدم خانممو گم کردم. اینور بگرد، اونور بگرد، یه دفه دیدم داره میره. خودمو رسوندم بهش و از پشت سر صداش زدم که کجایی؟ روشو که برگردوند دیدم زن من نیست. بلافاصله بهم گفت: «خیلی خری!» حالا منم مات شده بودم که امام رضا عجب رک حرف میزنه.

زنه دید انگار دست‌بردار نیستم دارم نگاش می‌کنم گفتش «نه فقط خودت، پدر و مادر و جد و آبادتم خرند.»

علامه میگن این داستانو برای مطهری تعریف کردم تا 20 دقیقه می‌خندید

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/6/13:: 8:39 عصر

 

 

واریکسینالVarixinal

دارویی برای درمان واریس ،حفظ سلامت سیاهرگی و تسکین پاهای خسته  

اشکال دارویی : شامل 30 قرص ( 3 بلیستر 10 عددی ) در یک جعبه

موارد مصرف:

- نارسایی مزمن شبکه سیاهرگی از قبیل خارش ، درد و احساس سنگینی در پاها ، گرفتگی عضله ساق پا ، ادم .

- تقویت دیواره عروق و همچنین پیشگیری از تضعیف آن .

این دارو همچنین به درمان هموروئید یا بواسیر نیز کمک میکند.

مکانیسم اثر : تقویت و تحکیم دیواره سیاهرگها و و جلوگیری از تخریب دیواره سیاهرگ ، کمک به کاهش تورم وریدها، بهبود اکسیداسیون و نفوذ خون به بافت ها ، بهبود گردش خون در سیاهرگ ها و مویرگها

موارد و مقدار مصرف : جهت کمک بهبود علائم واریس در افرادی که مبتلا به علائم مزمن اتساع عروق سیاهرگ (پا) می باشند . یک قرص در روز به همراه آب کافی به مدت 2 الی 3 ماه

اجزائ تشکیل دهنده:

-گیاه کوله خاس با نام علمی rascus aculeatus  :

مطالعات آزمایشگاهی نشان داده است که عصاره این گیاه سبب تحریک گیرنده های آلفا – آدرنرژیک در ماهیچه های صاف دیواره عروق می گرددو در نتیجه عروق سیاهرگی تقویت می گردند.  

بنابراین راسکوژنین و نئوراسکوژنین موجود در این گیاه جریان خون سیاهرگی در پاها را بهبود می بخشد و باعث کاهش ورم و ایجاد حس سبکی در پا می شود.

-گیاه بیل بری یا بلوبری اروپایی با نام علمی vaccinium myrtillus  :

حاوی آنتوسیانوزید هایی است که تحت عنوان آنتی اکسیدان شناخته می شوند و با خاصیت افزایش ویتامین ث داخل سلولی و کاهش شکنندگی مویرگها به سلامت مویرگها و حفظ الاستیسیته سیاهرگی کمک می کند.

-گیاه آب قاشقی یا قدح مریم با نام علمی centella  asiatica :

به حفظ جریان خون کمک می کند و خون رسانی محیطی را بهبود می بخشد.و با تقویت رگها از ایجاد واریس پیشگیری می کند.

-گیاه شاه بلوط با نام علمی aesculus hippocastanum  :

به حفظ گردش خون سالم در پاها کمک می کند و باعث از بین رفتن حس سنگینی در پا می شود.

همچنی واریکسینال دارای ویتامین ث مباشد که برای حفظ سلامت عروق ضروری است و بیوفلاونوئید

hesperidin   که به سلامت قلب و عروق و استخوانها کمک می کند.

 

میزان مصرف :یک قرص در روز همراه با یک لیوان آب میباشد.

عوارض جانبی :

- با رعایت دوز درمان ارائه شده ، هیچ عارضه جانبی مشاهده نمی گردد فقط ندرتا ممکن است در افراد حساس ، عوارض گوارشی مانند حالت تهوع و استفراغ ایجاد شود (  برای جلوگیری از این حالت ، توصیه می گردد دارو با معده پر مصرف شود).

موارد عدم مصرف:

- مصرف آن در افراد با بیماری کلیوی مزمن توصیه نمی گردد .

- به دلیل عدم اطلاعات  کافی ، از این دارو در دوران بارداری ، شیردهی و کودکان زیر 12 سال استفاده نگردد .

تداخل اثر :

این دارو با داروهای ضد انعقادی تداخل اثر دارد .


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
نسیم معرفت
منطقه و بیداری اسلامی
بی نشانه
ســـــــــاده دل
به سوی فردا
اکبر پایندان
خورشید تابنده عشق
هشتمین ستاره
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
►▌ استان قدس ▌ ◄
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
دیار عاشقان
نظرمن
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
یا صاحب الزمان (عج)
جاده های مه آلود
در انتظار آفتاب
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
اندیشه نگار
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
رایان چوب
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
مهندس محی الدین اله دادی
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
محفل آشنایان((IMAN))
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
پژواک
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
فتوبلاگ حسین کارگر
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب
alone