سفارش تبلیغ
صبا
اگر بندگان هنگامی که نمی دانستند، توقف می کردند و انکار نمی کردند، کافر نمی گشتند [امام صادق علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/4/30:: 4:27 عصر

 دستگاه‌های تصفیه آب خانگی موجب بروز آسیب‌های قلب و عروق می‌شود

 به گزارش اخبار به روز مرند:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی علیرضا ایمانلو پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص فروش دستگاه‌های تصفیه آب خانگی اظهار داشت: فروشندگان دستگاه‌های تصفیه آب خانگی برای جلب نظر بیشتر مردم در یک اقدام تبلیغاتی به الکترولیز آب و رسوب دادن و ته‌نشین ساختن املاح مفید در آن می‌پردازند و وجود این رسوبات را عامل آلودگی یا پایین بودن کیفیت آب عنوان می‌کنند.

وی اضافه کرد: استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب موجب از بین رفتن بیش از حد سختی آب شده و آن را به آب سبک تبدیل می‌کند و براساس مقالات و پژوهش‌های انجام شده در سطح کشورهای مختلف جهان آب سبک در دراز مدت موجب بروز آسیب‌های جدی به قلب و عروق و اختلال در رشد استخوانی کودکان می‌شود.

ایمانلو افزود: عدم تعویض به موقع فیلترها در دستگاه‌های تصفیه آب خانگی در برخی مواقع موجب رشد باکتری‌ها و میکروب‌ها در داخل فیلترها شده و باعث آلودگی میکروبی می‌شود که این خود مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد از این رو خانواده‌ها باید تمهیدات لازم را به عمل آورند.

وی با بیان اینکه رسوب آب شرب در برخی لوازم خانگی موجب ابراز نگرانی مردم می‌شود، اضافه کرد: این در حالی است که دریافت روزانه کلسیم از طریق آب آشامیدنی فقط 5 درصد جیره غذایی است در حالی که جذب آن از طریق رژیم غذایی 30 درصد است از این رو جذب کلسیم از طریق آب شرب بسیار ناچیز و قابل صرف نظر کردن است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان‌شرقی گفت: رنگ شیری آب در هنگام باز کردن شیرهای آب، نشانه وجود کلر نیست و این‌ها ذرات هوا هستند که ضرری نیز برای انسان نداشته بلکه به دلیل دارا بودن اکسیژن بالا، آب گوارایی بیشتری خواهد داشت.

ایمانلو در ادامه به کیفیت آب شرب تولیدی و در دسترس مشترکان اشاره کرد و افزود: آب شرب موجود در سیستم شبکه لوله‌کشی که مورد استفاده شهروندان قرار می‌گیرد آب سالم و بهداشتی و قابل شرب بوده و آزمون‌های متعددی روی آن انجام شده است.

وی ادامه داد: در این خصوص دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان‌شرقی به عنوان واحد نظارتی بر امر کنترل کیفی آب از نقطه آبگیر تا محل مصرف نظارت و براساس استاندارد به صورت مستمر اقدام به انجام تست‌های کلرسنجی و آزمون‌های باکتریولوژی و فیزیکوشیمیایی از آب آشامیدنی مردم کرده و نتایج حاصله را با استانداردهای ملی ویژگی‌های آب آشامیدنی مورد مطابقت قرار می‌دهد.

ایمانلو به شهروندان عزیز اطمینان داد و افزود: کیفیت آب آشامیدنی که در اختیار شما قرار گرفته کاملاً منطبق با استاندارد سازمان جهانی بهداشت و استانداردهای آب شرب بوده و نیازی به تصفیه مجدد نداشته و استفاده از سیستم‌های تصفیه خانگی سبب به مخاطره افتادن کیفیت آب و سلامتی شهروندان خواهد شد.(فارس)


کلمات کلیدی : اخبار دارویی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/4/25:: 6:48 عصر

یکی از خانمهای محترمه ومومنه وپیری داریم که تعریف میکرد در ایام کوچکی که دختربچه بودیم می دیدیم که خانم ها در ایام پریود و ماه رمضان روزه دار نبودند واغلب دور از چشم بچه ها غذا میخوردند و در پیش همه وبچه ها رعایت حرمت میکردند و از خوردن نه تنها اجتناب میکردند خود را روزه دار نشان میدادند وحتی موقع افطار همانند روز داران روزه گشایی میکردند لذا تصور ما این بود که اگر در موقع روزه داری دور ازچشم دیگران یک پرس کامل غذاهم بخوری  ویا آب بخوری اگر کسی نبیند اشکالی ندارد  اما بعدا که بزرگ شدیم به اشتباه خود پی بردیم ودرصدد جبران برآمدیم.


کلمات کلیدی : حکایت واقعی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/4/16:: 8:30 عصر

Glucantime 1,5g/5ml 5Amp/5mlمگالومین آنتیموآن ANTIMONIATE  MEGALUMINE

 

نام تجاری :گلوکانتیم 

شکل دارویی :

آمپولهای 5/1 گرم 5 میلی لیتر در بسته بندیهای 5 تایی

مورد مصرف : جهت درمان سالک

طریق مصرف : اگر زخمهای سالک بطور منتشر در تمامی بدن و دست و پاها باشد بهتر است بصورت عضلانی تزریق شود در غیر اینصورت می توان آن را درپایه زخم تزریق کرد .

عوارض جانبی دارو : استفاده از این دارو در بیماراین که دارای ناراحتی مزمن کبدی ، کلیوی و یا قلبی هستند با ید با احتیاط کامل و تحت نظر پزشک صورت گیرد.

دارو می تواند باعث تغییر در امواج قلبی نماید و سبب آریتمی شود بنابر این لازم است که بعد از مدتی از بیمار ؛ نوار قلب ( الکتروکاردیوگرام ) گرفته شود تا در صورت بروز اشکال در کار قلب ؛ مصرف دارو محدود و یا قطع شود .

درمان :

سالک بیماری پوستی است که باعث بروز زخمهای شدید بر روی پوست می شود و این زخمهای برای مدت طولانی بر روی پوست باقی می مانند گاهی تا یکسال هم طول می کشد . اگر چه سالک بدون استفاده از دارو هم بهبود پیدا می کند ولی همانگونه که گفته شد مدت خوب شدن و درمان آن طولانی است و لی با استفاده از تزریق آمپول می توان طی چند هفته تا یک ماه بیماری را درمان کرد .

این دارو از طریق مراکز بهداشت هر استان در اختیار بیماران قرار داده میشود.

اطلاعاتی در مورد بیماری لیشمانیوز

توزیع :

این بیماری بومی 88 کشور و 4 قاره جهان می باشد . بیش از 90% موارد لیشمانیوز پوستی در ایران ، افغانستان ؛ سوربه ، عربستان سعودی ؛ برزیل ، و پرو رخ می دهد .

بیش از 90% موارد لیشمانیوز احشایی در بنگلادش ، برزیل ، هند و سوردان بوقوع می پیوندد .

عامل بوجود آورنده بیماری :

اتگلی از نوع پروتوزوآ از گونه لیشمانیا از طریق پشه خاکی sandflies   به انسان منتقل می شود .

بیش از 20 گونه مختلف عفونت در انسان بوجود می آید که هر یک سبب طیف گسترده ای از علائم می شوند . این طیف گسترده شامل بوجود آمدن زخم های ساده ای که بخودی خود خوب می شوند ( و ناشی از عفونت با لیشمانیای ماژور هستند ) شروع می شود تا زخم های احشایی که حتی می تواند تهدید کننده زندگی باشد ( و ناشی از عفونت با L. donovani s.l   می باشد ) و سبب لیشمانیای احشایی می شود .

انتقال : Transmission 

طریقه ابتلای انسان به این بیماری از طریق گزیدن شدن با نیش پشه خاکی است subfamily phlebotominae   که پشه کوچک و خاکی رنگی است که از خون انسان تغذیه می کند و در مناطق جنگلی ، غارها ، سوراخ ای زیر زمینی بعضی از جوندگان (مانند موش ) زندگی می کند . حیوانات اهلی و وحشی و خود انسان می توانند بعنوان منبع این عفونت عمل کنند .

اغلب اشکال لیشمانیوز از پستانداران کوچک ( بعنوان میزبان عفونت ) منشاء گرفته اند . که نقش عمده ای را در همه گیری این بیماری بازی می کنند . در زمان قدیم لیشمانیوز از طریق پشه خاکی از گونه Phlebotomus   منتقل می شد در صورتیکه در زمان حاضر این انتقال عمدتا از طریق پشه ای از گونه : Lutzomyia   صورت می گیرد .پشه خاکی با ارتزاق از خون میزبان های آلوده به عفونت باعث ابتلا انسانها به این بیماری می شود .

علائم : Symptoms

حدود 20 نوع آلودگی ناشی از این انگل علائمی مشترکی دارند که عبارتند از ( تب ؛ کسالت ، کاهش وزن ، و کم خونی ) را شامل می شوند . تورم طحال کبد و گره های لنفاوی در نوع احشایی این بیماری به چشم می خورد ( سالک احشایی )

سالک را می توان به 4 نوع اصلی تقسیم کرد :

1-   سالک احشایی : Visceral leishmaniasis (VL   که جدی ترین نوع سالک است که در صورت مداوا نشدن می تواند کشنده هم باشد ( به ان کالا آزار می گویند که ناشی از L. donovani s.l.)   می باشد .

2-   سالک پوستی : Cutaneous leishmaniasis (CL)   که رایج ترین نوع سالک است و باعث بروز 1 تا 200 ضایع پوستی در بدن می شود که اغلب به خودی خود و طی چندین ماه بهبود پیدا می کنند اما جای مختصری از خود برجای می گذارند .( که بنام های زخم بغداد ، جوش دهلی ، Bouton d’Orient   نامیده می شوند و ناشی از عفونت با لیشمانیای ماژور L. major   در آسیا و آفریقا می باشند .

3-   سالک موکوکاتنوئوس   : Mucocutaneous leishmaniasis (MCL),   ناشی از عفونت با L. braziliensis   می باشد و با زخم های پوستی که بصورت گسترده ای وجود دارند و باعث تخریب بلافتهای پوست بخصوص رد ناحیه بینی و دهان می شوند .

  4-   سالک از نوع : Diffuse cutaneous leishmaniasis (DCL)   که سبب ضایعات پوستی گسترده و مزمن می شود . که به نوع : leprotamous leprosy   شباهت زیادی دارند . و درمان آنها خیلی مشکل است .

پیشگیری و کنترل : Prevention and control

اعلب ضایعات پوستی CL   بخودی خود درمان می شوند و نیازی به مداوا ندارند و باعث می شوند که سیستم ایمنی بدن شخص در آینده هم نسبت به این بیماری مقاوم شود . در بسیاری از بخش های جنوب عرب آسیا عامل عفونت را درکفل بچه های قرار می دهند تا در آنها مصونیت لازم برای مقابله با این بیماری را فراهم آورند . ( و به وسیله از بروز این ضایعات در صورت و جاهای حساس کودک جلوگیری بعمل آید .

بعضی از انواع سالک ، درمان خیلی مشکلی دارند و نیاز دارند که  درمان طولانی مدت با آنتی موان 5 ظرفیتی برای درمان آن استفاده شود :

 pentavalent antimony drugs (meglumine antimonate (e.g. Glucantime) or sodium stibogluconate (e.g. Pentostam).

با استفاده از حشره کشها و روشهای دیگر مقابله با نیش حشرات و پشه خاکی می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری بعمل آورد .

 کنترل کردن حامل و منبع این بیماری کاری بسیار پر هزینه است و نیاز به کنترل حشراتی دارد که ناقل بیماری هستند . با گذاشتن توری در پنجره ها و درب منازل و استفاده از حشره کش ها می تواند تا حدی از آسیب این بیماری در امان ماند . اما در مناطق باز که امکان کنترل وجود ندارد می توان با مالیدن کرمهای دفع کننده حشرات و تمهیداتی از این قبیل با این بیماری مقابله کرد .

دوز دارو بر اساس وزن شخص تعیین می شود .

تشخیص بیماری از طریق نمونه گیری از زخم و فرستادن به آزمایشگاه امکان پذیر می باشد .


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/4/4:: 8:9 عصر

,تپل,چاق ترین دختر جهان,عکسهای چاق ترین دختر جهان,اخبار بازیگران،اخبار چهره ها،دنیای ستاره هاسلامت نیوز: اگر شما جزو آن دسته افرادی هستید که به سختی وزن‌تان را کم می‌کنید بهتر است انجام آزمایش تیروئید را در اولویت برنامه‌های‌تان قرار دهید زیرا نشانه‌های این بیماری ممکن است، سال‌ها در بدن مخفی بماند.

چنانچه ولع زیادی به خوردن غذاهای کربوهیدراتدار نشان می‌دهید به احتمال زیاد مبتلا به کم کاری هورمون تیروئید هستید. به گزارش روزنامه «ایران» و به نقل از «نیوز مکس هلث» سطح پایین هورمون تیروئید موجب کاهش سوخت و ساز بدن و خستگی می‌شود و میل به مصرف کربوهیدرات‌ها را افزایش می‌دهد، در واقع غذاهایی که بدن آنها را طلب خواهد کرد، اغلب کربوهیدرات و قند بوده که جزو غذاهای بد، طبقه ‌بندی می‌شوند. در چنین شرایطی بدون توجه به آنچه می‌خوریم و مقدار ورزشی که انجام می‌دهیم، از دست دادن وزن سخت و مشکل خواهد شد. علاوه بر آن کم کاری تیروئید موجب می‌شود بدن همیشه احساس خستگی کند و این امر مانع از انجام تمرین‌های ورزشی می‌شود. بالانس تیروئید با افزایش متابولیسم و سوزاندن چربی باعث از دست دادن وزن می‌شود.


 
کلمات کلیدی : مقالات علمی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/4/2:: 3:40 عصر

نکات مهم در مورد مصرف قرص های پیشگیری از حاملگی اورژانسی

روش اورژانس پیشگیری از بارداری

قبل از هر چیز باید تاکید شود که چنانچه از نام این روش بر می آید این روش، روش اورژانسی است و فقط باید در موارد اورژانسی استفاده شود (و نه به عنوان یک روش روتین و معمول و با تکرار بالا.)

موارد استفاده:

مقاربت پیشگیری نشده بهر دلیل.  

روش پیشگیری ناقص یا مشکوک (مثلا پاره شدن کاندوم هنگام نزدیکی، تاریخ گذشته بودن قرص های مصرفی برای پیشگیری، فراموشی یک یا چند دز از مصرف داروهای پیشگیری و مقاربت، مصرف همزمان داروهایی که باعث کاهش یا از بین رفتن اثر قرصهای ضدحاملگی میشود مانند مصرف همزمان آنتی بیوتیکها با ضد حاملگیهاو...

طریقه مصرف

   لوونورژسترول:  (1

قرص0.75 میلی گرمی: اولین قرص هر چه زودتر پس از نزدیکی و قرص دوم درست بعد از 12 ساعت پس از اولین قرص. (فاصله بین مصرف اولین قرص و نزدیکی نباید از 120 ساعت بیشتر شده باشد). در صورتی که دو قرص با هم مصرف شود اثربخشی بهتر می شود.

قرص 1.5میلی گرمی: فقط 1 قرص بلافاصله (در اسرع وقت) بعد از نزدیکی که فاصله مصرف قرص و نزدیکی از 120 ساعت بیشتر نشده باشد.

LD     قرص  (2

4   عدد یک‌جا در اولین فرصت و چهار عدد 12 ساعت بعد.

  3)قرص تری فازیک

4 عدد قرص سفید در اولین فرصت و 4 عدد قرص سفید 12 ساعت بعد.

(4قرص HD

در اولین فرصت و 2 عدد 12 ساعت بعد استفاده می‌شود

اثربخشی داروها

اثربخشی روش اورژانسی پیشگیری از بارداری با قرص‌های لوونورژسترول 99 درصد و با قرص‌های ترکیبی حدود 97 درصد است؛ یعنی میزان بارداری با استفاده از این روش در صورت استفاده از قرص‌های لوونورژسترول حدود 1 درصد و با استفاده از قرص‌های ترکیبی حدود 3 درصد گزارش شده است ولی اثربخشی آن با فاصله زمانی تماس جنسی تا آغاز استفاده از روش ارتباط قابل توجهی دارد؛ یعنی هر چه‌قدر فاصله زمانی تماس جنسی تا آغاز استفاده از روش کوتاه‌تر باشد، اثربخشی آن بیشتر خواهد بود.


نکته: اصل " هرچه زودتر، بهتر " در مصرف این قرصها بسیار مهم است.

نکات مهم در مورد مصرف لوونورژسترول:

 این دارو روشی برای جلوگیری از حاملگی در حالت عادی و بعنوان روتین نیست.

این دارو روشی برای پیشگیری از بیماریهای مقاربتی مانند ایدز و سوزاک و ... نیست.

اگر طی دو ساعت پس از مصرف دارو استفراغ رخ داد، باید مصرف دارو تکرار شود

این دارو در افرادی با سابقه بیماریهایی مانند آسم، افسردگی، سندرم سوء جذب شدید، سابقه حاملگی خارج رحمی، صرع باید با احتیاط استفاده شود

مصرف در حاملگی و شیردهی:
بدیهی است که مصرف آن در حاملگی ضرورتی نداشته و ممنوع است.
در دوران شیردهی؛ بعد از گذشت 6 هفته از زایمان مصرف این دارو بلامانع است.
عوارض جانبی:
تهوع، استفراغ، خستگی، سردرد، دردهای شکمی، حساس شدن سینه ها، اسهال و اختلال در قاعدگی
با مصرف بیش از اندازه توصیه شده آن عوارضی مانند دیسمنوره یا قاعدگی دردناک، خونریزی و لک بینی و دردهای شکمی گزارش شده است که معمولا بعد از یک یا دو دوره پریود این عوارض از بین می رود.
مصرف این دارو در موارد زیر ممنوع است:
انواع سرطانهای سینه، رحم، تومورهای کبدی، خونریزی واژینال با علل نامعلوم، فشارخون کنترل نشده، اختلالات ترومبوفلبیت، انفارکتوس مغزی و قلبی


کلمات کلیدی : مقالات علمی

درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب