سفارش تبلیغ
صبا
آن که سپاس نیکى تو را نگزارد ، مبادا به نیکویى کردنت بى‏رغبت گرداند ، چه بود که کسى تو را بدان نیکى سپاس دارد که سودى از آن برندارد ، و بود که از سپاس سپاسگزار بیابى بیش از تباه کرده کافر نعمت غدار ، « و خدا نیکوکاران را دوست مى‏دارد . » [نهج البلاغه]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/29:: 8:27 عصر

 

 ADDAMEL N

 ویال تریس متال

 (    )TRACE METAL

ADDAMEL  نام تجاری:    

موارد مصرف:این دارو به عنوان یک مکمل تغذیه ای وریدی برای بیماران تحت جراحی و سوختگی ضروری است و شامل مواد معدنی ضروری برای بدن است.

هر میلی لیتر از آن شامل:

زینک سولفات(روی) سولفات مس منیزیوم سولفات وکلرید کرومیوم وسلنیوم به میزان ذکر شده درجدول ذیل     انواع ویالهای آن و محتوی آب به مقدار کافی و بنزوئیل الکل 0.9%  میباشد.

Multiple Trace Element Additives

Multitrace®-4                                                     10 mL Multiple Dose Vial

 

Trace Elements Injection 4, USP
(Preserved with 0.9% Benzyl Alcohol)
Each mL provides:
Zinc (as Sulfate) 1 mg
Copper (as Sulfate) 0.4 mg
Manganese (as Sulfate) 0.1 mg
Chromium (as Chloride) 4 mcg

Multitrace®-4 Concentrate                                    1 mL Single Dose Vial

Trace Elements Injection 4, USP
Each mL provides:
Zinc (as Sulfate) 5 mg
Copper (as Sulfate) 1 mg
Manganese (as Sulfate) 0.5 mg
Chromium (as Chloride) 10 mcg

Chromium (as Chloride) 10 mcg

Multitrace®-4 Neonatal                                         2 mL Single Dose Vial

 

Trace Elements Injection 4, USP
Each mL provides:
Zinc (as Sulfate) 1.5 mg
Copper (as Sulfate) 0.1 mg
Manganese (as Sulfate) 25 mcg
Chromium (as Chloride) 0.85 mcg

Multitrace®-4 Pediatric                                         3 mL Single Dose Vial

Trace Elements Injection 5, USP
Each mL provides:
Zinc (as Sulfate) 5 mg
Copper (as Sulfate) 1 mg
Manganese (as Sulfate) 0.5 mg
Chromium (as Chloride) 10 mcg
Selenium (as Selenious Acid) 60 mcg

Multitrace®-5                                                    10 mL Multiple Dose Vial

Trace Elements Injection 5, USP
Preserved with 0.9% Benzyl Alcohol)
Each mL provides:
Zinc (as Sulfate) 1 mg
Copper (as Sulfate) 0.4 mg
Manganese (as Sulfate) 0.1 mg
Chromium (as Chloride) 4 mcg
Selenium (as Selenious Acid) 20 mcg

Multitrace®-5 Concentrat 1 mL Single Dose Vial/10 mL Multiple Dose Vial

Trace Elements Injection 5, USP
Each mL provides:
Zinc (as Sulfate) 5 mg
Copper (as Sulfate) 1 mg
Manganese (as Sulfate) 0.5 mg
Chromium (as Chloride) 10 mcg
Selenium (as Selenious Acid) 60 mcg

Trace Elements Injection 4, USP - Pediatric

Trace Elements Injection 4, USP - Pediatric
(Preserved with 0.9% Benzyl Alcohol)
Each mL provides:
Zinc (as Sulfate) 0.5 mg
Copper (as Sulfate) 0.1 mg
Manganese (as Sulfate) 30 mcg
Chromium (as Chloride) 1 mcg


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/29:: 7:49 عصر

 

دوکساپرام (محرک دستگاه تنفسی):

  Doxapram

          اشکال‌ دارویی‌:

Injection: 100 mg/5ml

 

مکانیسم‌ اثر: این‌ دارو با تاثیر برگیرنده‌های‌ شیمیایی‌ کاروتید در محیط موجب‌ تحریک‌ تنفس‌ و در نتیجه‌ افزایش‌حجم‌ حیاتی‌ و افزایش‌ جزئی‌ تعداد تنفس‌می‌گردد. بتدریج‌ باافزایش‌ میزان‌ مصرف‌دارو، مراکز تنفس‌ در بصل‌النخاع‌ نیزتحریک‌ شده‌ که‌ این‌ خود به‌طور پیشرونده‌،سایر قسمتهای‌ مغز و طناب‌ نخاعی‌ را نیزتحریک‌ می‌کند.

موارد مصرف‌: دوکساپرام‌ به‌عنوان‌ محرک‌در درمان‌ ضعف‌ تنفسی‌، تضعیف‌ تنفسی‌پس‌ از اعمال‌ جراحی‌ و یا آپنه‌ای‌ که‌ بدلیل‌مصرف‌ شل‌کننده‌های‌ عضلانی‌ ـ اسکلتی‌ایجاد نشده‌ باشد، نارسایی‌ حاد تنفسی‌ درمبتلایان‌ به‌بیماری‌ انسدادی‌ مزمن‌ ریوی‌ ونیز برای‌ تحریک‌ تنفس‌ عمیق‌ بعد از اعمال‌جراحی‌ بکار می‌رود.

فارماکوکینتیک‌: اثر دارو طی‌ 40ـ20 ثانیه‌شروع‌ شده‌ و پس‌ از 2ـ1 دقیقه‌ به‌حداکثرمی‌رسد. اثر دوکساپرام‌ 12ـ5 دقیقه‌ به‌طول‌می‌انجامد. حدود 55 درصد آن‌ از طریق‌صفرا دفع‌ می‌گردد.

مقدار مصرف‌: به‌منظور درمان‌ تضعیف‌تنفسی‌ پس‌ از عمل‌ جراحی‌، mg/kg 0/5به‌صورت‌ تزریق‌ وریدی‌ تجویز می‌شود.میزان‌ مصرف‌ در یک‌ تزریق‌، نباید از1/5 mg/kg   تجاوز نماید. در صورت‌ نیازبه‌تکرار مصرف‌، تجویز دارو در فواصل‌ 5دقیقه‌ای‌ صورت‌ می‌گیرد، تا حداکثر مقدارمصرف‌ به‌ mg/kg 2   برسد.

عوارض‌ جانبی‌: بروز عوارض‌ قلبی‌ ـعروقی‌ مانند درد قفسه‌ سینه‌، ضربانات‌سریع‌ یا نامنظم‌ قلب‌ و یا همولیز وترومبوفلبیت   گزارش‌ شده‌ است‌.

تداخل‌های‌ دارویی‌: تجویز همزمان‌داروهای‌ مهارکننده‌ آنزیم‌مونوآمین‌اکسیداز (MAO ) شامل‌فورازولیدون‌، و پروکاربازین‌ و نیزترکیبات‌ مقلد سمپاتیک‌ موجب‌ تقویت‌اثرات‌ تنگ‌کننده‌ عروقی‌ این‌ داروها و یادوکساپرام‌ می‌گردد. مصرف‌ توام‌محرک‌های‌ CNS با دوکساپرام‌ نیز موجب‌تحریک‌ اضافی‌ CNS خواهد شد. مصرف‌همزمان‌ هوشبرهای‌ هیدروکربنه‌ نیز بااثرات‌ دوکساپرام‌ به‌دلیل‌ افزایش‌حساسیت‌ میوکارد به‌کاتکول‌ آمین‌هابه‌وسیله‌ این‌ ترکیبات‌ تداخل‌ دارد.

موارد منع‌ مصرف‌: دوکساپرام‌ در مواردی‌چون‌ صدمات‌ عروق‌ مغزی‌، بیماری‌شریان‌ کرونر، صرع‌، ضربه‌ به‌ سر،نارسایی‌ قلبی‌، افزایش‌ حاد فشار خون‌،عدم‌ کفایت‌ تنفسی‌ بدلایلی‌ از قبیل‌ انسدادراههای‌ هوایی‌، دیسپنه‌ شدید،پنوموتوراکس‌، فلج‌ عضلانی‌ و نیز دربیماریهای‌ ریوی‌ مثل‌ آسم‌ حاد نایژه‌ای‌،آمبولیسم‌ ریوی‌، نارسایی‌ تنفسی‌ ناشی‌ ازاختلالات‌ عضلانی‌ ـ اسکلتی‌ و فیبروزریوی‌ نباید مصرف‌ شود.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/25:: 8:31 عصر

موفقیت محققان ایرانی در ارائه روشی برای تعیین میزان درگیری گره لنفاوی مبتلایان سرطان سینه

» سرویس: علمی و فناوری - علم و فناوری ایران

پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی مشهد از طریق تزریق سطحی رادیو دارو روشی را برای تعیین میزان درگیری گره لنفاوی با سرطان در بیماران مبتلا به سرطان سینه ارائه دادند.

 

دکتر رامین صادقی مجری طرح در گفت‌وگو با خبرنگار علمی ایسنا با بیان اینکه مطالعات ما بر روی سرطان سینه و بیوپسی گره‌های لنفاوی پیشاهنگ بوده است، گفت: این مساله که آیا شبکه لنفی سطحی و عمقی سینه به یک لنف و یا چند لنف یکسان ختم می شود مورد بحث محققان است؛ چرا که هنوز مشخص نیست که کدام شبکه وضعیت لنفی سرطان سینه را بهتر نشان می‌دهد.

 

وی با تاکید بر اینکه مطالعات ما دراین زمینه بوده است، اظهار داشت: به منظور تعیین مرحله بندی بیماری سرطان سینه لازم است پزشک بداند چه میزان از لنف زیر بغل درگیر سرطان شده است.

 

صادقی ادامه داد: برای این منظور اقدام به تزریق رادیو اکتیویته به محل گره‌های لنفی پیشاهنگ به صورت سطحی و یا عمقی می‌شود که تحقیقات ما نشان داد تزریق‎های سطحی راحت‎تر و موجب کاهش هزینه‌های درمانی برای بیماران خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه این مطالعات به مدت 8 سال در بیمارستان قائم مشهد انجام شد، ادامه داد: در این مطالعات محل گره‌های لنفی پیشاهنگ حاصل از تزریق عمقی و سطحی را با هم مورد مقایسه قرار دادیم که نتایج نشان داد تزریق سطحی روش مناسبی برای تعیین میزان درگیری گره لنفاوی پیشاهنگ است.

 

 

این محقق حوزه علوم پزشکی خاطرنشان کرد: پس از آنکه ابتلا به سرطان در بیماران به اثبات رسید در مرحله بعد اقدام به تززیق سطحی رادیو دارو به گره لنفاوی پیشاهنگ می‌شود و پس از آن بیمار برای انجام جراحی آماده خواهد شد.

 

صادقی این روش را یکی از مراحل درمان بیماران مبتلا به سرطان سینه توصیف کرد و یادآور شد: در گذشته پس از مشاهده سرطان سینه در بیماران اقدام به تخلیه زیر بغل بیمار می‌شد که امروزه بر اساس استانداردهای جهانی این اقدام ممنوع است.

 

وی با تاکید بر اینکه در این مطالعات سعی شده است تا درمان این بیماران بر اساس استانداردهای جهانی صورت گیرد، اظهار داشت: اجرای این مطالعات در راستای بومی سازی این روش در کشور بوده است.

 

وی همچنین خاطر نشان کرد: این روش در حال حاضر در بیمارستان قائم مشهد در حال اجرا است.

 

به گزارش ایسنا این طرح به عنوان رتبه دوم گروه علوم بالینی در بیستمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی مورد تقدیر قرار گرفت.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/22:: 8:16 عصر

کمپرسی بنز 1924 LK , مدل 89 , فروشیداستان واقعی عزی داش

در ایام ماضی در شهرمرند یک بنده خدایی بود که عزی داش بهش میگفتند که کارهای جالبی داشت...

 از جمله اینکه در یکی از شبها همسایه اش فوت میکند و پسر همسایه ایشان را هم مطلع میکند و با ماشینی که داشت جنازه را شستشو داده و روز بعد مراسم تدفین انجام میدهند و مراسم شام غریبان و روز اول و سوم محروم برگزار میشود و ایشان در این مراسم حضور داشتند تا اینکه مراسم اولین پنج شنبه که در مسجد عزی داش هم بود پسر همسایه را بیرون میبرد و سئوال میکند فلانی من پسر شما را چند روزه که نمیبینم جایی رفته اند یا چیزی شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا اینکه

زمانیکه ایشان کمپرسی داشت برای یک نفر شن میاره و مستقیم میره داخل کوچه بن بست و ماسه را خالی میکنه و تازه بعدش یادش می افته که راه خودش را بسته و...


کلمات کلیدی : حکایت واقعی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/20:: 8:55 عصر

   

   

NEUROTEC   Neurotec   کپسول نوروتک

موارد مصرف:

برای درمان نوروپاتی بخصوص نوروپاتی دیابتی و نورالژی (دردهای با منشا عصبی)

کاربرد دارد. نوروپاتی به  هرگونه اختلال در عملکرد

اعصاب محیطی اتلاق میشود که یکی از عوارض شایع بیماریهایی همچون دیابت است.

شکل دارویی:

کپسول نرم 500 میلی گرمی

مکانیسم اثر:

نوروتک دارای عصاره گیاهان تانسی، گزنه و نسترن میباشد که به کاهش التهاب و ترمیم اعصاب محیطی کمک کرده و و  انتقال پیام عصبی را در سلولهای عصبی محیطی تسریع میکند.

 

مقدار مصرف:

د ارو تحت نظر پزشک مصرف شود، اما اما دوز معمول آن بدین ترتیب است

نوروتک هر دوازده ساعت یک عدد با یک لیوان آب به مدت مصرف میشود و  دوره متوسط درمان سه ماه میباشد.    

 موارد منع مصرف:

مطالعات انجام شده تنها در بیماران باردار و در دوران شیردهی منع مصرف دارد

*نوروپاتی یکی از اختلالات موثر اعصاب حسی، حرکتی است که در زمره شایع ترین و دردسرسازترین عوارض بیماری دیابت شناخته شده است.

 

 


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/20:: 6:43 عصر
با همکاری شرکت فرانسوی(CNIM) صورت گرفت
استخراج آنالیز فیزیکی پسماندهای شهری تبریز

 

شهریار نیوز: در نخستین گام مطالعات علمی و عملی اجرای پروژه زباله سوز و با همکاری شرکت (CNIM ) فرانسه ، آنالیز فیزیکی پسماندهای شهری تبریز استخراج شد.

 

به گزارش شهریار به نقل از  سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز ، استخراج آنالیز فیزیکی پسماندهای شهری تبریز در راستای انجام مطالعات لازم علمی و عملی جهت ساخت تجهیزات زباله سوز به منظور تولید انرژی برق از پسماندهای شهری تبریز صورت گرفته است و پس از انجام آزمایشات متعدد علمی آنالیز به دست آمده و تعیین ارزش حرارتی پسماندهای شهری تبریز ، نتایج اعلام و در نحوه ساخت دستگاه زباله سوز به کار گرفته خواهد شد.


شایان ذکر است در حال حاضر شهر تبریز با تولید روزانه نزدیک به 1000 تن زباله (پسماندهای شهری) مواجه است که بخشی از آن تفکیک و به مجتمع های بازیافت راه می یابد و بخش دیگری که قابلیت پردازش را ندارند دفن می شوند که با راه اندازی سیستم زباله سوز علاوه بر تولید انرژی برق از حجم زباله های دفن شده در مرکز دفن مهندسی بهداشتی پسماندهای شهری تبریز در حد قابل توجهی کاسته خواهد شد.
 کلمات کلیدی : تبریز

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/20:: 6:0 عصر

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرندخبر

کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/18:: 9:13 عصر

 اکتی لایف Actilife

اثرات درمانی:

افزایش میل جنسی

افزایش تولید اسپرم

انزال دیررس

منشا دارو:گیاهان یوهمبین، زنجبیل، خارخاسک، فلفل سیاه، دارفلفل،آشواگاندا، مکاو اپیدیوم

مکانیسم اثر: یوهمبین موجب پرخونى بخش تحتانى دستگاه ادرارى یعنى مثانه و مجراى داخلى ادرار مى گردد. و این پر خونى موجب تحریک آستر این ناحیه مى شود و نهایتاً به تولید احساس جنسى مى انجامد.

موارد مصرف:

تقویت قوای جنسی آقایان( افزایش میزان اسپرم و دوام نعوظ)

میزان مصرف:3 قرص در روز .بیشترین میزان اثرگذاری 2 تا 3 هفته پس از مصرف دارو

 موارد عدم مصرف:افراد زیر 18 سال، خانمها.
اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید قبل از مصرف دارو با پزشک خود مشورت نمایید.
عوارض جانبی: عدم توجه به نحوه مصرف صحیح دارو و هشدارها می تواند فشار خون را افزایش داده و مشکلات ثانویه به همراه داشته باشد.
تداخل دارویی: این محصول با داروهای فشار خون، دیگوگسین و داروهای ضد انعقاد خون، داروهای ضد پلاکتف داروهای ضد لخته، انسولین و داروهای کاهنده قند خون تداخل دارد. بهتر است بین مصرف این دارو و داروهای دیگر 2 ساعت فاصله زمانی وجود داشته باشد.


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/10:: 8:5 عصر

 آناهیل ( آنزیم بروملین )

    اشکال دارویی: کپسول آناهیل 500 (Bromelain 500  GDU  )


ماده اصلی
  :بروملین ، ترکیبی از آنزیم های پروتئولیتیک است که از گیاه آناناس استخراج می شود.

مکانیسم اثر

بروملین دارای اثرات ضد التهابی، ضد درد، ضد تورم، آنتی ترومبوتیک و فیبرینولتیک می باشد و فعالیت فیبرینولیتیک سرم را افزایش وسطح فیبرینوژن پلاسما را کاهش می دهد.

همچنین با کاهش سطح برادی کینین خون باعث کاهش نفوذپذیری رگها شده که نتیجه آن کاهش تورم ودرد است.

بروملین سطح پروستاگلاندین (E2 PGE2   )  و ترومبوکسان (A2 TXA2   ) را کاهش می دهد وچسبندگی مولکولی سطح سلولهای ایمنی خاصی را که درایجاد بیماری آرتریت موثر هستند، تغییرمی دهد.

نتایج تحقیقات نشان می دهند که اثرات ضد درد این دارو، در نتیجه اثر مستقیم آن روی واسطه های درد مانند برادی کینین است ضمناًچنانچه بیمار برای درمان آرتریت، گلوکزآمین استفاده می کند، مصرف همزمان بروملین می تواند جذب گلوکزآمین را تا 90% افزایش دهد.

1-  تسریع بهبود زخم و کاهش اسکار : بروملین آنزیم کلاژناز را فعال کرده و باعث جلوگیری از تشکیل و هیدرولیز کلاژن غیر طبیعی و تغییر شکل یافته دربافت می شود.

2- اثرات ضد التهابی:  بروملین به طور انتخابی ، فقط بیوسنتز پروستاگلاندین هائی را که باعث التهاب می شوند، مهار می کند. این دارو برعکس سایر داروهای ضد التهابی ( NSAIDs  ) مانع از ساخته شدن پروستاگلاندین هائی که اثرات ضد التهابی دارند، نمی شود.

3- اثرات کمک کننده به هضم غذا: بروملین با اثرات پروتئولیتیک در معده و روده، به هضم پروتئین ها کمک شایانی می کند.

4- اثرات ضد سرطانی : در مطالعات in vitro  ، اثرات سیتو توکسیک مشخصی ازاین دارو مشاهده شده است.

موارد مصرف:

- تسریع بهبود زخمهای جراحی و اسکار

- تسریع در بازجذب خونمردگی و اکیموز

- کاهش التهاب و تسکین دردهای مفصلی

- اثرات ضد التهابی

- اثرات کمک کننده به هضم

- اثرات ضد سرطان

- کاهش دوره نقاهت در جراحی های زیایی و رینوپلاستی

عوارض جانبی:

 عوارض ناخواسته جدی ناشی از مصرف خوراکی بروملین در دوزهای درمانی توصیه شده، گزارش نشده است.

ولی کسانیکه به آناناس، کرفس، هویج، رازیانه،عسل ، زیتون و پاپایینحساسیت دارند، ممکن است به بروملین نیز حساسیت داشته باشند.

مصرف این دارو در برخی افراد ممکن است باعث حالت تهوع، اسهال، استفراغ، خونریزی و راش پوستی شود.

موارد منع مصرف:

در بیماران هموفیلی و بیماران دارای نارسائی کبد و کلیه مصرف نشود.

هشدارها و احتیاط:

دارو به منظور تسریع دربهبود زخم مصرف می گردد بایستی 48-24 ساعت بعد ازعمل جراحی مصرف شود. مصرف این دارو در بیماران دارای ضربان قلب نامنظم و تاکی کارد، ممکن است ضربان قلب را افزایش دهد.

تداخلات دارویی:

 مصرف بروملین جذب آنتی بیوتیکهائی مانند داکسی سیلین و تتراسیکلین را بالا می برد.

این دارو دارو از داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه است. 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/10/7:: 7:31 عصر

خانواده ایرانی - دارویی که برای درمان آرتروز به کار می رود باعث شد مردی که مبتلا به طاسی کامل بود ، نه تنها تمام موهای سر خود را بازیابد ، بلکه تمام موهای ابرو و مژه و دستان وی نیز مجددا رشد کرد.

اینها نتایج تحقیقی است که به تازگی در دانشگاه ییل صورت پذیرفته است.

در این تحقیق مردی که درسن 25 سالگی به بیماری کچلی عمومی ،  که به هیچ گونه درمان دارویی پاسخ نمی دهد مبتلا شده بود ، مورد بررسی قرار گرفت . در این پژوهش بیمار با داروی آرتروز به نام توفاسیتینیب سیترات مورد درمان قرار گرفت و در نتیجه درمان تمام موهای از دست رفته دوباره رشد کرد.به گفته دکتر برت ای کینگ ، استاد راهنمای پوست و موی دانشکده داروسازی دانشگاه ییل و سرپرست نویسندگان مقاله ،نتایج همانگونه که انتظار می رفت حاصل شد.

این گامی عظیم در درمان بیماران با بیماری مشابه به شمار می رود.دکتر برت همچنین بر این باور است که همین دارو در دیگر بیماران با بیماری مشابه نیز به همین صورت پاسخ خواهد داد.

آلوپسیا یا کچلی عمومی نوعی غیر متداول در طاسیست.در این بیماری موهای تمام بدن به دلایل نامشخصی شروع به ریزش می کند.این بیماری نوعی بیماری سیستم ایمنی به شمار می رود.یعنی سیستم ایمنی به اشتباه بافتهای بدن را به عنوان عامل خارجی شناسایی کرده و به آنها حمله می کند.در این مورد سیستم ایمنی به فولیکولهای مو حمله می کند.

بیمار مورد مطالعه در این بررسی علاوه بر طاسی عمومی به مشکل پسوریازیس میکروبی نیز مبتلا بود.دکتر برت از داروی گفته شده که جهت درمان آرتروز به کار می رود همزمان برای درمان هر دو مشکل بیمار استفاده کرد.البته این داروی برای درمان پسوریازیس مورد تایید FDA می باشد.

معجزه داروی آرتروز در درمان طاسی

همچنین از این دارو قبلا برای درمان طاسی سکه ای در موش ها مورد استفاده شده بود.به فرد مورد آزمایش به مدت دو ماه روزانه 10 میلی گرم دارو تجویز شد در این مدت علایم پسوریازیس در وی به شدت کاهش یافت و موهای صورت در وی شروع به رویش مجدد کردند.سپس به مدت سه ماه دیگر با دوز15 میلی گرم مورد درمان قرار گرفت در پایان 5 ماه درمان بیمار بیشترموهای از دست رفته سر و به علاوه موهای ابرو و مژه ها و موهای صورت خود را باز یافت.

درمان دارویی برای 3 ماه دیگر نیز به همین صورت ادامه یافت و تمام موهای ریخته شده دوباره رشد کرد بدون اینکه بیمار شکایتی داشته باشد ویا عوارض خاصی در وی ظاهر شود.به گفته دکتر برت این دارو با خاموش کردن حملات اشتباه سیستم ایمنی باعث رشد مجدد موهای از دست رفته می شود.دکتر برت همچنین نوع کرمی این دارو را برای درمان طاسی موضعی (سکه ای)تحت بررسی کلینیکی دارد.

توجه داشته باشید که این دارو تحت شرایط کاملا کنترل شده تجویز و استفاده گردیده است .لذا از مصرف خودسرانه آن بدون مشورت با پزشک متخصص جدا خود داری نمایید.

منبع: natureworldnews 


کلمات کلیدی :

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب