سفارش تبلیغ
صبا
هرگاه خداوند بنده ای را دوست بدارد، او رابه بلایی بزرگ مبتلا می کند . پس اگر آن بنده راضی گشت، بهره اش نزد خداوند، رضایت است و اگر ناخشنود گشت، بهره اش نزد خداوند، ناخشنودی است [.رسول خدا صلی الله علیه و آله]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/11/30:: 8:42 عصر

ایمی کیمودImiquimod

نام تجاری: Aldara      

دسته دارویی: اصلاح کننده پاسخ ایمنی، ضد نئوپلاسم

اشکال دارویی‌: کرم های 5% در 12ساشه 250 میلی گرمی.

مکانیسم‌ اثر: دارای مکانیسم اثر شناخته شده ای نمیباشد اما بیشترین احتمال نحوه اثر آن اینست که با القای سیتوکاین ها، شامل اینترفرون آلفا، اثرات درمانی خود را بروز میدهد.

 

موارد مصرف:

یک داروی اصلاح کننده پاسخ ایمنی است .

جهت درمان موضعی با‌زال‌ سل کارسینوم سطحی پوست ، اکتینیک کراتوزیس و درمان زگیل‌های تناسلی کاربرد دارد.

مقدار مصرف:

میزان دوز مصرفی این دارو در درمان زگیل، سه مرتبه در هفته (حداکثر تا 16 هفته) برای بزرگسالان میباشد. در کارسینومای BasalCellSuperficial   به پنج مرتبه در هفته و بمدت شش هفته میباشد.

عوارض جانبی:

پوستی: ادم، اریتم، خارش، سوزش، درد، عفونت موضعی، پوسته پوسته شدن.

سایر موارد:سردرد، میالژی، علایم شبیه آنفلوآنزا، لنفادنوپاتی، تب ضعف عضلانی اسهال.


موارد منع‌ مصرف‌:این دارو  را نبایدبر روی پوست ملتهب و نیز زخم باز استعمال نمود. همچنین این دارو جهت استعمال زگیل های تناسلی داخلی مناسب نمیباشد.

نکات‌ قابل‌ توصیه‌ و موارد احتیاط:این کرم در درمان زگیل ها پوست را نمیبایست تا 8 ساعت و در درمان کارسینومای BasalCellSuperficial   تا 6 الی 10 ساعت شستشو داد. همچنین پیش از شروع روابط جنسی میبایست ناحیه را کاملاً شستشو داد.

مصرف در بارداری و شیردهی: در گروه C   تقسیم بندی میگردد.

 این دارو در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/11/27:: 8:24 عصر

  قرص لیتورکس - بی Lithorex-B Tablet

شکل دارویی:

قرص400 میلی‌‌گرمی

موارد مصرف:

پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه(4 و 6)
کمک به دفع سنگ های ادراری(1و2و3و4 و 6)
دیورتیک(3 و 5)
مسکن ، ضد التهاب و ضد اسپاسم(1و2و9)

اجزاء فرآورده:

عصاره خشک بذر کدو (Cucurbita pepo)، برگ شالک (Populus nigra) و برگ علف طلایی(Solidago canadensis)

استاندارد شده:

بر اساس وجود حداقل 45 میلی‌گرم آمینواسید، 17/2 میلی¬گرم فلاونویید و 616/0 میلی¬گرم سالیسین در هر قرص
مواد مؤثره:
فلاونوئیدها، سالیسین، استروئیدها و آمینواسیدها

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

در اروپا از گیاه علف طلایی برای مدت بیش از 700 سال در درمان نفریت مزمن، سیستیت، سنگ های ادراری، روماتیسم و به عنوان یک داروی ضد التهاب استفاده شده است. عصاره علف طلایی در ترکیب بسیاری از فرآورده های مدر مورد استفاده در درمان سنگ های ادراری و مشکلات پروستات بکار رفته است. اثرات فارماکولوژیک این فرآورده ها عمدتاً به خاطر وجود ترکیبات فنولی است. فلاونوئیدها ( حداقل 5/2 درصد)، خصوصاً فلاونول ها ترکیبات فنولی مهم در علف طلایی می باشند زیرا دارای اثرات آنتی اکسیدان و جمع آوری رادیکال های آزاد هستند. اخیراً ترکیبات پلی فنولی بطور گسترده ای مورد مطالعه قرار گرفته اند زیرا در چند بیماری دستگاه ادراری اثرات بالقوه ای داشته اند.( 1و2و3)

داروهای گیاهی حاوی علف طلایی طی قرن ها برای درمان بیماریهای دستگاه ادراری بخوبی مورد آزمایش قرار گرفته اند. این داروها بواسطه داشتن اثرات ضد التهاب، آنتی میکروبیال، دیورتیک، آنتی اسپاسمودیک و مسکن؛ برای درمان التهاب، عفونت، پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه و کمک به دفع سنگ های ادراری بصورت ایمن و بی خطر مورد استفاده قرار گرفته اند. در اروپا علف طلایی یک گیاه معروف برای درمان عفونت های قسمت تحتانی دستگاه ادراری و پیشگیری از تشکیل سنگ کلیه است.( 4 و 6 و 7 و 8)

شالک دارای گلیکوزیدهایی نظیر سالیسین است و با داشتن اثرات تب بُر و مُدر در درمان مشکلات سیستم ادراری بکار رفته است.(5) مشتقات سالیسیلیک اسید و فلاونوئیدها مسئول اثرات ضد التهاب، مسکن، ضد اسپاسم و آنتی باکتریال شالک هستند و اثرات مفید آن در مشکلات ادرار کردن ناشی از هایپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) ممکن است به علت وجود لیگنان های روی باشد.(9)

بذر کدو آنزیم 5-آلفا ردوکتاز را در in vitro مهار میکند و در in vivo دارای اثرات آنتی اندروژنیک و ضد التهاب است و در درمان علائم BPH به کار می رود.(6) در چند مطالعه تجربی و بالینی اثرات عصاره بذر کدو در برطرف نمودن مشکلات ادراری ناشی از BPH و مثانه تحریک پذیر به اثبات رسیده است. همچنین در یک بررسی بذر کدو بروز کریستالهای اگزالات کلسیم را کاهش داده است. (9) 

دستور مصرف:

هر 6 ساعت یک قرص با آب فراوان میل شود. مصرف طولانی مدت فرآورده بخوبی تحمل میشود.

موارد منع مصرف:

حساسیت به سالیسیلاتها یا هر یک از ترکیبات فرآورده،
دوران بارداری و شیردهی،
سنین زیر 12 سال (مدارک کافی در مورد مصرف فرآورده در این سنین وجود ندارد).

موارد احتیاط:

بیماران مبتلا به نارسایی مزمن کلیه.(9)

عوارض جانبی:

اسهال، سوء هاضمه و حساسیت ( با احتمال کم).

تداخلات دارویی:

در بیماران تحت درمان با وارفارین ممکن است افزایش INR رخ دهد.(


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/11/25:: 6:34 عصر

نخستین عمل پیوند قلب مصنوعی در کشور در مرکز پزشکی - تحقیقاتی دکتر مسیح دانشوری انجام شد.
 
به گزارش ایرنا از مرکز پزشکی مسیح دانشوری، در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نخستین عمل پیوند قلب مصنوعی در کشور توسط جراحان و متخصصان در مرکز پزشکی دکتر مسیح دانشوری بر روی یک بیمار 57 ساله مبتلا به نارسایی شدید قلبی،انجام شد.
 
براساس این گزارش؛ عمل L –VAD، (پمپ کمک کننده بطن چپ) به سرپرستی دکتر ضرغام حسین احمدی و دکتر بابک شریف کاشانی و با همکاری دکتر خاقانی پزشک ایرانی مقیم آمریکا و تعامل بسیار نزدیک سایر گروه های پزشکی در بیمارستان مسیح دانشوری با موفقیت صورت گرفت .
 
نارسایی قلبی به عنوان یکی از بیماریهای مزمن که عوارض ناشی از آن باعث ایجاد اختلال در زندگی فردی و اجتماعی بیمار و حتی منجر به مرگ می شود.مبتلایان به نارسایی قلبی اغلب در مراحل انتهایی بیماری به عنوان آخرین درمان،کاندید پیوند قلب می شوند.
 
در چند سال اخیر دستگاهی با عنوانL –VAD، (Left Ventricular assist Device) در اکثر کشورهای جهان برای درمان این بیماران استفاده می شود.
 
دستگاه پمپ مکانیکی کوچکی است که در داخل قفسه سینه کار گذاشته می شود و با استفاده از باطری هایی که در خارج از بدن قرار دارد ،عمل پمپاژ خون را بر عهده گرفته و با افزایش پمپاژ قلب باعث بهبود خون رسانی به اعضای بدن ، کاهش علائم بیماری و همچنین افزایش طول عمر و بهبود کیفیت زندگی بیماران می شود.
 
دستگاه L –VAD، در بیمارانی که در لیست پیوند قلب قرار دارند و هنچنین افرادی که کاندید مناسبی برای پیوند قلب نیستند ( افراد بالای 60 سال یا افرادی که علاوه بر نارسایی قلبی مبتلا به بیماری دیگری نیز هستند) قابل استفاده است اما اکثر بیماران با توجه به هزینه بالای دستگاه مذکور قادر به تهیه آن نیستند.
 
بخش نارسایی قلب بیمارستان دکتر مسیح دانشوری که از سال 1385 با انجام اولین پیوند قلب در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فعالیت خود را آغاز کرده است، تاکنون نزدیک به 160 پیوند قلب در آن انجام شده است و فعال ترین بخش های پیوند قلب کشوراست .


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/11/19:: 8:7 عصر

سولفادیازینSULFADIAZINE

نام تجارى:   Microsulfon  ،  Adiazine

اشکال دارویی:قرص 500 میلی گرمی

مکانیسم اثر: با رقابت کردن آنتاگونیستى با PABA  ، در امر بیوسنتز پروتئین باکتری‌ها تداخل می‌کند.

 موارد مصرف: عفونت‌هاى دستگاه ادراری، پروفیلاکسى تب روماتیسمی، داروى کمکى در توکسوپلاسموز و حملات بدون عارضه مالاریا.

میزان مصرف:

عفونت دستگاه ادراری:
بالغین: خوراکى
4ـ2 گرم، سپس 1ـ5/0 گرم هر 6 ساعت به‌مدت 10 روز.

کودکان:خوراکی 75mg/kg یا2g به ازای هر متر مربع سطح بدن سپس 150mg/kg/day یا 4g/m2 درچهار الی شش دوز منقسم.


پروفیلاکسى تب روماتیسمی:
کودکان بیشتر از
30 کیلوگرم: خوراکى 1 گرم هر روز.
کودکان زیر
30
کیلوگرم: خوراکى500  میلی گرم هر روز
توکسوپلاسموز:
بالغین: روزانه
8ـ2 گرم در 2 الی4 دوز منقسم
.
کودکان (بزرگتر از
2 ماه): روزانه 200ـ100میلی گرم/کیلوگرم در دوز منقسم

عوارض جانبی:

 سیتمیک: آنافیلاکسی

    CNSگوارشی، دستگاه عصبى مرکزی،خونی،پوستی،ادرای تناسلی،قلبی وعروقی و                    

فارماکوکینتیک: جذب گوارشی: کامل. اوج اثر: 4ـ3 ساعت. انتشار: گسترده، از CNSو جفت رد می‌شود

تداخلات داروئی: باعث تشدید خطر هیپوگلیسمى سولفونیل اوره‌ها می‌شود.

باعث تشدید خطر خونریزى وارفارین می‌شود.

مصرف همزمان زیدوودین و متوترکسات منجر به افزایش خطر هپاتیت داروئى می‌شود.

باعث کاهش جذب اسید فولیک و آهن می‌شود.

موارد منع مصرف: حساسیت مفرط به سولفانامیدها، حاملگى (در زمان پایان حاملگی).

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه است.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/11/11:: 3:35 عصر

سیتاگلیپتین  sitagliptin

 

sitavix   ،zepitin   نام تجاری :

دسته دارویی:مهار کننده دی پپتیل پپتیداز تیپ چهار

مکانیسم:

مهار کننده آنزیم دی پپتیدیل پپتیداز تیپ 4 است که در کنار رژیم غذایی و ورزش درکنترل قند خون بیماران دیابتی تیپ2 مورد استفاده قرار میگیرد. این دارو با مهار آنزیم دی پپتیل پپتیداز تیپ چهار مانع از تجزیه اینکریتین در بدن میشود. اینکریتین فاکتوری است که می تواند با کنترل ترشح انسولین و کاهش ترشح گلوکاگون بر روی هموستاز گلوگز موثر باشد. کاهش ترشح گلوکاگون میتواند بر روی روند گلوکونئوژنز در کبد نیز موثر باشد، به همین دلیل سیتاگلیتپین با مهار این جریان فیزیولوژیک بدن، به شکل موثری قند خون را کاهش میدهد. با توجه به ترشح هورمون اینکریتین در پاسخ به حضور غذا در دستگاه گوارش، سیتاگلیتین با مهار تجزیه این هورمون، هنگام غذا خوردن یا در ساعات اولیه بعد از آن، اثرگذار خواهد بود.  

فارماکوکینتیک:

جذب خوراکی سریعی دارد و طی 1-4 ساعت بعد از مصرف دارو به بالاترین سطح خونی خود (حداکثر غلظت پلاسمایی) میرسد. غذا نقشی بر روی جذب این دارو ندارد به طوری که حتی غذاهای حاوی مقادیر بالای چربی نیز بر روی روند جذب آن موثر نیست.

موارد مصرف :
درمان تک دارویی یا کمکی در دیابت ملیتوس تیپ 2 بزرگسالان

مقدار و نحوه مصرف :
   vبزرگسالان :  در درمان تک دارویی دوز مصرفی 100 میلی گرم یکبار در روز است که میتواند همراه یا بدون غذا میل شود. در درمان کمک  vنارسایی های کلیوی : با توجه به متابولیسم و دفع کلیوی دارو در بیمارانی با نارسایی کلیوی تنظیم دوز مورد نیاز است.

موارد منع مصرف:
• سابقه حساسیت به سیتاگلیپتین که به شکل علائمی همچون واکنش های آنافیلاکسی و آنژیوادم خود را نشان میدهد
• 
دیابت تیپ 1
• کتواسیدوز دیابتی.

تداخلات دارویی :

• سیکلوسپورین : مصرف همزمان با این دارو میتوند باعث سطح خونی سیتاگلیپتین شود. توصیه میشود بیمار از نظر علائم افت قند خون تحت نظر باشد گرچه به نظر میرسد از نظر بالینی شاهد تداخل مهمی نباشیم.
• دیگوکسین : مصرف همزمان با سیتاویکس® باعث افزایش سطح خونی دیگوکسین به میزان جزئی میشود (حدود18% ). تنظیم دوز توصیه نمیشود گرچه ضروری است بیمار تحت نظر باشد.

 انسولین و دیگر داروهای کاهنده قند خون : کاهش دوز این داروها در مصرف همزمان با توصیه میشود.
• مهار کننده های آنزیم آنژوتانسین : میتواند باعث تشدید عوارض مهار کننده های آنژوتانسین شود به خصوص احتمال ادم در درمان همزمان افزایش می یابد

سوماتروپین : اثربخشی میتواند در هنگام مصرف همزمان با این دارو کمتر شود.

این دارو از داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/11/5:: 3:53 عصر
حسن دستمالچی دبیر هیات تنیس استان از بهره برداری زمین تنیس هاردکور برای نخستین بار در ایران و شهر تبریز خبر داد.

 

به گزارش آناج, حسن دستمالچی دبیر هیات تنیس استان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج از بهره برداری زمین تنیس هاردکور برای نخستین بار در ایران و در تبریز خبر داد.

وی در ادامه اظهار داشت: این زمین تنیس که برای اولین بار در بهمن ماه و در کنار هتل لاله افتتاح خواهد شد و دارای سالن بدنسازی و  دیگر امکانات ورزشی می باشد.

دستمالچی درباره هزینه این پروژه نیز خاطرنشان کرد: به گفته یعقوب هوشیار شهردار منطقه 5 این پروژه بالغ بر 30 میلیارد ریال هزینه شده است.

دبیر هیات تنیس در پایان به زحمات و تلاش های شهرداری منطقه 5 اشاره کرده و افزود: از این پس مسابقات تنیس حتی در حد بین المللی را در این زمین برگزار خواهیم کرد.

کلمات کلیدی : تبریز

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/11/2:: 8:6 عصر

کلمات قصار از پدر مرحومم3

   

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com

 تصاویر زیباسازی وبلاگ،قالب وبلاگ،خدمات وبلاگ نویسان،آپلودعکس، کد موسیقی، روزگذر دات کام http://roozgozar.com

سلام بدهکار

 

 

ابوی گرامیم زمانی که خریدی میخواست انجام دهد سعی میکرد به اندازه پولش خرج کند و در بعضی از مواقع که مغازه دار میگفت حاجی بعدا مابقی را می دهی قبول نمیکرد و در صورت اصرار میگفت من سلام بدهکار نمیتوانم بدهم که منظور ش این بود که اگر بدهکار باشم مجبور میشوم نه به خاطر خدا بلکه به جهت بدهکایم  به شما سلام بدهمدرباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب