سفارش تبلیغ
صبا
دشمن ترینِ مردم نزد خداوند ـ عزّوجلّ ـ، کسی است که به ناحق، پشت مسلمانی را برهنه کند [و بر آن تازیانه زند] و کسی است که به ناحق، کسی را که وی را نزده است، بزند یا آن را که قتلی مرتکب نشده است را بکشد . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/27:: 8:28 عصر

Minirin (Desmopressin) , Nasal Spray

 

نام تجاری:Minirin®

نام ژنریک:Desmopressin    

دسته دارویی: آنتی دیورتیک

اشکال دارویی: اسپری بینی 10 میکرو گرم در  هرپاف                                                          Minirin Nasal Spray (Desmopressin Acetate) - 10mcg (2.5mL)

مکانیسم اثر: با افزایش نفوذپذیری سلولی در مجاری جمع کننده ادرار موجب افزایش بازجذب آب و در نتیجه افزایش اسمولالیته ادرار و کاهش برون ده ادراری میشود.

فارماکوکینتیک: به میزان 20-10% از مخاط بینی جذب شده و در کلیه متابولیزه میگردد. نیمه عمر پلاسمائی آن 75 دقیقه و شروع اثر آن یک ساعت میباشد. از سد خونی-مغزی و پلاسنتا عبور مینماید.

موارد و مقدار مصرف: در درمان دیابت بی مزه مرکزی، پر ادراری و عطش ناشی از ترومای هیپوفیز تجویز میگردد. مقدار تجویز شده این دارو برای هر فرد متفاوت است. اما تجربیات بالینی نشان میدهد مقدار متوسط روزانه در بالغین و کودکان 12-3 سال 4/0 الی 05/0 میلی لیتر از راه بینی مصرف میگردد که این مقدار ممکن است در یک تا سه نوبت مصرف شود.

عوارض ناخواسته: از عوارض این دارو میتوان به سر درد، سرگیجه، خواب آلودگی، بی حالی و کما، افزایش خفیف فشار خون، تهوع و کرامپ های شکمی اشاره نمود.

تداخلات دارویی: مصرفهمزمان داروهای لیتیوم، هپارین و نور آدرنالین باعث کاهش اثر مینرین میگردند.از طرف دیگر داروهای کلوفیبرات، اوره، کلرپروپامید و فلودروکورتیزون، اثر آن را افزایش میدهند.

موارد منع مصرف: در بیمارانی که عطش دائمی یا سایکوجنیک ابتلا به نارسایی قلبی یا دیگر حالاتی که نیاز به درمان با محرک های مدر میباشد، و نیز حساسیت بیش از حد به آن منع مصرف دارد.

نکات قابل توصیه و موارد احتیاط: در بیماران بسیار جوان و بیماران سالخورده وضعیتی که عدم توازن و هماهنگی آب و الکترولیت تشخیص داده شود،و نیزدر بیمارانی که ریسک افزایش فشار درون جمجمه ای دارند با احتیاط تجویز میگردد.

مصرف در بارداری و شیردهی: در گروه B تقسیم بندی میگردد. با این حال به علت اینکه در شیر مادر ترشح میشود، در این دوران میبایست با نظر پزشک مصرف شود.

شرایط نگهداری:  مینرین در دمای اتاق (25-15 درجه سانتیگراد ) و دور از رطوبت نگهداری شود. بعضی از انواع آن یخچالی(2 الی 8 درجه سانتیگراد) نگهداری میشود.

انواع ایرانی و خارجی (مینرین) در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/27:: 7:50 عصر

نام تجاری:®Influvac

نام ژنریک: واکسن آنفولانزا

 

اشکال دارویی: سوسپانسیون آماده تزریق  0.5 Flu Vaccine Influvac by Abbott (Malolos, Bulacan)ml

مکانیسم اثر:  واکسن آنفلوانزای Sub-unit یک واکسن ویروسی سه ظرفیتی غیر فعال شده آنفلوانزا است که از آنتی ژن های سطحی (هماگلوتینین و نورآمینیداز) جدا شده از سوش های A و B میکسوویروس آنفلوانزا تهیه شده است که هر ساله ترکیب آن بر اساس توصیه سازمان بهداشت جهانی تعیین می گردد. این واکسن در بدن انسان باعث تولید آنتی بادی علیه ویروس آنفلوانزا و ایجاد مقاومت در برابر ویروس می شود. ایمنی علیه ویروس آنفلوانزا 2  هفته پس از تزریق واکسن آغاز شده و تا یک سال ادامه می یابد.

موارد و مقدار مصرف:   در پیشگیری از آنفلوانزا، به خصوص در افرادی که در معرض خطر عوارض بیماری آنفلوانزا هستند، تجویز میگردد. مقدار مصرف در بزرگسالان و کودکان بزرگتر از 26 ماه، 5/0 میلی لیتر میباشد. در مورد مصرف در کودکان بین 6 الی 25 ماه اطلاعات بالینی محدود بود و مقادیر 25/0 الی 5/0 میلی لیتر تجویز شده است.

عوارض ناخواسته: علائم خفیفی از جمله سوزش، قرمزی، تورم در محل تزریق واکسن و تب و درد عظلانی ممکن است بلافاصله بعد از تزریق این واکسن بروز نمایدکه معمولاً طی 1 الی 2 روز از بین خواهند رفت.

تداخلات دارویی:  می تواند همراه با واکسن های دیگر تجویز شود. در این صورت واکسن ها میبایست در دو محل کاملاً مجزا تزریق گردند. در صورت تجویز همزمان دو واکسن احتمال تشدید عوارض جانبی آنها وجود خواهد داشت. همچنین در بیمارانی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می نمایند، احتمال کاهش پاسخ ایمنی وجود دارد.

موارد منع مصرف: در صورت وجود سابقه حساسیت به هر یک از ترکیبات فعال یا جانبی و نیز به تخم مرغ، پروتئین مرغی، فرمالدئید، استیل تری متیل آمونیوم بروماید، پلی سوربات 80 یا جنتامایسین، منع مصرف دارد. واکسیناسیون در افراد مبتلا به بیماری های تب دار یا عفونت حاد میبایست به تعویق انداخته شود.

نکات قابل توصیه و موارد احتیاط:  در کودکانی که برای اولین بار واکسینه می شوند، میبایست بعد از گذشت حداقل 4 هفته یک دوز یادآوری گردد. این واکسن میبایست به صورت داخل عضلانی یا زیر جلدی عمیق تزریق گردد، و به هیچ وجه داخل وریدی تزریق نشود.

مصرف در بارداری و شیردهی:  در گروه C تقسیم بندی میگردد. این واکسن را می توان بدون بروز خطر جدی برای جنین در دوران بارداری و شیردهی طبق دستور پزشک تجویز نمود.

شرایط نگهداری:  در دمای یخچال (8-2 درجه سانتی گراد) نگهداری میگردد. از یخ زدن جلوگیری شود.

واکسن آنفلوآنزا (سال 2013 )در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی : واکسن آنفلوآنزا

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/27:: 6:53 عصر

 

نام تجاری :  ®  Artheroherb   _Doloteffin

نام ژنریک : عصاره آبی ریشه گیاه پنجه شیطان)  Aqueous extract of Devil’s Claw root

دسته داروئی : داروی ضد ا لتهاب و ضد درد با منشا گیاهی

اشکال دارویی : قرص های 400 میلی گرمی دولوتفین  480 میلی گرم آرتر هرب


موارد  مصرف:

®Doloteffin یک داروی گیاهی از عصاره آبی گیاه پنجه شیطان با خواص ضد التهاب ، ضد درد و محافظ غضروف می باشد. این دارو برخلاف داروهای گروه  NSAIDs دارای عوارض گوارشی کمتر است و تاثیری در افزایش میزان فشار خون ندارد. این دارو در بیماریهای زیر کاربرد دارد :

1.       استئوآرتریت ( آرتروز زانو، لگن، مهره کمر،...)

2.       کمر درد های مزمن

3.       آرتریت روماتوئید

4.
دردهای ناشی از نقرس ، سردردهای مزمن ، نورالژی و درهای قاعدگی موثر باشد.

دوزاژ:
مقدار مصرف آن 2 بار در روز و هر بار یک قرص بعد از غذا می باشد . طول مدت مصرف این فرآورده محدودیت زمانی نداشته و بستگی به نوع و شدت بیماری دارد .


دراژه آرتروهرب 30 عددی

مکانیسم اثر: با مهار اختصصاصی آنزیم سیکلواکسیژناز II ، کاهش ترشح لوکوترین ها و جلوگیری از تخریب غضروف مفاصل به کاهش درد و التهاب کمک میکند .

عوارض نا خواسته : هیچگونه عوارض دارویی خاصی مشاهده نشده است.اما در ناراحتی گوارشی با معده خالی مصرف نشود.

تداخلات دارویی:ین دارو می تواند با داروهایی چون آنتی اسید ، سوکرال فیت ، داروهای ضد آریتمی و کاهنده قند خون و فشار خون تداخل داشته باشد که در صورت مصرف این داروها باید زیر نظر پزشک تجویز گردد .

موارد منع مصرف : در بیمارانی که دچار زخم های دئودنال میباشند، نباید مصرف گردد. ®Doloteffin را نمی بایست برای کودکان زیر 12 سال تجویز شود.

نکات قابل توصیه و موارد احتیاط : بلافاصله پس از مصرف دارو دراز نکشید و دارو را به همراه مقدار کافی آب و همراه با غذا میل نمایید. اگر مصرف یک دوز آن فراموش شود، در مرتبه بعدی میزان مصرف دو برابر نگردد. همچنین بیماران مبتلا به سنگ کیسه صفرا نیاز به مشورت با پزشک دارند. چنانچه تداوم بیماری ادامه یابد، میبایست با پزشک مشورت شود.

مصرف دردوران بارداری و شیردهی: مطالعات کافی در مورد مصرف®Doloteffin در زمان بارداری و شیر دهی وجود ندارد. بدین ترتیب مصرف آن در این دوران توصیه نمی گردد.

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/25:: 8:16 عصر

 

دارودرمان و باورهای غلط5 –انسولین

قرص های موجود در بازار جهت دیابت قرص انسولین هستند

 قرص‌های موجود در بازار، معروف به قرص‌ های ضددیابت، منحصرا در دیابت نوع 2 تجویز می ‌شوند و قرص انسولین نیستند، بلکه موجب تحریک ترشح انسولین یا تقویت اثر انسولین در بافت ‌های محیطی بدن شده و مقاومت سلول‌ ها را در مقابل انسولین، کاهش می ‌دهند. بعضی قرص ‌های جدید ضد دیابت هم مقلد انسولین هستند، اما هیچ یک از این قرص‌ ها، انسولین نیستند و از انسولین تهیه نشده‌اند  .

تزریق انسولین موجب بد شکل شدن محل تزریق میشود:

برجستگی یا فرورفتگی پوست بدن در محل تزریق انسولین، یکی از عوارض شناخته شده انسولین های حیوانی بود. سابقا از انسولین ‌های گاو و خوک استفاده می‌ شد و به علت واکنش بافت چربی نسبت به این نوع انسولین‌ های حیوانی، پوست برجسته یا فرورفته می‌ شد و این پدیده باعث می‌ شد انسولین در این نقاط درست جذب بدن نشود.

امروزه، انسولین‌ های انسانی، جای انسولین حیوانی را گرفته و چنین پدیده‌ای اصلا دیده نمی ‌شود.

. بهترین روش برای تزریق انسولین این است که محل تزریق، مرتبا عوض شود و هرگز دو روز پی در پی، در یک  نقطه تزریق نشود.

 

 

 انسولین بعضا موجب تشنج و مرگ میشود:

. هیپوگلیسمی پدیده‌ای خطرناک و یکی از اورژانس‌های پزشکی است و البته علل مختلفی دارد، مثلا یکی از علل آن، مصرف دوز زیاد انسولین یا نخوردن غذا یا انجام فعالیت شدید بدنی به دنبال تزریق انسولین است. علایم و نشانه‌هایش هم عبارت‌اند از: عرق سرد، تپش قلب، اضطراب، لرزش، عصبانیت، احساس گرسنگی، سردرد، اختلال دید، رخوت، لکنت زبان، اختلال حواس، دوبینی، احساس سرما و بالاخره تشنج و اغماء. تمام این تظاهرات بالینی با مصرف مواد قندی یا تزریق گلوکز، به سرعت برطرف می ‌شوند. بنابراین مصرف صحیح انسولین زیر نظر پزشک، چنین خطری ندارد.

 انسولین موجب چاقی میشود

اگر انسولین به طور اصولی و با دوز صحیح مصرف شود، موجب چاقی نمی ‌شود. بعضی بیماران انسولین را بیش از حد

مصرف می ‌کنند یا بعد از تزریق انسولین، ورزش‌ های سنگین و فعالیت بدنی شدید می ‌کنند در این حالت، قند خون

افت می ‌کند و مکانیسم ‌های دفاعی برای افزایش قند خون فعال شده و اشتها زیاد می ‌گردد. اگر این پدیده خیلی تکرار شود، بالاخره به افزایش وزن یا چاقی منجر می‌ شود

انسولین موجب کوری و زخم پا میشود

خود بیماری دیابت است که باعث نابینایی و عدم بهبودی زخم می‌ شود، نه انسولین. برعکس، تجویز به موقع و مصرف منظم انسولین می ‌تواند از آسیب‌‌ های چشمی و زخم های ایجاد شده بوسیله فلور میکروبی پوست جلوگیری کند. دیابتی‌ هایی که انسولین لازم دارند، ولی از مصرف آن خودداری می کنند، متاسفانه در معرض خطر عوارض چشمی و عدم بهبود زخم های پوستی میشود.

انسولین موجب اعتیاد میشود

انسولین جزو هورمون مترشحه از غده لوزالمعده(پانکراس) میباشد که در بیماران دیابتی نوع یک بدلایل وراثتی و نوع دوم به دلیل متعدد پیش آمده از جمله چاقی ترشح آن مختل میشود و در صورت نبود آن تمامی اعضا بدن مختل میشود لذا اعتیاد به دارو صحیح نبوده و وجود آن حیاتی است.

 

 

 

 غذاهای شیرین دارای قند میباشد:

مزه شیرین دلیل کافی برای وجود گلوکز نمیباشد قندهای شیرین کننده مصنوعی دارای مزه شیرین بوده و بدون گلوکز میباشد همانطور که نان یا اقلام نشاسته مزه شیرینی نداشته ولی سرشار از گلوکز میباشد.

 وجود حباب هوا در هنگام تزریق نگران کننده است

از آنجا که تزریق انسولین بصورت زیر جلدی انجام میشود لذا وجود هوای کم نگران کننده نبوده فقط از دوزاژ تجویز شده کمتر خواهد بود که که لازم است در نظر گرفته شود.

ثابت نگهداشتن قند خون مشکل است

قندخون به‌طور طبیعی در طول مدت شبانه‌روز متغیر است. میزان آن قبل از صرف وعده‌های غذایی به کمترین حد و یک تا دو ساعت بعد از غذا خوردن به حداکثر می‌رسد. هدف از درمان دیابت کاهش میزان نوسانات شدید در غلظت قندخون در طول شبانه‌روز است و نه از بین بردن نوسانات طبیعی آن..  

 

 ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/25:: 6:48 عصر

به نقل از مرند خبر:

دوشنبه بیست و پنجم دی 1391

تنها چیزی که در آموزش و پرورش ارزش ندارد سلامتی بچه های مردم است !!!

زمانی که در شهر مرند سوز و سرما بیداد می کرد ! مدیریت محترم آموزش و پروش مرند از تعطیلی مدارس اجتناب ورزید تا خدای ناکرده بر امر آموزش لطمه ای وارد نشود !

زمانی که طوفان شدید زندگی مردم مرند را مختل کرده بود ! باز هم مدیریت محترم آموزش و پروش مرند از تعطیلی مدارس اجتناب ورزید تا خدای ناکرده بر امر آموزش لطمه ای وارد نشود !

ولی متاسفانه در همان طوفان شدید درب دبستان حکیم زاده از جا کنده شد و چهار دختر دانش آموز ابتدایی را روانه بیمارستان کرد ! که متاسفانه حال یکی از دانش آموزان وخیم گزارش شده است!

بدین ترتیب با مصدومیت چهار دانش آموز دختر در مرند  ، پازل ضعف مدیریت در آموزش و پروش در مرند تکمیل شد و دریغ از یک سطر اطلاعیه و عذر خواهی از مردم بخاطر ضعف مدیریت ....


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/25:: 5:50 عصر

به نقل از فرارو:

 وزارت بهداشت اعلام کرد آنفلوآنزا در سال 91 تاکنون موجب مرگ 6 نفر شده است.
 
به گزارش خبرآنلاین؛ هرچند رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت اعلام کرده است این تلفات از تعداد سال گذشته کمتر است، اما به هرحال در 8 استان گسترش داشته است.
 
دکتر محمدمهدی گویا دراین باره گفت: تاکنون 300 مورد ابتلاء قطعی به بیماری آنفلوانزا درکشور گزارش شده است که از این تعداد 6 نفر جان خود را از دست دادند. 6 نفر فوت شده، همگی مبتلا به بیماری زمینه ای بودند و علیرغم درمان، متاسفانه به علت شدت بیماری جان خود را از دست دادند.
 
به گفته دکتر گویا این بیماری هم اکنون در استان های تهران، البرز، آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، قم، زنجان و قزوین گسترش بیشتری داشته و بسیار فعال است.
 
رئیس مرکز مدیریت بیماریها درباره نوع آنفلوآنزای همه گیر شده هم گفت: ویروس آنفلوانزای H1N1 یا (آنفلوانزای خوکی) دیگر جزء ویروس های آنفوانزای فصلی محسوب می شود و تفاوت چندانی با ویروس آنفلوانزای فصلی ندارد و جای هیچگونه نگرانی از این نظر نیست. امسال 3 ویروس H1N1، ویروس آنفلوانزای نوع B و ویروس H3N2 به عنوان 3 ویروس شایع در آنفلوانزای فصلی جهانی شناخته و معرفی شده‌اند و در کشور ما نیز این 3 ویروس به صورت گسترده فعال شده و به خصوص در 2 ماه اخیر شاهد افزایش موارد آ‌نفلوانزا در کشور هستیم.
 
او گفت: این ویروس هم مانند همه ویروسهای آنفلوانزا از طریق تماس انسان با انسان، ترشحات آلوده تنفسی و تماس با بیماران از طریق دست انتقال می یابد.
 
گویا گفت: مرگ 6 نفر براثر ویروس آنفلوانزا نسبت به سال گذشته بسیار کمتر بوده است، هنوز زود است که بخواهیم در مورد گسترش بیماری طی روزهای آینده قضاوت کنیم.
 
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت بر لزوم رعایت بهداشت و مراقبت های فردی تاکید کرد و گفت: گروه های پر خطر مانند بیماران قلبی و ریوی، کبدی، مزمن کلیوی، بیماران سرطانی و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف بدن، زنان باردار و سالمندان که واکسن آنفلوانزا را دریافت نکرده اند باید هر چه زودتر برای دریافت این واکسن اقدام کنند. کوفتگی و بدن درد یکی از مهم ترین علایم آنفلوانزای فصلی است، افرادی که مبتلا به آنفلوانزای فصلی می‌شوند، علایمی شبیه سرماخوردگی دارند که البته این علایم شدیدتر است و ممکن است به انواع شدید آنفلوانزای فصلی مبتلا شوند.
 
گفتنی است؛ آنفلوانزای فصلی نوعی بیماری ویروسی و حاد دستگاه تنفسی است. سرفه شدید، گلودرد، سردرد ، دردهای عضلانی، اسهال، عفونت ریوی، آبریزش و قرمزی چشم ها و تنگی نفس از علایم آنفلوانزای فصلی به شمار می رود اما شروع ناگهانی و کوفتگی بدن از مهم ترین علایم آن است.
 
رعایت فاصله مناسب ( بیش از یک متر) با افراد مشکوک به بیماری، حفظ سلامت عمومی بدن، تغذیه و خواب مناسب، مصرف مایعات فراوان، حفظ فعالیت فیزیکی مناسب، واکسیناسیون و رعایت اصول بهداشتی از مهم ترین راه های پیشگیری از آنفلوانزای فصلی به شمار می رود.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/24:: 5:42 عصر
 

Gemifloxacin      جمی فلوکساسین   

 

نام تجاری:factive 

گروه فارماکولوژیک: مشتقات کینولون ها(فلوروکینولون) 

شکل دارویی: قرص320 و640 میلی گرم

مکانیسم اثر: جمی فلوکساسین از طریق مداخله در سنتز DNA میکروارگانیسم سبب بروز اثر باکتریسیدی می شود.

فارماکوکینیتک: جمی فلوکساسین به سرعت از دستگاه گوارش جذب می شود. فراهمی زیستی آن حدود 71% است، C-max دارو در حدود mcg/ml61/1 می باشد. قدرت اتصال به پروتئین دارو در حدود 73-55% است. دارو در کبد به مقدار محدود متابولیزه می شود. حذف دارو 61% در مدفوع و 36% از طریق ادرار بدون اینکه دارو تغییر کند ونیمه عمر دارو حدود 7ساعت است. کلیرانس کلیوی دارو حدود L/h6/11 می باشد.FACTIVE (GEMIFLOXACIN) BRAND 320 mg 10 tablets

موارد مصرف: جمی فلوکساسین در درمان عفونت های حاد و مزمن برونشیت باکتریایی، ناشی از استرپتوکک پنومونیه، هموفیلوس آنفلونزا و پارا آنفلونزا، مورکسلا کاترالیس، مایکوپلاسما پنومونیه، کلامیدیا پنومونیه و کلبسیلا پنومونیه به کار می رود. این دارو در بیماریهای ویروسی مثل سرماخوردگی و آتفلوآنزا کاربرد ندارد.

مقدار مصرف: جمی فلوکساسین از راه خوراکی 320 میلی گرم به مدت 5 روز در درمان برونشیت، در درمان عفونت پنومونی متوسط تا شدید در بزرگسالان 320میلی گرم روزانه یک عدد به مدت 7-5 روز و در عفونت کلیوی روزانه 160میلی گرم  مصرف می شود.

منع مصرف: در افرادی که به این گروه از داروها حساسیت دارند.

عوارض جانبی :

1-     عوارض قلبی عروقی : تپش قلب، فلوتر دهلیزی،  سنکوپ ، افزایش فشار خون،ایست قلبی وانفارکتوس قلبی

 2-      عوارض عصبی: سردردف سرگیجه، بی خوابی توهمات، تشنج ، خواب آلودگی ف خستگی ، بی اشتهایی و پارستزی

 3-      عوارض پوستی: راش، اریتم مولتی فرم و یا ورقه ورقه شدن پوست

4-      عوارض گوارشی : اسهال، تهوع، درد شکمی، استفراغف کولیت پسودو ممبرانو

5-     عوارض مفصلی  پارگی تاندون که در بیماران با سن بالای 60 سال این خطر بیشتر دیده می شود.

تداخل های دارویی: جمی فلوکساسین با آنتی اسیدها، دیدآنوزین، کاتیونهای فلزی، مولتی ویتامین مینرال، پروبنسید(کلیرانس کلیوی جمی فلوکساسین را کاهش می دهد)، سوکرالفیت (فراهمی زیستی جمی فلوکساسین را افزایش می دهد)، وارفارین ( با خوردن این دارو های با جمی فلوکساسین اثر ضد انعقادی ةآنها افزایش می یابد) تداخل دارد.

 مصرف در حاملگی : این دارو در حاملگی جزء گروه C   قرار دارد.

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/17:: 4:40 عصر

 

دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی واحد مرند رتبه اول مسابقه سازه های بتنی بین المللی را کسب کردند .

دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی واحد مرند رتبه اول مسابقه سازه های بتنی بین المللی را کسب کردند .
سلمانپور رئیس دانشگاه آزا د اسلامی واحد مرند با اعلام این مطلب گفت : گروه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی مرند در پانزدهمین همایش و مسابقه سازه های بتنی که در دانشگاه تربیت مدرس تهران با حضور 54 دانشگاه از سراسر دانشجویان دانشگاههای کشور برگز ار شد که تیم دانشگاه آزاد اسلامی مرند مقام اول کشوری سازه های بتنی در گرایش بو لینک و مقام سوم در گرایش ای پی دی محافظ تخم مرغ را کسب کرد.
محمد ظلالی در مورد کاربرد و محتویات این طرح می گوید فلسفه مسابقات بتن آی سی تی برای آمادکی دانشجویان مهندسی عمران و آشنایی بیشتر با سازه های بتنی از نظر اجرایی و همچنین طراحی و محاسباتی همه ساله توسط مرکز تحقیقات بتن برگزار می شود و امسال هم در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار شد .
وی افزود در گرایش توپ بولینگ می توان از ماده ای مانند بتن یک جسم یکپارچه به شکل هندسی کروی که دارای همگنی با مواد تشکیل دهنده بوده ودر عین حال خاصیت جذب انرژی را داشته باشد .
وسازه ایی پی دی همان سازه محافظ تخم مرغ است که در مقیاس بزرگتری بجای تخم مرغ می توان حفاظت از تاسیسات حساس و حتی امنیت جان انسانها را در نظر گرفت
رضا عباداله زاده سرگروه این تیم نیز در موزرد این طرح می گوید سازه بو لینگ در واقه طرحی با بتن فوق سبک و مقاومت قابل قبول برای سازه های بتی است و با توجه به همگن بودن این نوع سازه ها در فعالیت های که قابلیت ارتجاعی داشته میشه در سازه های تحت نیروی دینامیکی هستند از آن استفاده کرد .
وی وزن مخصوص این نوع بتن را 500 کیلوگرم که یم پنجم وزن مخصوص معمولی هستش .
سازه ایی پی دی سازه ای ضد موشکی و مقاومت بتن 120 مگا پیگل ووزن مخصوص 1700 کیلو گرم .

اعضای تیم : ارضا عباداله زاده سرگروه :حامد جعفرزاده – امین یاری – و سعید تاری اعضای گروه همچنین دکتر افشین و مهندس ظلالی بعنوان استاد راهنما این طرح بودند


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/16:: 8:14 عصر

 

قرص جوشان فسفات ساندوز:

محتوی 500 میلی گرم فسفات میباشد.

مورد مصرف (اندیکاسیون):

پیشگیری از سنگهای کلسیمی دستگاه ادراری، درمان هیپوفسفاتمی، اسیدی کردن ادرار

میزان مصرف(دوزاژ):

 

 

بالغین: 250mg فسفر از راه خوراکی، 4 بار در روز تجویز می‌شود. درصورت نیاز می‌توان دوز دارو را به 250mg هر 2 ساعت افزایش داد.

 

PHOSPHATE SANDOZ 500 MG EFFERVESCENT TABLETS 100(5 X 20)

 

هیپوفسفاتمی شدید:

بالغین: ابتدا روزانه 300mg فسفات از راه وریدی تجویز می‌شود. دوز نگهدارنده 3-4g از راه

خوراکی در روز و در دوزهای منقسم است.

کودکان: ابتدا روزانه 46.5-62mg فسفات از راه وریدی تجویز می‌شود. دوز نگهدارنده 800mg فسفات در روز است که در 4 دوز منقسم و همراه با آب یا آب‌میوه تجویز می‌شود.

 

مکانیسم اثر:      این دارو باعث تنظیم غلظت کلسیم، تعادل اسید و باز و تنظیم ترشح و دفع کلیوی یون پتاسیم می‌شود.

اثر پیشگیری از سنگهای ادراری کلسیمی: این دارو باعث مهار تشکیل اگزالات کلسیم می‌گردد.

راه دفع دارو: این دارو از راه ادرار دفع می‌شود.

موارد منع مصرف(کنترااندیکاسیون):

بیماری آدیسون ، هیپرکالمی ، اختلال شدید عملکرد کلیه و هیپرفسفاتمی.

موارد احتیاط :محدودیت مصرف سدیم و پتاسیم ، بیماری‌های قلبی ، دزهیدراتاسیون ، اختلال عملکردکلیه، بیماری‌های کبدی ،ادم محیطی و ادم ریوی ، هیپرناترمی ، هیپرتانسیون ، پره‌اکلامپسی هیپوپاراتیروئیدیسم ، استئومالاسی و پانکراتیت حاد.

تداخل دارویی:

           مصرف فسفاتها با گلوکوکورتیکوئیدها ممکن است منجربه بروز ادم شود.

آنتی‌اسیدها، جذب این دارو را کاهش می‌دهند.

مصرف همزمان فسفات پتاسیم با داروهای ضددرد غیراستروئیدی، مهارکننده‌های آنزیم تبدیل‌کنندة آنژیوتانسین، دیورتیک‌های نگهدارندة پتاسیم، باعث افزایش غلظت پتاسیم سرم می‌شود.

مصرف همزمان دیگوکسین با فسفات پتاسیم، احتمال بروز بلوک قلبی را افزایش می‌دهد.

عوارض جانبی:

-سردرد، سرگیجه، کنفوزیون، ضعف، بیحسی و گزگز اندام‌ها.

-ادم محیطی، آریتمی.

-اسهال، تهوع، درد شکم، استفراغ، تشنگی.،کرامپ‌عضلانی، افزایش وزن

 

توصیه های بالینی:

1-قبل‌از مصرف قرص، دارو را در آب یا آب‌میوه حل و همراه با غذا تجویز نمائید.

2-دارو را در درجة حرارت اطاق نگهداری نمائید.

3-در خلال درمان، الکترولیت‌های سرم (کلسیم، فسفر، سدیم و پتاسیم) را به‌طور مرتب کنترل نمائید.

4-علایم حیاتی بیمار را بخصوص درمراحل اول درمان کنترل نمائید.

5-در خلال درمان، بیمار باید به مقدار کافی از مایعات استفاده نماید.

6-از بیمار بخواهید درصورت بروز اسهال، تهوع یا استفراغ به پزشک مراجعه نماید.

مصرف در حاملگی :گروهc

مصرف در دوران شیردهی:

ترشح این دارو در شیر مادر ثابت نشده است. با این حال مصرف این دارو در دوران شیردهی باید با احتیاط صورت گیرد.

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.

 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/10/12:: 7:1 عصر

اوول(کپسول واژینال) کلیندامایسین:   Clindamycin Ovules         

مکانیسم اثر:

کلیندامایسین فسفات در بدن هیدرولیز شده و به کلیندامایسین تبدیل میگردد و از سنتز پروتئین باکتری بوسیله پیوند به ساب یونیت   S 50 ریبوزوم باکتری جلوگیری میکند   .

 

Dalacin T topical soln 1 _1035.GIF

موارد مصرف:

 

کلیندامایسین در درمان عفونتهای باکتریال واژن  ناشی از هموفیلوس واژینیتس ، گاردنلا واژینیتس ، کورینه باکتریوم واژینیتس ، عفونتهای واژینال ناشی از باکتریهای بی هوازی تجویز میشود.

. کلیندامایسین واژینال در درمان ولوواژینال ناشی از تریکومونا ، کلامیدیا ، نیسریا گونوره آ ، کاندیداآلبیکنس و یا هرپس سیمپلکس ویروس موثر نمی باشد.

موارد منع مصرف:

سابقه حساسیت به کلیندامایسین ، لینکومایسین یا سایراجزای تشکیل دهنده دارو. همچنین مصرف کلیندامایسین در خانمهای دارای سابقه بیماریهای التهاب روده ، کولیت اولسراتیو ، یا کولیت ناشی از آنتی بیوتیکها ممانعت دارد.

دوز مصرف :

به مدت سه روزمتوالی موقع خواب با استفاده از سه انگشت وسطی بدو.ن استفاده از اپلیکاتور داخل واژن (دهانه رحم )قرار داده میشود.

عوارض جانبی:

خارش و قرمزی دهانه رحم ، درد در هنگام مقاربت ، ترشحات سفیدرنگ ، و با احتمال کمتر سردرد ، سرگیجه و منگی ، تهوع و استفراغ و درد شکمی ، حساسیت ، التهاب واژن و سرویسیت ناشی از رشد کاندیدا آلبیکانس از عوارض این دارو میباشند

بارداری و شیردهی

 استفاده از آن در سه ماهه اول توصیه نمیشودو در ماههای بالاتر نیز بطور کامل بررسی نشده است

در دوران شیردهی اطلاعی از ترشح آن در مصرف اوول نداریم اما بصورت خوراکی و تزرریقی در شیر ترشح میشود لذا در شیردهی بسته به نظر پزشک با لحاظ فایده و ضرر قابل مصرف میباشد..

نکات قابل توصیه:

1-قبل و بعد از استفاده از دارو دستهای خود را با آب و صابون بشویید.

2-در زمان استفاده از دارو از مقاربت اجتناب شود.

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

   1   2   3      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب