سفارش تبلیغ
صبا
دانش، بنیاد هر خیر و نادانی، ریشه هر شرّی است . [امام علی علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/28:: 8:4 عصر

نام ژنریک دارو:بوسنتان(Bosentan  )

نام تجاری:®(Tracleer  )

گروه دارویی:وازودیلاتور،انتاگونیست رسپتور اندوتلین

گروه درمانی:کاهنده فشارخون شریانی ریوی

اشکال دارویی:قرص پوشش دار    mg   62.5و125 mg   برای تجویز خوراکی

دوزاژ: با 62.5 mg    دوبار در روز به مدت 4 هفته و سپس افزایش دوز به 125mg   دو بار در روز،قرص ها بایستی صبح یا عصر همراه یا بدون غذا تجویز شوند.

مورد مصرف:درمان (PAH  ) یا افزایش فشار شریانی ریوی به منظور بهبود توانایی وکاهش سرعت پیشرفت بیماری در افراد مبتلا به هایپرتانسیون شریان ریوی و دارای نشانه‌های کلاس III   و IV   رده‌بندی WHO 

فارماکوکینتیک:

جذب: فراهم‌‌زیستی این دارو پس از مصرف خوراکی 50% می‌باشد. جذب تحت تأثیر غذا قرار نمی‌گیرد.
پخش: دارو بیش از 98% به پروتئین‌های پلاسمایی به خصوص آلبومین متصل می‌شود.
متابولیسم: دارو توسط کبد به سه متابولیت تبدیل می‌شود که یکی از آنها تا حدی دارای اثر بالینی می‌باشد. بوسنتان القا کنندة آنزیمهای کبدی CYP2C9 و CYP3A4 و احتمالاً القا کنندة CYP2C19 می‌باشد.
دفع: دارو در صفرا ترشح می‌شود. کمتر از 3% دوز خوراکی وارد ادرار می‌شود

تداخل دارویی:

مصرف همزمان بوسنتان با سیکلوسپورین ممکن است باعث افزایش سطح بوسنتان و کاهش سطح سیکلوسپورین شود. این دو دارو نباید با هم استفاده شوند.
مصرف همزمان بوسنتان وگلی‌بنکلامید ممکن است باعث افزایش خطر بالا رفتن آنزیمهای کبدی و کاهش سطح سرمی هر دو دارو شود. این دو دارو نباید با هم استفاده شوند.
مصرف بوسنتان همراه داروهای ضد بارداری هورمونی ممکن است اثر این داروها را کاهش داده و موجب بارداری ناخواسته شود. بیمار باید روش دیگری را نیز برای جلوگیری از بارداری به کار برد.
کتوکونازول ممکن است اثرات بوسنتان را افزایش دهد. بیمار را از نظر بروز عوارض جانبی پایش کنید.
مصرف همزمان بوسنتان با سیمواستاتین و دیگر استاتین‌ها ممکن است سطح پلاسمایی این داروها را کاهش دهد. سطح کلسترول باید پایش شده و در صورت نیاز دوز استاتین افزایش یابد.

عوارض جانبی:

اعصاب مرکزی: خستگی، سردرد.
قلبی ـ عروقی: ادم،گُرگرفتگی، افت فشارخون، تپش قلب.
بینی و حلق: نازوفارنژیت.
دستگاه گوارش: سوء‌ هاضمه.
خونی: آنمی.
کبدی: اختلال عملکرد کبدی

.نکات قابل توصیه:

1.        آسیب شدید کبدی ممکن است بروز کند. سطح آمینوترانسفرازها باید پیش از شروع درمان و پس از آن به صورت ماهانه اندازه‌گیری شود.

2.        افزایش ALT و AST ممکن است وابسته به دوز و برگشت‌پذیر باشد.

3.        دارو ممکن است باعث کاهش Hgb شود. سطح هموگلوبین باید 1 و 3 ماه پس از شروع درمان و سپس هر سه ماه یک بار پایش شود.

4.        پیش از شروع بوسنتان، باید نسبت به باردار نبودن بیمار اطمینان حاصل نمود. داروهای ضد بارداری هورمونی اعم از خوراکی، کاشتنی و تزریقی، نباید به عنوان تنها روش جلوگیری استفاده شود، چرا که احتمال شکست وجود دارد. در طول مدت درمان، تست بارداری باید به صورت ماهانه انجام شود.

 برای کاهش خطر تشدید بیماری، قطع دارو باید به صورت تدریجی انجام شود

نکات قابل توصیه به بیمار:

1.        دارو باید هنگام صبح و عصر همراه غذا یا با فاصله از آن مصرف شود.

2.        در مدت مصرف این دارو از باردار شدن خودداری نموده و از روشهای مناسب ضد بارداری استفاده نمایید. تست بارداری باید ماهانه انجام شود.نباید از داروهای ضد بارداری هورمونی به عنوان تنها روش جلوگیری استفاده نمود.

3.        مصرف در سالمندان: به دلیل احتمال بیشتر بروز اختلال ارگانها (مثل کبد)، انتخاب دوز باید با دقت صورت گیرد


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/26:: 8:36 عصر

حلوای آرد گندم(آشپزی رنگین )

مردی از حلوافروشی درخواست کرد تا یک کیلو حلوا به او نسیه بدهد، حلوافروش گفت: بچش که حلوای عالی است.

مرد گفت: من روزه هستم و قضای روزه سال پیش را دارم.

حلوا فروش گفت: به خدا پناه می برم از این که با تو معامله کنم. تو قرض خدا را یک سال عقب می اندازی با من چه می کنی؟

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/23:: 6:51 عصر

آنتی ارهاش(روگام) Rho(D) Immune Globulin  003879.jpg

نام تجاری:Rhogam (روگام)،partobuline ،WINRHO ،RHOPHYLAC،HYPER RHO

موارد مصرف‌:این‌ فرآورده‌ به‌ منظورجلوگیری‌ از ایجاد واکنش‌ به‌ فاکتور Rh وجلوگیری‌ از بیماری‌ همولیتیک‌ نوزادان‌ دربارداری‌های‌ بعدی‌ استفاده‌ می‌شود. ملاک‌تجویز در بارداری‌ عبارتند از: مادر Rh-باشد و قبلا نسبت‌ به‌ فاکتور  Rhحساس‌نشده‌ باشد، نوزاد و یا پدر  Rh+باشد.همچنین‌ برای‌ زنان‌ حساس‌ نشده‌ بعد ازسقط خودبخود یا سقط القاء شده‌ و یاهرگونه‌ دستکاری‌، نمونه‌ برداری‌ یاخونریزی‌ ازمیان‌ جفت‌ استفاده‌ می‌شود،مگر اینکه‌ اثبات‌ شود که‌ جنین‌ یا پدر Rh-باشد. در سقط یا بارداری‌ خارج‌ رحمی‌ که‌تعیین‌ گروه‌ خونی‌ جنین‌ غیر ممکن‌ است‌، بافرض‌ بر اینکه‌ جنین‌  Rh+ باشد، این‌فرآورده‌ را تجویز می‌کنند، مگر اینکه‌ اثبات‌شود که‌ پدر Rh- است‌. در افراد  Rh-که‌اشتباهŠ خون‌ Rh+ دریافت‌ کرده‌اند، برای‌جلوگیری‌ از واکنش‌ بر علیه‌ فاکتور Rhاستفاده‌ از این‌ ایمنوگلوبولین‌ توصیه‌ شده‌است‌.

مکانیسم اثر:این‌ فرآورده‌ حاوی‌ IgG ضد Rho(D)است‌ و در افراد Rh-، با مهار پاسخ‌ایمنی‌ نسبت‌ به‌ گلبول‌های‌ قرمز Rh+، ازایجاد حساسیت‌ نسبت‌ به‌ فاکتور Rho(D)جلوگیری‌ می‌کند. در افراد Rh- و حساس‌نشده‌ای‌ که‌ خون‌ Rh+ به‌ بدن‌ آنها واردمی‌شود این‌ فرآورده‌ بطور موثر واکنش‌ایمنی‌ را کاهش‌ می‌دهد.
موارد منع مصرف:

1 ـ برای‌ افرادی‌ که‌ سابقه‌ واکنشهای‌ آنافیلاکتیک‌ یاواکنشهای‌ شدید سیستمیک‌ نسبت‌ به‌گلوبولین‌های‌ انسانی‌ دارند، Anti-D نبایدمصرف‌ شود.

2 ـ برای‌ نوزادان‌ بعد از تولد، افراد Rh+،افراد  Rh-که‌ قبلا نسبت‌ به‌ فاکتور Rhحساس‌ شده‌اند، نباید تجویز شود.


هشدارها: 1 ـ این‌ دارو باید عضلانی‌ وترجیحŠ در عضله‌ دلتوئید یا ران‌ تزریق‌شود.

عوارض‌ جانبی‌: ناراحتی‌ در محل‌ تزریق‌،تب‌، درد عضلانی‌ و خواب‌آلودگی‌ ازعوارض‌ جانبی‌ این‌ دارو می‌باشد.

تداخل‌های‌ دارویی‌: بدلیل‌ وجود سایرایمنوگلوبولین‌ها همراه‌ Anti-D، تا 3 ماه‌ بعداز تزریق‌، از انجام‌ واکسیناسیون‌ مادرخودداری‌ شود.

نکات‌ قابل‌ توصیه‌: 1
 ـ قبل‌ از تجویز وبلافاصله‌ بعد از زایمان‌، آزمایش‌ تعیین‌گروه‌ خونی‌ نوزاد  (ABO, Rh)و آزمایش‌مستقیم‌ آنتی‌گلوبولین‌ را باید انجام‌ داد.

2 ـ در صورت‌ لزوم‌، در زایمانها، سقطجنین‌ یا انتقال‌ خون‌، باید طی‌ 72 ساعت‌فرآورده‌ را تزریق‌ نمود.

3 ـ اگر قبل‌ از زایمان‌ Anti-D تزریق‌ شده‌باشد، لازم‌ است‌ که‌ مادر یک‌ مقدار مصرف‌دیگر بعد از زایمان‌ نوزاد  Rh+دریافت‌ کند.چنانچه‌این‌ فرآورده‌ در محدوده‌ 3 هفته‌قبل‌از زایمان‌ به‌مادر تزریق‌ شده‌باشد،بعداز زایمان‌ نیازی‌ به‌ تزریق‌ مجدد نیست‌،مگراینکه‌ مقدار خونریزی‌ جنینی‌-مادری‌بیش‌از 30 میلی‌لیتر خون‌ کامل‌ باشد.

4 ـ این‌ فرآورده‌ را باید در دمای‌ 2-8 درجه‌سانتیگراد نگهداری‌ واز انجماد آن‌جلوگیری‌ کرد.


مقدار مصرف‌:

پروفیلاکسی‌ بعد از زایمان‌: حداقل‌ یک‌ویال‌ ایمنوگلوبولین‌ را باید طی‌ 72 ساعت‌بعد از زایمان‌ تزریق‌ کرد. در صورتی‌ که‌مقدار خونریزی‌ جنین‌-مادری‌ بیش‌ از 30میلی‌لیتر باشد، به‌ ازای‌ هر 30 میلی‌لیترخون‌ کامل‌ یا 15 میلی‌لیتر گلبول‌ قرمزمتراکم‌ باید یک‌ ویال‌ اضافی‌ تزریق‌ شود.

پروفیلاکسی‌ قبل‌ از زایمان‌: در هفته‌های‌26-28 بارداری‌ یک‌ ویال‌ و در محدوده‌ 72ساعت‌ بعد از زایمان‌ نیز باید یک‌ ویال‌ ازراه‌ داخل‌ عضلانی‌ تزریق‌ شود.

حوادث‌ انتقال‌ خون‌: به‌ ازاء هر 30میلی‌لیتر خون‌ کامل‌ یا 15 میلی‌لیتر گلبول‌قرمزمتراکم‌، باید یک‌ ویال‌ 300mcg تزریق‌کرد.

متفرقه‌: بعد از ترومای‌ شکمی‌، نمونه‌برداری‌ از مایع‌ آمنیون‌، سقط جنین‌ (اعم‌ ازخودبخود یا القاء شده‌)، یا بارداری‌ خارج‌رحمی‌ در یا بعد از هفته‌ سیزدهم‌ بارداری‌،باید یک‌ ویال‌ تزریق‌ نمود. در صورت‌تزریق‌ در هفته‌ 13-18 بارداری‌ یک‌ مقدارمصرف‌ mcg 300 دیگر نیز باید در هفته‌های‌ 26-28 بارداری‌ تزریق‌ شود.


سئوال:

آمپول روگام مصارف دیگری هم دارد؟

در مواردی که پلاکت یا خون   مثبت به بدن زنی که در سن مناسب حاملگی است، وارد شود باز هم لازم است آمپول روگام تزریق شود.


چه وقت باید روگام تزریق کنیم؟
باید یک تزریق در هفته 28 حاملگی انجام شود و اگر بعد از زایمان مطمئن شدید کهRH کودک مثبت است باید مجددا یک تزریق دیگر انجام شود. اگرRH منفی باشد تزریق مجدد روگام بعد از زایمان لازم نیست. اگر طی حاملگی، اعمالی نظیر کشیدن مایع آمنیوتیک (مایع اطراف جنین در داخل رحم) انجام شود و یا جراحتی در ناحیه شکم به وجود آید که باعث مخلوط شدن خون مادر و فرزند شود، باز هم تزریق این دارو ضروری است.
حتی اگر جنین در اوایل حاملگی سقط شود، باز هم لازم است که این دارو تزریق شود


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/19:: 8:32 عصر

تشخیص آینه دوطرفه در اتاق های پرو + عکسوقتى کارمندان به اداره رسیدند ، اطلاعیه بزرگى را در تابلوى اعلانات دیدند که روى آن نوشته شده بود:

دیروز فردى که مانع پیشرفت شما در این اداره بود درگذشت. شما را به شرکت در مراسم تشییع جنازه که ساعت 10 در سالن اجتماعات برگزار مى‌شود دعوت مى‌کنیم!

در ابتدا ، همه از دریافت خبر مرگ یکى از همکارانشان ناراحت مى‌شدند اما پس از مدتى، کنجکاو مى‌شدند که بدانند کسى که مانع پیشرفت آن‌ها در اداره مى‌شده چه کسی بوده است!!؟
این کنجکاوى، تقریباً تمام کارمندان را...

ساعت10 به سالن اجتماعات کشاند. رفته رفته که جمعیت زیاد مى‌شد هیجان هم بالا مى‌رفت. همه پیش خود فکر مى‌کردند: این فرد چه کسى بود که مانع پیشرفت ما در اداره بود؟ به هر حال خوب شد که مرد!

کارمندان در صفى قرار گرفتند و یکى یکى نزدیک تابوت مى‌رفتند و وقتى به درون تابوت نگاه مى‌کردند ناگهان خشکشان مى‌زد و زبانشان بند مى‌آمد.

آینه‌اى درون تابوت قرار داده شده بود و هر به درون تابوت نگاه مى‌کرد، تصویر خود را مى‌دید. نوشته‌اى نیز بدین مضمون در کنار آینه بود:

تنها یک نفر وجود دارد که مى‌تواند مانع رشد شما شود و او هم کسى نیست جزء خود شما. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید زندگى‌تان را متحوّل کنید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید بر روى شادى‌ها، تصورات و موفقیت‌هایتان اثر گذار باشید. شما تنها کسى هستید که مى‌توانید به خودتان کمک کنید.

زندگى شما وقتى که رئیستان، دوستانتان، والدین‌تان، شریک زندگى‌تان یا محل کارتان تغییر مى‌کند، دستخوش تغییر نمى‌شود. زندگى شما تنها فقط وقتى تغییر مى‌کند که شما تغییر کنید، باورهاى محدود کننده خود را کنار بگذارید و باور کنید که شما تنها کسى هستید که مسئول زندگى خودتان مى‌باشید.

مهم‌ترین رابطه‌اى که در زندگى مى‌توانید داشته باشید، رابطه با خودتان است.

خودتان را امتحان کنید. مواظب خودتان باشید. از مشکلات، غیرممکن‌ها و چیزهاى از دست داده نهراسید. خودتان و واقعیت‌هاى زندگى خودتان را بسازید.

دنیا مثل آینه است. انعکاس افکارى که فرد قویا به آن‌ها اعتقاد دارد را به او باز مى‌گرداند. تفاوت‌ها در روش نگاه کردن به زندگى است.

منبع: روزگار نو


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/9:: 8:2 عصر

یکی از دوستان که ویزیتور داروئی شرکت پخش قاسم (آقای ناجی) میباشد تعریف میکرد :در این ایام که کمبود دارویی بیشتر میباشد در یکی از داروخانه های تبریز که با داروسازش شوخی هم داشتیم در حال نوشتن درخواست دارویی بودم که یک پیرزنی به داروخانه آمد وقرص تیوریدازین25 میلی گرمی  خواست که همکار داروساز گفتش:متاسفانه نداریم که پیرزن با عجز وناله گفتش پسرم من چکار کنم که ایشان با مشاهده حضور من گفت: این آقایون داروی شما را نمیدهند والله ما مشکلی نداریم وآن خانم با زحمت خودش را جابچا کرد تا مرا ببیند و سپس خطاب به من گفت :پسرم چرااین دوا را نمیدهید از خدا بترسید ،چرا داروی مردم را نمیدهید ،رحم کنید ،این کارتان درست نیست چرا ما را آزار میدهید که همکارمان پشت رفته بود طوری که مرا میدید ولی پیرزن او را نمیدید و حسابی می خندید از اینکه مارا سر کار گذشته است و اما بفاصله کمی به دادم رسید و با توضیحاتش اونو قانع کرده و راهی کرد.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/9:: 7:23 عصر

 

 

 

جوانی همیشه ریشش را با تیغ می‌تراشید. وقتی علت این کار را از او پرسیدند گفت: «مادرم می‌گوید پسرم! اگر تو ریش بگذاری مردم فکر می‌کنند سنت زیاد است. آن وقت می‌گویند حتماً مادرش هم پیر است. پس بهتر است قید ریشت را بزنی!»


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/8:: 9:5 عصر
جهانگردی به دهکده ای رفت تا زاهد معروفی را زیارت کند و دید که زاهد در اتاقی ساده زندگی می کند. اتاق پر از کتاب بود و غیر از آن فقط میز و نیمکتی دیده می شد.

جهانگرد پرسید: لوازم منزلتان کجاست؟...

زاهد گفت: مال تو کجاست؟

جهانگرد گفت:من اینجا مسافرم.

زاهد گفت: من هم.

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/7:: 8:8 عصر

تغییر قیمت دارو خلاف است
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در باره افزایش بی دلیل قیمت دارو گفت: اگر داروخانه ها نسبت به یکی، دو، سه ماه پیش تغییر قیمت داده اند، خلاف استبه گزارش واحد مرکزی خبر، طریقت منفرد در جمع خبرنگاران افزود : چون ارز همان ارز است و دارویی که این ها می فروشند  سه ماه پیش توزیع  شده است  ، بنابراین هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم.

وی گفت: فقط هزینه داروخانه 15 تا 25 درصد نسبت به پارسال افزایش یافته است که  کمیسیون قیمت گذاری دارو که در اینده نزدیک تشکیل می شود ، افزایش قیمت ها را بررسی می کند.

طریقت منفرد افزود :فکر می کنم  این کمیسیون  چند هفته اینده تشکیل شود.

وی با اشاره به این که  در اینده احتمال دارد ارز مرجع دارو  به  ارز مبادله ای تبدیل شود، گفت : دولت مابه التفاوت تغییر را در لایحه بودجه پیش بینی کرده است تا به مردم فشار نیاید.

» سرویس: اجتماعی - سلامت

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کمیسیون تعیین قمیت ها برای افزایش قیمت داروها دلیل قانع کننده داشته باشد.

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر محمدحسن طریقت منفرد در نشست مشترک معاونان درمان و غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اظهار داشت: ما اصل را بر برائت می گذاریم و امیدواریم که برخی افزایش قیمت ها متناسب با روند موجود باشد و مواردی نظیر افزایش قیمت ارز باعث آن شده باشد وگرنه اگر چنین نباشد من خود اولین شاکی این افزایش ها هستم.

وزیر بهداشت افزود: بحث دیگر در خصوص دارو، مدیریت تجویز آن توسط پزشکان است، به عنوان مثال دلیل ندارد یک پزشک همان دارویی که در یک شهرستان وجود ندارد یا کمیاب است را برای بیمار تجویز کند.

وی از معاونان درمان و غذا و داروی دانشگاه ها خواست با توجه به شرایط موجود کشور در این خصوص برنامه اجرایی ارائه کنند.


تمهیدات در نظر گرفته شده برای رفع مشکلات قیمت و کمبود دارویی

 

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان غذا و دارو ،آقای دکتر رضازاده معاون دارو سازمان طی مصاحبه ای اختصاصی اظهار داشتند :افزایش قیمت داروهای تولید داخل مطابق عرف سالهای گذشته حدود 20 تا 25 درصدو با توجه به شرایط اقتصادی کشور خواهد بود که برای حدود 1037 قلم داروقیمت گذاری جدید اعمال شده است و برای  مابقی داروهای تولید داخل این قیمت گذاری در دست بررسی می باشد و همچنین در حوزه داروهای وارداتی افزایش قیمت خواهیم داشت ولی بیماران عزیز نگران این افزایش قیمت نباشند چراکه  با توجه به توافقی که با سازمانهای بیمه گر صورت پذیرفته است جبران این افزایش قیمت بر عهده سازمانهای بیمه گر خواهد بود.

همچنین ایشان در خصوص داروهای بیماران خاص و صعب العلاج گفت :داروهای یارانه ای متعلق به این بیماران عزیز از حمایت بیشتری برخوردار خواهد بود به طوریکه سرانه پرداخت این بیماران به زیر 10 درصد از مبلغ کل هزینه درمان خواهد شد و این امر با توجه به پروتکل حمایتی  که بین سازمان غذا و دارو و معاونت درمان وزارت بهداشت جهت تخصیص فصل مجزای مالی به بیماران وجود دارد ،از این پس بیماران با مراجعه به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور  پس از بررسی نسخ و مدارک بیماران توسط کارشناسان معاونت درمان نسبت به پرداخت هزینه دارو  اقدام خواهد شد  با توجه به این روند سهم پرداخت هزینه دارو توسط بیماران 10درصد قیمت دارو خواهد بود.

در پایان ایشان گفت : کلیه داروها در داروخانه ها موجود می باشد و در خصوص کمبود بعضی از داروهای داخلی اظهار داشتند 5 قلم دارو دچار کمبود شده بود که سریعا برای تمامی آنها داروی جایگزین در نظر گرفته و موجود می باشد. دکتر رضا زاده در زمینه کمبود برخی داروهای وارداتی نیز اظهار داشتند برنامه هایی تدوین شده که به فوریت نسبت به تهیه و توزیع آن اقدام شود و انشالله این مشکل هم برطرف خواهد شد.


 

نظراینجانب بعنوان داروساز شاغل در بیمارستان و داروخانه خصوصی:

1- قیمت داروها از چهار ،پنج ماه رو به افزایش میباشدو درصد افزایش این سری بالای 50% میباشدبعنوان مثال:

آمپول دگزامتازون 5000 ریال/جدید8000 ریال       کپسول سفالکسین500میلی گرم  12000 ریال/ جدید17000 ریال    امپول بتامتازونLA 

5000 ریال/جدید8000 ریال ....

2- داروهای کمبود در بازار:کنتراست های امنی پاک، ویزی پک و اولتراویست - شیافهای دیکلوفناک ایندومتاسین ،پروژسترون،استامینوفن و...-آمپول روگام_قرص دیلتیازم-قرص تریامترن-اچ  - قرص باکلوفن-قرص متفورمین و....

قیمت کامل داروها در سایت وزارت بهداشت و درمان:      fda.behdash.gov.ir  


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/5:: 5:59 عصر

 به گزارش مرند خبر به نقل از خبر گزاری فارس ،  در نشست مشترک فرماندار و نماینده مردم مرند در مجلس با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل راه و شهرسازی استان موانع و مشکلات این واگذاری بررسی شد که در نهایت مقرر شد این بیمارستان جدید برای تجهیز به دانشگاه علوم پزشکی تبریز تحویل شود.

در این نشست فرماندار مرند با اشاره به اینکه شهرستان مرند به عنوان دومین شهر پرجمعیت استان به دلیل کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در تنها بیمارستان این شهرستان قادر به پاسخگویی نیازهای اهالی و شهرهای اطراف نیست، افزود: متاسفانه مسئولان دانشگاه علوم پزشکی به دلایل نامعلوم بیش از دو سال است که از تکمیل ساختمان مرکز بهداشتی و درمانی این منطقه سر باز می‌زنند.

بهنام رضوانی گفت: این امور باعث شده تا به دلیل‌های جزیی از تحویل بیمارستان خودداری کنند.

وی اظهار داشت: بر همین اساس در نهایت با پیگیری مسئولان شهرستان، این مشکلات و موانع با حضور مسئولان بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی و مدیرکل راه و شهرسازی استان بررسی شد و برای تجهیز و تحویل دانشگاه علوم پزشکی تبریز تصمیماتی گرفته شد.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس نیز در این نشست گفت: بیش از پنج سال از آغاز عملیات اجرایی این بیمارستان می‌گذرد و به دلیل عدم تکمیل به موقع ساختمان جدید، قول‌های تحقق نیافته مسئولان برای افتتاح این بیمارستان رفته رفته این برخورداری را در میان مردم به رویا تبدیل کرده است.

محمد حسن‌نژاد گفت: این بیمارستان تا 15 خرداد امسال توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجهیز شده و اقدامات اساسی برای راه‌اندازی و افتتاح آماده خواهد شد.

پیگیری‌های انجام شده از سوی خبرنگار فارس در مرند و پخش چهار گزارش و مصاحبه با مسئولین شهرستانی و استانی باعث شد که به زودی شاهد راه‌اندازی و تجهیز بیمارستان جدید با همت بیشتر مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تبریز و تاکید استاندار آذربایجان‌شرقی باشیم.

استاندار در سفر اخیر به شهرستان مرند بر لزوم تجهیز و خریداری قسمتی از تجهیزات توسط دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرده بود که امید است در 15 خرداد شاهد افتتاح رسمی آن باشیم.

این بیمارستان در زمینی به وسعت 38 هزار مترمربع و با زیربنای 21 هزار مترمربع در سه طبقه اداری، بخش‌های تخصصی زنان و زایمان، اورژانس و اتاق‌های عمل ساخته شده است.

تاکنون برای احداث و راه‌اندازی آن بیش از 14 میلیارد تومان هزینه شده است.

یکشنبه پنجم خرداد 1392-مرندخبر

کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/3/2:: 8:51 عصر

عکسهای بسیار زیبا از طبیعت سراسر دنیا، www.pixnaz.ir

   پدر ثروتمندی چند پسر داشت، یکی از پسرها روزی به پدر گفت سهم من از ثروتت را بده تا بروم و برای خودم زندگی کنم.

پدر هم سهمش را داد و پسر رفت.

مدتی که گذشت پولهای پسر تمام شد و کارش به عملگی و کارگری کشید.

روزی به این فکر افتاد که پدرم که برای کارهایش کارگر می گیرد، خوب است من هم بروم پیش او کار کنم و مزد بگیرم.

به همین منظور نزد پدر آمد و از او خواست تا استخدامش کند، پدر گفت: این فضولی ها به تو نیامده، بیا برو پهلوی بقیه بچه هایم و نیازی به کار کردن تو نیست.

یک گوساله هم به میمنت بازگشت پسرش قربانی کرد.

پسرهای دیگر که سالها بود سر سفره پدر بودند و از او نبریده بودند وقتی دیدند برای پسری که متمرد بود پدر گوساله قربانی کرد ولی برای آنها که مطیع و سازگار بودند یک بز قربانی نکرده است قهر کردند.

البته این مال جهل و بی توجهی آنها بود، چون گوساله قربانی کردن پدر را دیدند اما سالها پذیرایی پدر از خودشان را فراموش کردند،

داستان خدا با بندگانش هم همین طور است، نکند اگر خداوند فرد گناهکار تائبی را مورد محبت قرارداد ما نتوانیم تحمل کنیم و از خدا قهر کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 


کلمات کلیدی : حکایت

درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب