سفارش تبلیغ
صبا
محبوب ترینِ خلق، راستگوترینشان است . [امام علی علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/20:: 8:31 عصر

 [تصویر:  baby-032.gif] خاطرات داروخانه63-آبگوشت فلفی


یکی از دوستان پزشک تعریف میکرد یک بچه شش ماهه را بعد از شام به کلینیک آورده بودند که دهانش قرمز و ملتهب شده بود که از والدین بیمار علت ماجرا سئوال کردم  .گفتش شام آبگوشت فلفل دار داشتیم و بعد از اینکه اونو دادیم اینطوری شده، که با تعجب گفتم آخه آدم عاقل به بچه شش ماهه آبگوشت آنهم فلفل دار میده؟ در پاسخ گفت:  صبح بچه را پیش فلان متخصص کودکان برده بودیم و باتوجه باینکه تازه شش ماه را رده کرده،از ایشان پرسیدیم چه غذای کمکی به کودکمان بدهیم؟ که ایشان نیز گفتند از غذاهایی که خودتان میخورید تدریجا بهش بدهید وما هم بهمین خاطر از این غذا بهش دادیم  جل الخالق چه والدین حرف گوش کنی........


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/16:: 8:30 عصر
  


بیوالیرودین  Bivalirudin

نام های تجاری: Angiomax , ،  Angiox

اشکال دارویی:

 250mg : ویال      

هر ویال 250 میلی گرمی از دارو حاوی 250 میلی گرم بیوالیرودین، 125 میلی گرم مانیتول و حدود 12.5 میلی گرم سدیم هیدروکساید می باشد.

بیوالیرودین از نوع صناعی ماده ای موسوم به hirudinکه از بزاق زالو تهیه می شود بدست می آید.

موارد مصرف:

     کاهش سردردهای پس از آنژیوگرافی
به عنوان داروی انعقادی در برداشتن کاتترهای وریدی.

B مصرف در حاملگی:

مکانیسماثر:

بیوالیرودین یک مهار کننده برگشت پذیر ترومبین با شروع اثر سریع و نیمه عمر کوتاه است.

این دارو فاقد خطراتی نظیر ترومبوسیتوپنی ناشی از مصرف هپارین و ترومبوز-ترومبوسیتوپنی  است.
این دارو همچنین نیازی به    binding cofactorمانند آنتی ترومبین ندارد
.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/14:: 6:50 عصر

مردم بازیچه شهردار و شورا نیستند !خاطرات داروخانه62-شورا

 زمانی که در مرند مسئول فنی داروخانه شبانه روزی بودم یک آقای جوانی نسخه اش را داد و دوستان نسخه اش را آماده کردند .بعد از نوشتن دستور دارویی وقتی قیمت نسخه را گفتیم آقای جوان گفتش: بعدا می آورم که با گفتن اینکه ما متاسفانه شما را نمیشناسیم گفت :مگه مرا نمیشناسید ؟ و در جواب گفتم: باید بشناسیم ؟ گفت:آخه من شورا هستم . باتوجه به شناخت کاملی که از اعضا شورا داشتم تعجب کردم  واسمش را جویا شدم که با گفتن اینکه شما عضو شورای کجا هستید؟ اظهار داشت اردکلو (که یکی از روستاهای نزدیک مرند میباشد) از اعتماد به نفسش تعجب کردم و بهش عرض کردم شما شورای اردکلو هستید و شما را در آنجا میشناسند نه اینجا عزیز برادر....


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/14:: 5:58 عصر

 

 

با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری انجام شد
رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور در مرند/ بهره‌برداری کارخانه صنایع سرامیک و نسوز

با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و استاندار آذربایجان‌شرقی رونمایی از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور و بهره‌برداری کارخانه صنایع سرامیک و نسوز در مرند آغاز شد.

  •  
    • IMG_7447

، دو طرح پژوهشی ‌ـ تولیدی با حضور رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و استاندار آذربایجان شرقی در شهرستان مرند به بهره‌برداری رسید.

کارخانه صنایع سرامیک و نسوز یکی دیگر از این طرح‌ها بود که با بهره‌برداری از آن، ایران به جمع کشورهای دارای کوره‌های عمودی در صنعت سرامیک تا دمای یک هزار و 700 درجه سانتی‌گراد پیوست.
این کارخانه که توان تولید انواع سرامیک‌های شکل‌پذیر و کاتالیست را دارد، برای 40 نفر به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است.
ظرفیت تولیدی این کارخانه 200 هزار رولر است که سالانه 65 میلیون دلار برای کشور صرفه‌جویی ارزی و درآمدزایی در پی دارد.
عملیات احداث این کارخانه با 10 میلیارد ریال اعتبار در سال 80 با کمک شرکت‌های فرانسوی، ایتالیایی و آلمانی آغاز شده بود که با وجود مشکلات ناشی از تحریم و نبود منابع مالی کافی، در سال 90 با مشارکت یک شرکت سرمایه‌گذار داخلی دوباره فعال شد و امروز به بهره‌برداری رسید.
همچنین با حضور حجت‌الاسلام ناطق نوری و اسماعیل جبارزاده، از واکسن دوگانه نیوکاسل و آنفلوآنزای طیور با حجم تزریقی 0?2 میلی‌لیتر در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شمال غرب کشور در شهرستان مرند رونمایی شد.
افزایش 2?5 برابری ظرفیت تولید این فرآورده نسبت به مشابه خارجی، کاهش دز و حجم واکسن، صرفه اقتصادی، صرفه‌جویی ارزی، امکان عرضه ارزانتر محصول و اولویت بخشی به آنتی ژن ND از جمله مزایای تولید این واکسن ایرانی است.
با تولید این واکسن جدید که از بالاترین استانداردهای جهانی برخوردار است، سالانه 10 میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی می‌شود.

30

در مراسمی با حضور حجت السلام والمسلمین ناطق نوری رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و عضو تشخیص مصلحت نظام و استاندار آذر بایجانشرقی ونماینده مردم مرند و جلفا در مجلس و برخی از مستولین استانی و شهرستان بهره برداری از کارخانه صنایع سرامیک و نسوز و رو نمایی از واکسن دوگانه نیو کاسلآنفلوانزای طیور با حجم تزریقی 0?2 میلی لیتر در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازیدر شهرستان مرند از توابع استان آذربایجان شرقی افتتاح وایران به جمع کشورهای دارای کوره های عمودی در صنعت سرامیک تا دمای یک هزارو 700در جه سانتیگراد پیوست و از وارد کردن واکسن دوگانه کشته روغنی نیوکاسل آنفلوانزای طیور نیو فلورازی بی نیاز شد .

حجت الاسلام ناطق نوری صبح امروز پیش از افتتاح این کارخانه در گلزار شهدای شهرستان مرند حضور یافت و به مقام شامخ شهدا ادای احترام نمود

 

.5 (1)


، مدیرعامل شرکت صنایع سرامیک و نسوز مرند در آیین افتتاح این مجموعه که با حضور حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری رییس بازرسی دفتر مقام معظم رهبری ،و استاندار آذر بایجانشرقی صورت گرفت، گفت: پیش از این، کشورهای آلمان، ایتالیا، چین و ترکیه فناوری مشابه این کارخانه را داشتند.

http://maranddailynews.ir

 


کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/11:: 7:46 عصر

  روزوواستاتین     Rosuvastatin

شکل دارویی :

قرص  ,10   20 میلی گرم

نام تجاری:Crestor 

مکانیسم اثر:

این دارو آنزیم HMG-CoA   رودکتاز را مهار میکند و بدینوسیله مانع تبدیل HMG-CoA   به موالونات (پیش ماده کلسترول) می شود.

موارد مصرف:

        داروی کمکی جهت کاهش کلسترول تام، LDL  ، کلسترول غیر HDL  ، آپولیپوپروتئین B   و تری گلیسیرید ها و افزایش HDL در بیماران با هیپرلیپیدمی اولیه یا دیس لیپیدمی ناهمگون

         داروی کمکی برای درمان بیماران با هیپر تری گلیسیریدمی

       داروی کمکی برای درمانهای دیگر کاهش چربی یا به تنهائی برای کاهش کلسترول تام ،LDL  ، آپولیپوپروتئین B   در بیماران با هیپر کلسترولی هموزیگوت فامیلی

       به عنوان درمان کمکی به منظور کاهش سرعت پیشرفت آترواسکلروز در بزرگسالانبه عنوان قسمتی از استراتژی کاهش کلسترول توتال و     LDL

        درمان کمکی برای درمان بیماران با دیس بتا لیپروپروتئینمی ( تیپ lll   هیپر لیپو پروتئینمی)

       داروی کمکی برای کاهش کلسترول LDL  ،  آپولیپوپروتئین Bدر کودکان 10 تا 17 ساله ( دختران باید حداقل یک سال از شروع قاعدگیشان گذشته باشد) با هیپر کلسترومی فامیلی هتروزیگوت

        کاهش ریسک ابتلا به سکته مغزی ، MI   در اشخاص بدون شواهد بالینی بیماریهای عروق کرونری قلب  اما با ریسک بالای بیماریهای قلبی عروقی  به علت سن  و ریسک فاکتورهای دیگر.

نکات قابل توجه :

1  .      در موارد فوق منع مصرف دارد: دوران شیر دهی، بیماریهای کبدی فعال و غیر مشخص، افزایش مداوم ترانس آمیناز سرم ، حساسیت به هر یک از اجزاء دارو ، در زمانی که احتمال بارداری وجود دارد.

2  .      صحت وسلامت مصرف این دارو در کودکان زیر 10 سال به اثبات نرسیده است.

3  .      در افراد با نارسائی کلیه که نیاز به دیالیز ندارند نیاز به تنظیم دوز دارد.

4  .      در بیماران با بیماری کبدی فعال منع مصرف داردمثل افراد با سطح ترانس آمیناز بالا

5  .      در مصرف همزمان با داروهائی که روی  سطح استروئید خون و فعالیت آنها اثر دارد با احتیاط مصرف شود مثل کتوکنازول و اسپیرنولاکتون. افزایش HbA1c    و قند خون ناشتا گزارش شده است.

6  .      در بیماران با سابقه مصرف الکل و بیماران با بیماری مزمن کبدی  با احتیاط مصرف شود.

7  .      در افراد با پروتئیوری و هماچوری باید کاهش دوز دزپر نظر گرفته شود

8  .      قطع موقت درمان در بیمارانی که میوپاتی را تجربه کرده اند و یا نارسائی کلیوی ثانویه و رابدومیولیز دارند ( علائمی مثل کم آبی بدن ف کاهش فشار خون ، عفونت)

 

دوز مصرف دارو:

هیپر کلسترومی فامیلی هتروزیگوت کودکان 10 تا 17 ساله : روزی 5 تا 20 میلی گرم  یک بار در روز

هیپر کلسترومی هموزیگوت بزرگسالان: شروع مصرف با روزانه 20 میلی گرم خوراکی ( دوز بین 5 تا 40 میلی گرم در روز متغیر است)

هیپرلیپیدمی ، هیپر تری گلیسریدمی، دیس لیپیدمی میکس، دیس بتا لیپو پروتئینمی اولیه ، کاهش روند آترواسکلروزیس: شروع با 10 تا 20 میلی گرم روزانه سپس بررسی سطح چربی خون 2 تا 4 هفته بعد و تنظیم دوز با توجه به سن بین 5 تا 40 میلی گرم روزانه

جلوگیری اولیه از بیماریهای CV  : روزانه 10 تا 20 میلی گرم 

عوارض جانبی:

        CNS  : سردرد، سستی ، گیجی، کاهش حافظه

         کبدی:نقص کبدی ، هپاتیت ، یرقان

       داخلی:اختلال عملکرد تیروئید

       تستهای آزمایشگاهی: افزایش CPK   ، افزایش ALT ، پروتئین اوری ، هماچوری ف افزایش الکالین فسفاتاز ، بیلی روبین ، قند، گلوتامیل ترانس پپتیداز و ترانس آمیناز ،

       احتمال افزایش حساسیت مثل راش ، خارش، کهیر آنژیوادم

      دیابت ملیتوس

       درد عضلانی ، آرترالژی

تداخلات دارویی :

آنتی اسیدها: باعث کاهش غلظت خونی روزوواستاتین می شود ، باید آنتی اسید 2 ساعت بعد از  روزوواستاتین مصرف شود.

بیل و نمکهای صفراوی ( مثل کلیستیرامین): روزوواستاتین ممکن است جذب بیل و نمکهای صفراوی شودو باعث کاهش جذب گوارشی دارو شود پس باید بین مصرف این دو دارو حتما باید فاصله زمانی قرار داد ( حداقل 4 ساعت قبل از روزوواستاتین مصرف شود)

کلشی سین: ریسک ابتلا به رابدومیولیز و  میوپاتی با مصرف همزمان ممکن است افزایش یابد. در صورتیکه نتوان از مصرف همزمان اجتناب ورزید باید با توجه کامل و مانیتورینگ کراتین کیناز مصرف شود و افزایش دوز در نظر گرفته شود . بیماران حتما باید درد عضلات ، سفتی یا ضعف عضلانی را مخصوصا اگر همراه با تب و بیقراری باشد به پزشک گزارش دهند.

کنتراسپتیوهای هورمونی:  افزایش غلظت خونی اتینیل استرادیول و نورژسترول

سیکلوسپورین، مهارکننده های پروتئاز (آتانازاویر،...): افزایش غلظت خونی روزوواستاتین و افزایش عوارض جانبی آن مثل رابدومیولیز

فنوفیبرات: افزایش غلظت خونی فنوفیبرات و روزوواستاتین با هم ، در نتیجه میوپاتی و رابدومیولیز ممکن است رخ دهد.

جم فیبروزیل ، نیاسین: احتمال افزایش عوارض جانبی ( رابدومیولیز) ، میوپاتی یا رابدومیولیز حاد ممکن است رخ دهد.

وارفارین: اثر انعقادی دارو افزایش می یابد در نتیجه افزایش احتمال خونریزی رخ می دهد.در صورت نیاز دوز وارفارین باید تنظیم شود. 

مصرف در بارداری :

این دارو جزء گروه C در دوران بارداری می باشد.

مصرف در شیردهی :

در شیردهی منع مصرف دارد.


این دارو از داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه است.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/11:: 7:16 عصر

خندهخنده معده

در دوران کودکی بعضی مواقع که غذا را با عجله میخوردم پدر میگفت الان معده ات میخنده و من هم در عالم کودکی با تعجب میگفتم :برای چه؟ جواب میداد معده ات میگه این آقا پسر 32 تا دندان دارد بدون اینکه بجود برای من میفرسته و در این زمان معده میخنده  و میگه: من که دندان ندارم بجوم.ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/10:: 8:53 عصر

محققان مرکز تحقیقات کاربردی دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اخیرا با استفاده از نانو حامل‌های جدید، پروتکل‌ درمانی برای آنتی اکسیدان‌های قوی به عنوان داروهای ضد سرطان ارائه کردند و توانستند پایداری این مواد را در برابر آنزیم‌های روده افزایش دهند.

دکتر حامد همیشه‌کار، از محققان این طرح تحقیقاتی در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری ایسنا تاکید کرد: این پروتکل درمانی، مانع ذخیره سازی مواد آنتی‌اکسیدان در کبد می‌شود.

وی درباره روند اجرای طرح با بیان این که در سال‌های اخیر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی اکسید گرافن مورد توجه محققان قرار گرفته است، گفت: با وجود آنکه داروهای خوراکی بهترین انتخاب برای دارورسانی است ولی بسیاری از ترکیبات دارویی با ساختار آروماتیک مانند آنتی اکسیدان‌ها، محلولیت پایینی در آب و مایعات بیولوژیک دستگاه گوارش دارند.

وی ادامه داد: این امر موجب کاهش مقدار و سرعت جذب این مواد دارویی از راه استفاده خوراکی و در نهایت منجر به محدودیت استفاده از آنها در درمان بیماری‌ها می‌شود.

همیشه کار، با اشاره به پروژه تحقیقاتی انجام شده در این زمینه، اظهار داشت: شیمیست‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز اخیرا اقدام به سنتز نانو گرافن اکساید کردند که در این مطالعات از این ماده به عنوان حامل جدید برای دارو رسانی خوراکی فلاوونوئیدها نظیر کوئرستین‌ها استفاده شد.

وی به بیان دلیل استفاده از این نانو مواد در این مطالعات پرداخت و یادآور شد: این مواد ساختارهای خاص تک بعدی مسطح در ابعاد نانو متری دارند و اجازه می‌دهند که ترکیبات دارویی بر روی آنها سوار شوند. 

دانشیار مرکز تحقیقات کاربردی دارویی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه از این نانو مواد به عنوان حامل کوئرستین برای دارو رسانی خوراکی استفاده شد، توضیح داد: کوئرستین‌ها آنتی اکسیدهای قوی هستند که خاصیت ضد سرطانی دارند و سلامت عمومی بدن را افزایش می‌دهند ولی مصرف این آنتی اکسیدان با مشکلاتی همراه است.

همیشه کار، عدم قابلیت حلالیت در آب را از جمله این مشکلات ذکر کرد و افزود: این ترکیبات دارای جذب کم در دستگاه گوارش است ضمن آنکه این مواد در کبد ذخیره می‌شوند و این در حالی است که استفاده از نانو ذرات موجب خواهد شد که ترکیبات آنتی اکسیدانی بدون آنکه در کبد ذخیره شوند در بخش خاصی از دستگاه گوارش قابل جذب شوند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر باید بررسی شود که زمانی که ماده کوئرستین سوار بر نانو گرافن اکساید می‌شود در آنزیم‌های بسیاری که در روده است دست نخورده باقی می‌ماند و جذب بدن می‌شود یا خیر که نتایج به دست آمده از این مطالعات نشان داد این حامل دارویی قادر است ترکیبات مورد نظر را به بدن برساند.

این محقق با تاکید بر اینکه آنتی اکسیدان‌ها پایداری کمی در برابر فرآیند اکسیداسیون دارند، گفت: استفاده از نانو ذرات موجب افزایش پایداری این مواد در برابر فرآیندهای اکسیداسیون می‌شود.

همیشه کار، با بیان این که آنتی اکسیدان‌های قوی می‌توانند به عنوان داروهای ضد سرطان به کار برده شوند، خاطر نشان کرد: نتایج این مطالعات می‌تواند به عنوان پروتکل درمانی این داروها مورد استفاده قرار گیرد.

این محقق با تاکید بر انجام تست‌های مربوط به سمیت این نانو ذرات بر روی رده‌های سلولی، ادامه داد: در مطالعات آینده لازم است تا سمیت طولانی مدت این نانو ذرات در مجاورت این ترکیبات مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین با بیان اینکه این مطالعه یک پروژه تحقیقاتی بین رشته‌ای است، اظهار داشت: این پروژه تحقیقاتی با همکاری نازنین رحمانیان، ناصر ارسلانی و جعفر عزتی دولت آبادی اجرایی شده است.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/5:: 4:27 عصر

 Primolut Nنورتیسترون NORETHISTERONE 

  ،، Menzol  ،Micronor  ،Primolut   ،  Noriday ،Noristatاسامی تجاری:

اشکال دارویی:TAB 5 MG

موارد مصرف:

نورتیسترون یک پروژسترون صناعی است، قاعدگی را به تأخیر می اندازد و اختلالاتی از قبیل آندومتریوز را درمان می کند. دراین اختلالات، نورتیسترون فقط در روزهای مخصوصی در خلال قاعدگی مصرف میشود. یکی از مصارف اصلی نورتیسترون، استفاده از آن به عنوان یکی از ترکیبات قرصهای ضدبارداری یا به تنهایی یا در ترکیب با یک داروی استروژن است. در برخی شرایط می توان آنرا تزریق نمود. برای درمان بعضی از انواع سرطانهای پستان نیز تجویز میشود.

مقدار و زمان مصرف:

فرم خوراکی یک تا سه بار در روز،فرم تزریقی هر هشت هفته یکبار.

مقدار مصرف برای بزرگسالان: 10 تا 15 میلیگرم در روز برای اختلالات قاعدگی، 15 میلیگرم در روز برای به تعویق افتادن قاعدگی، 350 میلیگرم در روز برای قرصهای ضدبارداری حاوی پروژسترون، 30 تا 60 میلیگرم در روز برای سرطان.

تداخل دارویی:

نورتیسترون بر اثرات مفید بسیاری از داروها مثل قرصهای ضدانعقاد، ضدتشنج ها، ضدفشارخونها و داروهای دیابتی اثر می گذارد. خیلی از داروهای دیگر اثر ضدبارداری قرصهای حاوی نورتیسترون را کاهش می دهند که عبارتند از داروهای ضدسل و آنتی بیوتیکها. قبل از مصرف هرگونه داروی دیگر حتماً به پزشک خود بگویید که نورتیسترون مصرف می کنید.

سیکلوسپورین: مقدار این دارو بوسیله نورتیسترون بالا می رود.


احتیاط:
در موارد زیر پزشک را مطلع سازید.

ناراحتی های طولانی مدت کبد یا کلیه،دیابت، غش های صرعی، میگرن، ناراحتی های قلب و گردش خون، مصرف داروهای دیگر.

برای خانم های باردار: معمولاً تجویز نمیشود. ممکن است عیوبی در جنین تولید کند. با پزشک مشورت کنید.

برای خانم های شیرده: این دارو در شیر مادر نفوذ می کند اما به مقدار طبیعی بی ضرر است.

برای اطفال و کودکان: تجویز نمیشود.

برای سنین بالای 60: معمولاً تجویز نمیشود.

مصرف این دارو در حین رانندگی و کارهای دشوار: بی خطر است.

الکل: ـــــــــ

استفاده بلند مدت:
در بعضی از موارد به کبد آسیب می رساند. برای بررسی کبد باید اقدام به آزمایش خون بشود.

عوارض نامطلوب:
عوارض جانبی نورتیسترون به ندرت آزاردهنده هستند. درمان طولانی مدت می تواند به علت آسیب کبدی موجب یرقان شود..


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/5:: 3:48 عصر

میهمان زرنگ تر از میزبان

در ایام ماضی یک دوست خانوادگی داشتیم و داریم (بنام حاج آقا مدینه ای )که با توجه به ازدواج و ساخت خانه تازه قرار بود که به خانه شخصی من بیایند و چون خانه ما را نمیشناختند به منزل مرحوم پدرم رفته بودند.جهت آوردن مهمانان بدآنجا رفتم و با عنایت به وجود درختان آلوچه که  شامل انواع مختلف پیوندی بود  ابوی مشغول چیدن آلوچه ها وحواله به آقای مدینه ای بود و ایشان نیز میوه های چیده شده را در داخل سطل تمیزی جمع میکرد .به محض رسیدنم پدر گفت: مجید نگران نباش که معده مهمانان را پر کرده ام زیرا که کلی میوه به اینها خورانده ام غافل از اینکه آقای مدینه ای اینکار را نکرده بود و این مطلب را در جواب ایشان گفت و این قضیه موجب خنده همه ما را فراهم کرد ومیهمان زرنگ تر از میزبان بود.


کلمات کلیدی : حکایت واقعی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/12/3:: 7:49 عصر

EMRILiraglutide   لیراگلوتید    

نام تجاری: ویکتوزا (Victoza  )

کلاس درمانی: ضد دیابت (نوع 2)

اشکال دارویی: قلم دارویی

مکانیسم اثر:این دارو با افزایش تولید انسولین بدن قند خون را کنترل میکند

لیراگلوتید برای درمان دیابت نوع 2  همراه با رژیم غذایی و ورزش استفاده میشود.که با کاهش میزان جدب قند در کبد و روده کار میکند.

این دارو برای درمان دیابت نوع 1 نمی باشد.

نحوه مصرف:میزان مصرف معمول این دارو روزانه یکبار بصورت زیرجلدی می باشد.
این دارو را می توان با معده پر یا خالی استفاده نمود.

C  بارداری:

شیردهی : هنوز مشخص نیست که لیراگلوتید می تواند به شیر مادر منتقل شود و یا به کودک شیرخوار آسیب برساند. در هر صورت در مورد مصرف این دارو در دوران شیردهی با پزشک خود مشورت نمایید .

عوارض جانبی شایع و جدی :

تورم یا توده در ناحیه ای از گلو .
خشن شدن صدا، مشکل در بلع، احساس تنگی نفس .
ادرار کمتر از حد معمول
 
.
ضعف ، گیجی، افزایش تشنگی ، از دست دادن اشتها ، تپش ضربان قلب و یا اهتزاز در قفسه سینه .
تورم ، افزایش وزن، احساس تنگی نفس .
پانکراتیت
درد شدید در قسمت فوقانی معده و گسترش به پشت، تهوع و استفراغ ، از دست دادن اشتها ، ضربان قلب سریع؛
علائم عفونت مانند تب، لرز ، گلودرد، نشانه های آنفلوآنزا ، کبود شدن آسان یا خونریزی ( خونریزی بینی ، خونریزی لثه ) ، زخم های دهان ، ضعف غیر معمول .

تداخلات دارویی :

مصرف همزمان این دارو با فوروزماید و دیگر داروهای مدر ممکن است موجب کاهش اثربخشی این دارو و نیز تداخل در کنترل قند خون شود.
همچنین مصرف همزمان این دارو می تواند با آسپرین، رزوواستاتین، دولوکستین، امگا3 ، روغن کبد ماهی، گاباپنتین، هیدروکلروتیازید، انسولین گلارژین(لانتوس)، لووتیروکسین، آتورواستاتین، لیزینوپریل، متفورمین، ازومپرازول(
Nexium  )، امپرازول، سیمواستاتین، لووتیروکسین و ویتامین D3   تداخل داشته باشد.

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب