سفارش تبلیغ
صبا
شیفته دانش، داناترین مردم است . [امام علی علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/26:: 8:33 عصر

 

اسکلروزان"یا رگ خشک کن روش موثر در درمان واریس و هموروئید (بواسیر) 

 

 

روش انجام کار:

تزریق مویرگهادرمان واریس
 
رگهای ریز مویرگی و یا " عنکبوتی" را میتوان با استفاده از تزریق محلول رقیق" رگ خشک کن" یا سکلوروزانت همراه با "دیاترمی" مخصوص درمان نمود.

روش چگونه می باشد ؟

با کمک نورپولوروید و ذره بین ماده سکلوروزانت را از طریق سوزن ریز به داخل رگ تزریق می کنیم. بعد از تزریق جوراب کشی پوشیده می شود.دیوار رگ بدلیل داروی تزریق شده ملتهب شده و بهم دیگر چسبیده و موجب مسدود شدن رگ می شود. 

چه موادی تزریق می شوند؟

مواد مختلف در بازار موجود است و هر کدام نکات ضعف و قدرت دارند. سه نوع که توسط ما استفاده شده ملاحظه می فرمایید:  

 1 . سدیم تترا دسیل سولفات یا"ترومبوار" که در ایران موجود است. رگها را خوب پاک می کند ولی بنظر می رسد عارضه لک نمودن پوست بالا می باشد.

 2 . "سکلوردکس" مخلوطی است از نمک و قند با غلضت بالا که موثر است ولی مشکلات لک کردن پوست را دارد و استفاده از آن به دلیل روان نبودن مایع کمی سخت تر است. در ایران موجود نمی باشد.

3 . "پولیدوکونال" در حال حاضر توسط گروه ما استفاده می شود و بنظر می رسد که هم موثر است و هم عارضه لک شدن پوست کم تر است.

عوارض :

 1 .  لک شدن پوست

 2 . زخم شدن پوست

 3 .  رشد رگ های ریز جای گزینی

 4 .  بندرت حساسیت

اگر ماده"رگ خشک کن" به خارج از رگ تزریق شود درد و قرمزی پوست ایجاد می کند که اگر شدید باشد میتواند به ندرت زخم کوچکی در پوست بوجود بیاورد که زمانی که بهبودی می یابد اثر زخم باقی می ماند. لک شدن پوست موقتی است ولی در درصد کمی میتواند دائمی باشد.

با استفاده از کمترین حجم و غلضت مواد رگ خوشک کن و دقت در تزریق به داخل رگ عارضه زخم شدن را میتوان از بین برد و عاضه لک شدن پوست را به مقدار زیادی در شدت و شیوع کاهش داد.

جهت اطمینان برای تزریق داخل رگ استفاده ازروشهای زیر لازم است

 * عینک و نور مخصوص" پولوروید"

 * سوزن ریز اندازه 30

 * مشاهده برگشت خون به داخل سرنگ برای رگ های بزرگ تر و علامت ناپدید شدن رنگ رگ های ریز هنگام تزریق و گذاشتن انگشت در محل تزریق بای لمس کردن تزریق خارج از رگ و توقف تزریق در صورت ورم , یا تعغیر رنگ و یا به حالت "پوست پرتقال" در آمدن پوست بیمار.

 

http://roozgozar.com/piczibasazi/animator-ofoghi/01/www.roozgozar.com-2071.gif

 

 

سدیم تترا دسیل سولفات  SODIUM TETRADECYL SULFATE              

نام تجارى دارو                                    : Sotradecol   /trombovar
گروه دارویى:سخت‌کننده عروق یا اسکلروزان(رگ خشک کن) .

موارد مصرف: درمان واریس وریدی، درمان هموروئید داخلى.
میزان مصرف :
واریس وریدی:
ورید کوچک: 2ـ5/0 ml از محلول 1% (20ـ5 mg) وریدی.
ورید متوسط و بزرگ: 2ـ2/0 ml از محلول 3% (60ـ15 mg) وریدى (حداکثر 10ml براى یک دوره درمان).

نکات قابل توجه
ـ تزریق باید بااحتیاط صورت بگیرد، زیرا در صورت نشت دارو به بافت‌هاى اطراف رگ ممکن است عوارض شدید موضعى ایجاد شود.
ـ قبل از تزریق اصلى با تزریق 2/0 ml از محلول 1% به داخل ورید و کنترل بیمار طى 4 ساعت از عدم وجود آلرژى به دارو اطمینان حاصل کنید.

 

 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/24:: 5:29 عصر
دو دوست برای تفریح به ییلاق های خارج از شهر رفتند. در بین راه بر سر زمان استراحت اختلاف نظر پیدا کردند و یکی از آن ها در اثر عصبانیت بر روی دیگری سیلی محکمی زد.

آن یکی که سیلی خورده بود سخت آزرده شد، اما بدون آن که چیزی بگوید روی شن های کنار رودخانه نوشت: «امروز بهترین دوستم به من سیلی زد.»Happy Friendships day

سپس راه خود را ادامه دادند و به قسمت عمیق رودخانه رسیدند. آن دوستی که سیلی خورده بود پایش لغزید و نزدیک بود با جریان آب به سمت پرتگاهی خطرناک برود که دوستش او را نجات داد.

وقتی نفسش بالا آمد سنگ تیزی برداشت و به زحمت روی صخره ای نوشت: «امروز بهترین دوستم،جانم را نجات داد.»

دوستش با تعجب پرسید: «چرا آن دفعه روی شن ها نوشتی و این بار روی صخره؟» دیگری لبخند زد و گفت: «وقتی بدی می بینیم باید روی شن ها بنویسیم تا به راحتی با جریان آب شسته شود و وقتی محبتی در حق ما می شود باید روی سنگ سختی حک کنیم تا برای همیشه بماند.»

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/21:: 7:1 عصر
خبر فوری /نماینده مردم مرند و جلفا خبرداد :فرمانداری ویژه شهرستان مرند امروز مورد تصویب نهایی هیئت دولت رسید

دکتر حسن نژاد دقایقی پیش در ارتباط تلفنی با خبرنگار صداوسیما در مرند با اعلام این خبر گفت با تلاشهای مسئولین و پیگیریهای مستمر در مرکز بلاخره امروز صبح در جلسه هیئت دولت ارتقاء فرمانداری ویژه شهرستان مرند مورد تصویب نهایی قرار گرفت .

وی در این زمینه ضمن تبریک  به مردم غیور و اهالی متدین شهرستان مرند و تقدیر و تشکر از هیئت محترم دولت و مسئولین دلسوز نظام  ء این عیدی را به مردم شریف شهرستان مرندخانواده های معظم شهداء تبریک گفتند .

فرمانداری ویژه به چه فرمانداری می‌گویند

به منظور ارائه خدمات مناسب و نظارت بر انجام فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های بزرگ، وزارت کشور مکلف شده در تعدادی از شهرستان‌های کشور که واجد شاخص‌های زیر باشند نسبت به دایر کردن فرمانداری ویژه اقدام کند:

الف – جمعیت شهرستان              (250) هزار نفر

ب- جمعیت مرکز شهرستان          (125) هزار نفر

ج- فاصله شهرستان از مرکز استان (125) کیلومتر

تبصره: دایر کردن فرمانداری ویژه در شهرستان‌هایی که دو شاخص از سه شاخص یاد شده را دارا باشند منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

ویژگی‌های فرمانداری ویژه

1- سمت فرماندار در فرمانداری ویژه، معاون استاندار و فرماندار است که در تمام جلسات معاونان استان حضور دارد.

2- سطح مدیران واحدهای اداری وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، جهادکشاورزی، آموزش و پرورش، راه و ترابری، امور اقتصادی و دارایی،  کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اطلاعات و بازرگانی، به معاون مدیر کل ارتقاء می‌یابد.

هدف از ارتقاء شهرستان‌ها به فرمانداری ویژه

به منظور ارائه خدمات مناسب و نیز عدم تمرکز اداری و کاهش مراجعات مردم به مراکز استان‌ها و همچنین در راستای بسترسازی عملی برای توسعه در آمایش شهرستانی و نیز محرومیت‌زدایی و توزیع عادلانه منابع و بودجه شهرستان‌های دارای شرایط یاد شده به فرمانداری ویژه ارتقاء یافته‌اند.


کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/19:: 9:14 عصر

به نقل از سایت عصر ایران:

وی با بیان این که 21 نفر تا به امروز در اثر ابتلا به آنفلوآنزای فصلی در کشور فوت کرده اند گفت: اکثریت قریب به اتفاق این افراد دارای بیماری زمینه ای قلبی و ریوی بوده اند که دچار بیماری تنفسی شده و جان خود را از دست داده اند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت هشدار داد که موج آنفلوآنزا در کشور تا پایان ایام تعطیلات فعال است و تا به حال 21 نفر در اثر ابتلا به آن فوت کرده اند.

دکتر گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:  امسال ما شاهد طولانی ترین همه گیری آنفلوآنزا در سراسر کشور بودیم و موج این آنفلوآنزا تا تعطیلات عید ادامه خواهد داشت.
 
وی با بیان این که 21 نفر تا به امروز در اثر ابتلا به آنفلوآنزای فصلی در کشور فوت کرده اند گفت: اکثریت قریب به اتفاق این افراد دارای بیماری زمینه ای قلبی و ریوی بوده اند که دچار بیماری تنفسی شده و جان خود را از دست داده اند.
 
گویا با اشاره به این که این افراد سن بالا داشته و واکسن نزده بودند عنوان کرد: افراد هوشیار باشند که هنوز موج آن در کشور فعال است و باید مراقب سلامتی خود باشند در صورت هر گونه علائم سرماخوردگی مثل تب و لرز، بدن درد، سردرد و دیگر علائم از مصرف هر گونه دارو خودداری کنند و هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کنند.

 


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/19:: 7:50 عصر

به نقل از استاد مرحوم دکتر جواد فرید (استاد فارماسیوتیکس دانشکده داروسازی تبریز):

در ایام ماضی وقتی وارد مجلس میهمانی میشدیم با شنیدن لفظ "آقای دکتر" همه پیرمردهای مجلس پا میشدندند وبه نشانه احترام بفرمایید گفته و مارا به بالای مجلس دعوت میکردند و بعداز اندک زمانی شروع به سئوالات متفرقه پزشکی میکردند و ما هم با توجه به اطلاعاتی که داشتیم پاسخ میدادیم و به فراخور مجبور میشدیم دارویی تجویز نماییم و سپس از آدرس مطب سئوال میکردند که با گفتن اینکه من داروساز هستم از داروهایی که در آن مقطع زمانی کمبود بود میپرسیدند که میگفتم من استاد دانشگاه هستم و با گفتن این مطلب اکثراًمیگفتند استاد دانشگاه؟؟ یعنی چی مگر داروساز نباید داروخانه داشته باشد و جالب است که با پرسیدن سئوالات و پاسخ اینجانب میزان توجه و تعارف اقلام غذایی کمتر و فاصله شان بیشتر میشد.

جالبتر اینکه آقای دکترفرید میفرمود از دوستان رشته های دیگر داشتیم که میگفتند خوبه شما اطلاعات پزشکی دارید و جواب میدهید اما ما وقتی ا میگوییم ما مثلاً دکترای جغرافی یا زمین شناسی هستیم با تعجب میگفتند یعنی چی دکتر دکتره دیگه مگر زمین هم دکتر داره


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/15:: 8:36 عصر

استادى از شاگردانش پرسید: چرا ما وقتى عصبانى هستیم داد می‌زنیم؟

چرا مردم هنگامى که خشمگین هستند صدایشان را بلند می‌کنند و سر هم داد می‌کشند؟

شاگردان فکرى کردند و یکى از آن‌ها گفت: چون در آن لحظه، آرامش و خونسردیمان را ازدست می‌دهیم.

استاد پرسید: اینکه آرامشمان را از دست می‌دهیم درست است امّا چرا با وجودى که طرف مقابل کنارمان قرار دارد داد می‌زنیم؟ آیا نمی‌توان با صداى ملایم صحبت کرد؟

چرا هنگامى که خشمگین هستیم داد می‌زنیم؟

شاگردان هر کدام جواب‌هایى دادند امّا پاسخ‌هاى هیچکدام استاد را راضى نکرد.

سرانجام استاد چنین توضیح داد: هنگامى که دو نفر از دست یکدیگر عصبانى هستند، قلب‌هایشان از یکدیگر فاصله می‌گیرد. آن‌ها براى این که فاصله را جبران کنند مجبورند که داد بزنند.

هر چه میزان عصبانیت و خشم بیشتر باشد، این فاصله بیشتر است و آن‌ها بایدصدای شان را بلندتر کنند.

سپس استاد پرسید: هنگامى که دو نفر عاشق همدیگر باشند چه اتفاقى می‌افتد؟

آن‌ها سر هم داد نمی‌زنند بلکه خیلى به آرامى با هم صحبت می‌کنند. چرا؟ چون قلب‌هایشان خیلى به هم نزدیک است. فاصله قلب‌هاشان بسیار کم است .

استاد ادامه داد: هنگامى که عشقشان به یکدیگر بیشتر شد، چه اتفاقى می‌افتد؟

آن‌ها حتى حرف معمولى هم با هم نمی‌زنند و فقط در گوش هم نجوا می‌کنند و عشقشان باز هم به یکدیگر بیشتر می‌شود.

سرانجام، حتى از نجوا کردن هم بی‌نیاز می‌شوند و فقط به یکدیگر نگاه می‌کنند. این هنگامى است که دیگر هیچ فاصله‌اى بین قلب‌هاى آن‌ها باقى نمانده باشد.
...

امیدوارم روزی رسد که تمامی انسان ها قلب هایشان به یکدیگر نزدیک شود


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/15:: 8:11 عصر
رئیس سندیکای تولید کنندگان دارو گفت: ایرانیان سال گذشته 34 میلیارد عدد دارو مصرف کردند که 32.5 میلیارد عدد آن تولید داخل بود.
محمود نجفی در مراسم افتتاحیه سایت تولید محصولات بیوتک در کرج افزود: دارو در کل دنیا توسط 18 درصد از کشورها تولید می‌شود که این 18 درصد 20 جمعیت کل دنیا را تشکیل می‌دهند.

وی ایران را جزء یکی از این 18 درصد دانست و گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ما به طور جزئی تولید دارو داشتیم اما بعد از انقلاب ایران به تکنولوژی تولید داروهای hi-tech دست یافت.

وی تولید ناخالص جهانی را 70 تریلیون دلار دانست و گفت: از این مقدار 8 تریلیون دلار صرف حوزه بهداشت و درمان و یک تریلیون دلار سهم دارو که 950 میلیارد دلار مصرف دارویی کل دنیاست.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان دارو ادامه داد: در کشور ما تولید ناخالص ملی طبق اظهارات بانک مرکزی 900 میلیارد دلار است که 5.20 درصد آن به حوزه بهداشت مربوط می‌شود که معادل 5 میلیارد دلار آن سهم دارو می‌شود که کمتر از نیم درصد تولید ناخالص ملی است.

وی با بیان اینکه قیمت دارو به نسبت تغییرات توسعه پیدا نکرده افزود: حتی سطح آن نیز پایین آمده و این خطری است که صنعت دارو را درگیر کرده و می‌تواند انگیزه سرمایه‌گذاری در صنعت دارو را از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان بگیرد.

نجفی ادامه داد: ما نزدیک به 2 هزار و 372 مولکول ثبت شده در سازمان دارو داریم که هزار و 729 مولکول آن تولید داخل و 982 مولکول آن از واردات به دست آمده است.

وی با بیان اینکه در کشور 75 شرکت ثبت شده تولید دارو داریم گفت: در سال 91، حدود 34 میلیارد عدد دارو مصرف کرده‌ایم که 32.5 میلیارد آن سهم داخل و 1.5 میلیارد آن از واردات بوده است.

وی افزود: خوشبختانه 96 درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود و فقط 4 درصد سهم واردات است.

رئیس سندیکای تولیدکنندگان دارو با نازیبا خواندن ماندن دارو در گمرک کشور گفت: متأسفانه به دلیل کمبود ارز نتوانسته‌ایم 140 میلیون دلار دارو را از گمرکات ترخیص کنیم. بعضی از شرکتها نیز با اعتبار خود دارو را وارد کرده و به مصرف کننده رسانده‌اند و هنوز هم اعتباری دریافت نکرده‌اند.

وی گفت: اگر مشکل ارز حل شود امیدواریم با بحران دارو مواجه نشویم.

 

وی میزان کمبود ارز را 300 میلیون دلار برآورد کرد.

وی در ادامه از مسئولان خواست که با تخصیص ارز به حوزه بهداشت و دارو همچنین زمان‌بندی تخصیص ارز به صنعتگران و تولیدکنندگان این امکان را بدهند تا بتوانند اعتبار خود را در جهان و در حوزه دارو باز یابند.

کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/13:: 6:6 عصر

 


نام ژنریک : دیازپام
نام تجارتی : دی . دی . آر . تی
اشکال دارویی : رکتال تیوب 10-5 میلی گرمی

                                                     image                                                                                                                    
دسته دارویی : آرامبخش ، ضد اضطراب ، ضد تشنج

موارد مصرف :
کنترل حملات مداوم صرع ( Status epilepticus ) ، کنترل تشنجات ناشی از تب

عوارض جانبی :
خواب آلودگی ، سرگیجه ، سردرد ، اشکال در تکلم ، آتاکسی ، تغییر در میل جنسی ، احتباس ادرار، اختلالات گوارشی ، فراموشی ، تحریک متناقض

تداخلات دارویی :
الکل ، آنتی هیستامین ها ، داروهای ضد افسردگی ، داروهای ضد درد مخدر ، سیزاپراید ، داروهای القا یا مهارکننده متابولیسم کبدی

موارد منع مصرف :
سابقه دپرسیون مرکزی ، نارسایی ریوی حاد ، آپنه هنگام خواب ، کوما

موارد احتیاط:
نارسایی مزمن ریه ، اختلال عملکرد کبد و کلیه ، سابقه مصرف الکل یا اعتیاد دارویی ، سابقه ضعف عضلانی ، سالمندان ، بیماران ناتوان

ین دارو در دئاروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.

 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/9:: 7:23 عصر

 

اسپینال –زد     Spinal-z                           

منشأ داروی اسپینال زد، گیاه اسپند با نام علمیpeganum harmala است که در نقاط مختلف کشور و بسیاری از کشورهای خاورمیانه رشد می‌کند و موارد استفاده فراوانی هم در خاورمیانه دارد. این گیاه میوه‌ای دارد که در واقع همان گل اسپند است و در قدیم هم از آن به عنوان یکی از داروهای طب سنتی استفاده و بهره‌برداری می‌شده است. هنوز هم بسیاری از افراد از دود این گیاه برای خوشبو و ضدعفونی‌کردن هوا استفاده می‌کنند. طبق بررسی‌های انجام شده سه آلکالوئید به عنوان ماده مؤثره دارو از گیاه مزبور استخراج می‌شود و مطالعات آزمایشگاهی این دارو نشان می‌دهند که روی سلول‌های توموری اثر می‌گذارد و ماده مؤثره آن «هارمین»، «هارمالین» و «هارلاین» است که عمده اثرات دارویی آن ضد توموری است .نام این کپسول برگرفته از اسپین از گیاه اسپند، آل به دلیل ترکیبات آلکالوئید وZ حرف اول گیاه دیگری است که در ترکیب این دارو مورد استفاده قرار گرفته است.

شکل دارویی: بصورت کپسول در بسته کوچک 30 تایی است.


مکانیسم اثر:

این دارو دارای اثر بازدارنده فعالیت تقسیم سلول در مرحله میتوز می باشد. در واقع سلول سرطانی را در مرحله میتوز متوقف می نماید و پس از مصرف با زنجیره DNA ترکیب شده و از تشکیل RNA جلوگیری می کند.

میزان مصرف:

6تا 12 کپسول در روز (میزان مصرف وابسته به شرایط بیمار وتشخیص پزشک میباشد)

طول درمان :

حد اکثر یک دوره شش ماهه

عوارض جانبی:

تهوع و استفراغ از شایع ترین عوارض این دارو بوده که به نسبت عوارض شدید ناشی از استفاده از سایر داروها این عوارض بسیار قابل تحمل تر می باشد.

بی اشتهائی و درد شکم از دیگر عوارض شایع این دارو هستند.

در صورت مشکل در بلع این دارو می توان محتویات آن را در یک لیوان آب ریخته و پس از هم زدن مصرف نمود

مطالعات بالینی:

تاثیر داروی اسپینال زد در این حد است که به بیماران کمک میکند تا زندگی راحتتری داشته باشند و طول عمر آنها را افزایش می‌دهدبه گفته دکتر رضا ملک‌زاده(رئیس مرکز تحقیقات سرطانهای گوارشی و فوق تتخصص گوارش) که سال‌ها مسوولیت انجام مطالعات بالینی روی داروی ضد سرطان اسپینال زد را به عهده داشته است، در فاز اول این مطالعات بالینی، تجویز این دارو برای 56 بیمار با متوسط سن 61 سال به میزان 500 تا 600 میلی گرم برای 12هفته مؤثر بود. در یک فاز دیگر مطالعاتی نیز نتایج مصرف داروی اسپینال زد روی 200 نفر دیگر از بیماران بررسی شد. این در حالی است که در تعاریف اولیه پیش‌بینی کردیم اگر اندازه آن 50 تا 70 درصد کاهش یابد، این دارو مؤثر تشخیص داده می‌شود. خوشبختانه اغلب بیماران این دارو را در همان مراحل اولیه بخوبی تحمل کردند و عوارضی که مشاهده می‌شد بیشتر مربوط به خود تومور بود تا عوارض مربوط به دارو. البته در این میان مهم‌ترین عاملی که باعث می‌شد کار را مرتب ادامه ندهیم، برگشت به حالت اولیه در 4 بیمار بود. ولی در مجموع نتایج این مطالعات بالینی نشان داد با مصرف پیگیر و مداوم این دارو وزن و میزان ضربان قلب و هموگلوبین بیماران ثابت ماند. علاوه بر این سرعت افزایش آنزیم‌های کبدی در این بیماران ناچیز بود و بیماران در طول درمان به بیماری یرقان مبتلا نشدند.
در ضمن میزان فشار خون آنان درحد ثابتی باقی ماند. در عین حال توقف رشد تومور سرطانی در مواردی مشاهده شد و تا حدودی کاهش اندازه تومور قابل ملاحظه بود.
در مجموع 50 درصد بیماران با مصرف این دارو، واقعاً به تحولی در درمان دست یافتند و از کیفیت زندگی‌ خود راضی‌تر بودند. به واقع در اثر این تحقیقات به این نتیجه مهم دست یافتیم که داروی اسپینال‌زد یک داروی قابل تحمل است. ملک‌زاده می‌افزاید: بررسی بالینی که ما انجام دادیم روی بیماران مبتلا به سرطان مری و معده بوده است و‌در هر حال این داروی جدید با منشأ گیاهی برای سرطان بسیار پیشرفته معده کاربرد مؤثری دارد. البته به احتمال زیاد داروی اسپینال زد برای سرطان‌های دیگر هم مؤثر است، ولی مطالعاتی که ما انجام دادیم تنها روی دو سرطان مری و معده بوده است و در حال حاضر تنها می‌توانیم در مورد نتایج مطالعات بالینی این دارو روی این دو نوع سرطان قضاوت کنیم. به طور کلی تاثیر داروی اسپینال زد در این حد است که به بیماران کمک می‌کند تا زندگی راحت‌تری داشته باشند و طول عمر آنها را افزایش می‌دهد.

 


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/12/8:: 8:3 عصر

به نقل از عصر ایران:

چند وقتی بود در بخش مراقبت های ویژه یک بیمارستان معروف، بیماران یک تخت بخصوص در حدود ساعت 11 صبح روزهای یکشنبه جان می سپردند. این موضوع ربطی به نوع بیماری و شدت وضعف مرض آنان نداشت.

این مسئله باعث شگفتی پزشکان آن بخش شده بود به طوری که بعضی آن را با مسائل ماورای طبیعی و بعضی دیگر با خرافات و ارواح و اجنه و موارد دیگر در ارتباط می‌دانستند.

کسی قادر به حل این مسئله نبود که چرا بیمار آن تخت درست در ساعت 11 صبح روزهای یکشنبه جان می سپرد.به همین دلیل گروهی از پزشکان متخصص برای بررسی موضوع تشکیل جلسه دادند و پس از ساعت ها بحث و تبادل نظر بالاخره تصمیم گرفتند تا در اولین یکشنبه ماه، چند دقیقه قبل از ساعت 11 در محل مذکور برای مشاهده این پدیده عجیب و غریب حاضر شوند.

در محل و ساعت موعود، بعضی در حال دعا بودند، بعضی دوربین فیلمبرداری با خود آورده ودو دقیقه به ساعت 11 مانده بود که «پوکی جانسون» نظافتچی پاره وقت روزهای یکشنبه وارد اتاق شد. دوشاخه برق دستگاه حفظ حیات را از پریز برق درآورد و دو شاخه جاروبرقی خود را به پریز زد و مشغول کار شد!


کلمات کلیدی : حکایت

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
نسیم معرفت
منطقه و بیداری اسلامی
بی نشانه
ســـــــــاده دل
به سوی فردا
اکبر پایندان
خورشید تابنده عشق
هشتمین ستاره
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
►▌ استان قدس ▌ ◄
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
دیار عاشقان
نظرمن
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
یا صاحب الزمان (عج)
جاده های مه آلود
در انتظار آفتاب
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
اندیشه نگار
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
رایان چوب
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
مهندس محی الدین اله دادی
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
محفل آشنایان((IMAN))
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
پژواک
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
فتوبلاگ حسین کارگر
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب
alone