سفارش تبلیغ
صبا
کسى از شما نگوید خدایا از فتنه به تو پناه مى‏برم چه هیچ کس نیست جز که در فتنه‏اى است ، لیکن آن که پناه خواهد از فتنه‏هاى گمراه کننده پناهد که خداى سبحان فرماید : « بدانید که مال و فرزندان شما فتنه است » ، و معنى آن این است که خدا آنان را به مالها و فرزندان مى‏آزماید تا ناخشنود از روزى وى ، و خشنود از آنرا آشکار نماید ، و هر چند خدا داناتر از آنهاست بدانها ، لیکن براى آنکه کارهایى که مستحق ثواب است از آنچه مستحق عقاب است پدید آید ، چه بعضى پسران را دوست دارند و دختران را ناپسند مى‏شمارند ، و بعضى افزایش مال را پسندند و از کاهش آن ناخرسندند . [ و این از تفسیرهاى شگفت است که از او شنیده شده . ] [نهج البلاغه]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/21:: 8:39 عصر

 NDC: 17478-716-10 اپراکلونیدین    Apraclonidine

LOPIMAX   نام تجارتی:

مکانیسم اثر:اگونیست الفا 2 ادرنرژیک نسبتا اختصاصی با مکانیسم کاهش تولید زلالیه و بهبود خروج زلالیه. برخلاف کلونیدین از سد خونی مغزی عبور نمیکند و لذا عوارض کمی دارد .

مواد مصرف:

 - کاهش فشار چشم پس از لیزر

-افتادگی پلک یا پتوز بعلت تزریق بوتاکس   

یکی از عوارض تزریق سم بوتولیسم (ازجمله بوتاکس ) به قسمت بالای ابروها  افتادگی پلک یا پتوز می باشد. میزان وقوع این عارضه بدنبال تزریق سم بوتولیسم حدود 5? است به عبارت دیگر از هر 100 نفر که سم بوتولیسم به صورتشان تزریق میکنند 5 نفر دچار این عارضه میشوند. افتادگی پلک بدنبال تزریق سم بوتولیسم میتواند تا دو هفته بعد از تزریق رخ دهد  .

افتادگی پلک بدلیل حرکت سم به سمت پایین و درگیرشدن و فلج عضله بالا برنده پلک فوقانی می باشد. یک درمان توصیه شده برای درمان پتوز ناشی از تزریق سم بوتولیسم تجویز قطره چشمی   Apraclonidine نیم درصد می باشد. این قطره باعث میشود که یک عضله بالابرنده دیگر پلک بنام عضله مولر منقبض شود و بسرعت پلک فوقانی را حدود 3-1 میلیمتر بالاتر ببرد    

عوارض:خشکی چشم - دهان و یا بینی می باشد. در صورت وقوع هریک از عوارض شدید ذیل به پزشک خود را سریعا" مطلع نمایید: واکنش آلرژیک شدید ( بثورات جلدی - کهیر - اشکال در تنفس - احساس فشار در قفسه سینه - تورم دهان / لبها یا زبان ) - تاری دید و سرگیجه - خواب آلودگی  - قرمزی /درد یا خارش چشم - احساس جسم خارجی در چشم - تورم پلکها - اشک ریزش

فارماکوکینتیک
 اتصال پروتئینی آن 25? است. نیمه عمر پلاسما 8 ساعت است.
موارد منع مصرف) در شرایط حساسیت، افسردگی ، CNS   منع مصرف دارد
میزان مصرف:

روزی سه بار هر بار یک یا دوقطره در چشمی که دچار افتادگی شده است تا زمان رفع افتادگی پلک ریخته میشود.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/15:: 8:11 عصر

    ابتکار یک دندان‌پزشک ایرانی/ دندان‌های پوسیده تان را عصب‌کشی نکنید

به تازگی یک دندان‌پزشک ایرانی روشی نوین برای درمان ریشه دندان های با پوسیدگی عمیق اختراع کرده که جایگزین مناسبی برای درمان ریشه دندان هایی است که پوسیدگی عمیق دارند

روش درمان معمولی پوسیدگی عمیق:

 به طور معمول، پوسیدگی ها به طور کامل برداشته شده و اغلب به دلیل گستردگی و عمق این پوسیدگی ها، فضای محافظت شده استریل و بسیار حساس پالپ دندان مورد تهاجم و دست اندازی قرار می گیرد. متاسفانه اغلب در این شرایط چاره ای جز خارج کردن عصب دندان و درمان ریشه نخواهدبود

 روش نوین:

به دلیل احتمال ظاهر شدن پالپ دندان در صورت برداشت کامل پوسیدگی به روش معمول، روش SE برای برداشت پوسیدگیها به کار رفت. از سه سمان مختلف (کلسیم هیدروکساید، MTA و CEM cement ) برای پوشاندن پوسیدگی باقیمانده استفاده شد. حفرات با گلاس آینومر نوع ترمیمی دندانهای خلفی ( Fuji 9, GC, USA ) ترمیم شدند. دندانهای درمان شده در ماه اول به صورت هفتگی و پس از آن هر شش ماه تا سی ماه از نظر علائم کلینیکی و رادیوگرافیک بررسی شدند. پیگیری سی ماهه هیچ گونه، حساسیت به سرما، دق، درد خودبه‌خود شبانه، علائم پالپیت غیرقابل برگشت و یا نیاز به درمان ریشه را نشان نداد که می‌تواند نشانگر موفقیت درمان باشد.

به دلیل احتمال بروزظاهرشدن  پالپ دندان در صورت برداشت کامل پوسیدگی به روش معمول، روش SE  .

مزیای انجام ان روش:از جمله مزایای انجام این روش می توان به حفظ انسجام ساختاری و نسج دندان، حفظ سلامتی عصب دندان، عدم نیاز به درمان ریشه،افزایش طول عمر دندان، کاهش درد بیمار، عدم تحمیل درد های دندانی رایج در حین و بعد از درمان ریشه که خود باعث ترس بسیاری مردم از دندانپزشکی است، انجام گرفتن درمان تنها در یک جلسه، هزینه به مراتب پایین تر از مجموع درمان ریشه به همراه درمان های مکمل ترمیمی بعدی و ... اشاره کرد.

جه دندانهایی با این روش قابل درمان می باشد:

در این روش دندان هایی با علائم خاص که به تشخیص دندانپزشک در معاینات رادیوگرافیک پوسیدگی عمیق داشته و در صورت درمان با روش های معمول احتمالا به درمان ریشه نیاز خواهند داشت، کاندید درمان با این روش نوین قرار می گیرند. دندانپزشک پس از برداشت پوسیدگی ها به طور مینیاتوری و کاملا ظریف از نقاط مشخص، با استفاده از چند لایه مواد بخصوص، که متناسب با شرایط هر دندان انتخاب می شوند، اقدام به ترمیم دندان می کند. لازم به ذکر است که این ترمیم کاملا متفاوت با ترمیم های معمول انجام گرفته است.

سلامت


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/15:: 5:1 عصر


گاستروفیکس مکملی برای دوران بهبودی اسهال

گاستروفیکس محصولی است که نیازهای تغذیه ای نوزادان در فاز بهبودی اسهال را به طور کامل برطرف می سازد.
در فرمولاسیون گاستروفیکس به موارد زیر توجه شده است :
انرژی: به منظور تولید انرژی، از کربوهیدرات های سهل الهضم استفاده شده است. این کربوهیدرات ها در دستگاه گوارش در حال بهبود، به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند و جذب الکترولیت ها را بهبود می بخشند.
در ترکیب گاستروفیکس، مقادیر زیادی پروتئین مرغوب جهت مقابله با سوء هضم، به کار رفته است. این پروتئین ها در فرم کاملا طبیعی می باشند و به کاهش اسمولاریته کمک می نمایند.


در گاستروفیکس نسبت کازئین به وی، معادل 82 به 18 است. کازئین در اسیدیته 4/6 از حلالیت کمتری برخوردار است و در فرم نا محلول خود، موجب تحمل بسیار مناسب در نوزاد و کاهش بروز استفراغ می گردد.
چربی : در موارد اسهال حاد ، هضم و جذب چربی ها مختل می شود و چربی زیاد، احتمال بروز عدم تحمل غذایی (استفراغ) را افزایش می دهد. بر این اساس ، میزان چربی گاستروفیکس پایین آورده شده است.
به دلیل شیوع عدم تحمل لاکتوز، طی پروسه اسهال حاد ، گاستروفیکس فاقد لاکتوز می باشد.


در حدود %64 انرژی گاستروفیکس از کربوهیدرات هایی نظیر گلوکز، فروکتوز، ساکاروز و مالتودکسترین حاصل می شود که سهل الهضم بوده و انرژی را به سرعت در اختیار نوزاد قرار می دهند. گلوکز و فروکتوز، مونوساکاریدهایی کاملا طبیعی هستند و برای جذب به واکنش های کاتالیزور آنزیمی نیاز ندارند.
الکترولیت ها: برای جبران الکترولیت از دست رفته و در حال دفع از طریق مدفوع، سدیم، پتاسیم و کلر در مقادیر زیاد به ترکیب اضافه شده است.
گاستروفیکس محصولی غنی از ویتامین های A   ،B1   ،B2  ،B6 ،B12 ،C ،D3 ،K1 ،E، نیاسین، بیوتین، اسید فولیک و اسید پانتوتنیک می باشد که بر اساس استاندارد Codex Alimentarius و توصیه های FAO/WHO همه نیازهای ویتامینی نوزاد را در طول مصرف برطرف کرده و نوزاد را از مصرف هرگونه مکمل دیگری بی نیاز می سازد.


در گاستروفیکس از آهن استفاده نشده است. زیرا در موارد التهاب، آهن توسط عوامل بیماریزا مورد استفاده قرار می گیرد و رشد بیش از پیش باکتری های مضر را موجب می گردد. با توجه به دوره کوتاه مصرف گاستروفیکس    (یک هفته) و همچنین تغذیه همزمان با شیر مادر، علائم کمبود آهن در نوزاد بروز نخواهد کرد.
مامی عناصر ضروری در محصول، بر اساس استاندارد codex Alimentarius و توصیه European Union به کار رفته اند.
دستگاه گوارش نوزادان در فاز بهبودی اسهال، تحمل مصرف غذای با اسمولاریته و اسمولالیته بالا را ندارد.
 اسمولاریته گاستروفیکس 330 mosm/l است که به راحتی توسط دستگاه گوارش نوزادان، در فاز بهبودی اسهال قابل تحمل می باشد.
بار کلیوی این محصول 160 mosm/l است.

ترکیبات: برنج پخته شده، پودر موز، پروتئین تغلیظ شده شیر فاقد لاکتوز، پودر سیب، مالتودکسترین، روغن پالم، مواد معدنی، سدیم کازئینات، روغن ذرت و ویتامین ها.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/13:: 8:41 عصر

اولین رگ مصنوعی بیولوژیکی پیوند زده شد

گروه علمی: محققان دانشگاه علوم پزشکی وین موفق به ساخت یک رگ مصنوعی شده اند که پس از ورود به بدن به رگ بیولوژیکی تبدیل می شود.

 


زمانی که عروق خونی مسدود می شوند، تنها راه حل این است که یک رگ سالم از جای دیگر بدن بیمار جایگزین رگ آسیب دیده شود که فرآیند پیچیده ای است.محققان برای حل این مشکل یک رگ مصنوعی پلیمری تولید کرده اند که پس از ورود به بدن، برای بیشترین سازگاری، به رگ بیولوژیکی تبدیل می شود. این رگ مصنوعی از یک پلیمر ارتجاعی زیست تخریب پذیر ساخته شده است که حالت کشسانی آن با دما تغییر می کند. دیواه های رگ مصنوعی متخلخل هستند. این خاصیت سبب می شود که دیواره رگ با سلول های طبیعی جایگزین شوند و بافت مصنوعی به بافت طبیعی تبدیل شود.

آزمایش های اولیه این محصول روی موش های آزمایشگاهی با موفقیت انجام شده است و پس از گذشت شش ماه، هیچ گونه انسداد، التهاب و عفونتی دیده نشده است. این فناوری هنوز در مرحله توسعه قرار دارد، ولی محققان بر این باورند که ظرف چند سال آینده برای ورود به بدن انسان آماده می شود. چندی پیش محققان دانشگاه شانگهای با استفاده از تکنیک های
electro-spinning   و micro-imprinting   توانستند رگ های مصنوعی سه لایه تولید کنند. این رگ های سه لایه، امکان انتقال مواد مورد نیاز برای رشد به سلول ها را فراهم می کنند و بدین ترتیب محدودیت های موجود در زمینه استفاده از رگ های مصنوعی دولایه را از بین می برند.

تکنیک
electro-spinning فرآیندی است که در آن از شارژ الکتریکی برای به جریان انداختن مایعات (در این مورد ترکیبی از کیتوزان و پی وی سی الکل) روی فیبرهای کربن بسیار نازک استفاده می شود. تکنیک electrospinning نیز فرآیندی است که امکان افزایش قطر فیبرها را نسبت به سطح آن ها فراهم می کند و در نتیجه فضای کافی را برای رشد و پیوندخوردن سلول ها در اختیار می گذارد.

رگ های پیوندی معمولا توسط جراح به جای بخش های معیوب و ناسالم رگ های خونی قرار می گیرند و امکان عبور خون را فراهم می کنند. این رگ ها از اندام های دیگر بیمار یا از یک اهداکننده دریافت می شوند؛ به همین علت تامین رگ های پیوندی موردنیاز معمولا با محدودیت روبه رو است. از طرفی رگ های مصنوعی نیز تحت تاثیر شرایط ساخت و تولید قرار می گیرند. در نتیجه محققان دائما به دنبال یافتن راهکارهای مناسب به منظور تولید رگ های خونی با قابلیت شبیه سازی عملکرد رگ های انسان هستند.

http://baharnews.ir/vdcfvtde.w6dv0agiiw.html


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/10:: 8:18 عصر

 احترام

 کلمات  قصار ازپدرمرحومم 7 -

 

پدر در مورد سلام دادن پیش دستی میکرد وبه سن و موقعیت فرد نگاه نمیکرد وبرای همین اغلب والده اعتراض میکرد که شما به هر کی میرسی چه کوچک چه بزرگ سلام میکنی واکثرا این بزرگ منشیش موجب گشایش کارهایش در مراجعه به ادارات میشد .

 در موادی که رهسپار خانه بود یا در نزدیکی منزل به اغلب افرادی که سلام وعلیک میکرد تعارف میکرد که در خدمتتان باشیم و در این میان در مورد افراد آشنا وقتی میخواست جدیتش برای تعارف به منزل را نشان دهد یا شوخی کند چاشنی کلامش این بود که تشریف بیاورید خانه تا به واسطه حضور شماخانم به ما هم احترام بگذارند.   ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/8:: 7:36 عصر

خاطرات داروخانه64-خودکشی

یک روز  پیرمردی با محاسن  به داروخانه آمده بود و در ابتدا امر سئوال کرد آیا دارویی هست که آدم را بکشد ووقتی جواب مثبت از من شنید درخواست همچون دارویی را از من کردکه گفتم پدر جان پزشکان همچون کاری نمیکنند ما برای بیماری و سلامتی بیماران دارو میدهیم و اگر نتوانیم در بهبودی مریضها کاری بکنیم دیگه در مرگشان کاری انجام نمیدهیم و در ادامه با استیصال اصرار داشت که شما مگر برای بیماران دارو نمیدهید  که درمان بشوند و راحت بشوند و با جواب بله من ادامه داد راحتی من مرگ هست که با همچون حرفی از علت قضیه پرسیدم که با ناراحتی خاصی از عدم توجه فرزندان شکایت میکرد که بهش گفتم مگر شما به اعتقاد ندارید؟ عمر دست خداست شما آدم دنیا دیده ای هستید وکلی باهاش حرف زدم وسعی کردم  قانعش کنم ودر آخر با رضایت نسبی خداحافظی کرد ورفت ومن بیاد پدر خدابیامرزم افتم وآرزو کردم که عمرش به دنیا بود وبهش خدمت میکردم وبه بچه های این پیرمرد تاسف خوردم.  


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/6:: 8:2 عصر

والاسی کلوویر (Valacyclovir)-قرص-دارو-ویروس-دیابت-گروه خون- والاسی کلوویر (Valacyclovir)والاسی کلوویر     Valacyclovir 


valtrex  ،  VIRABEXTنام تجاری:

اشکال دارویی:قرص 500و1000 میلی گرم

کاربرد درمانی: برای متوقف کردن یا درمان عفونت ویروسی ( هرپس زوستر وسیمپلکس )

دوزاژ:

(تبخال دستگاه تناسلی):یک گرم دوبار در روز به مدت 7الی 10 روز.      Herpes Simplex

(زونا ،آبله‌ مرغان)‌: یک گرم هر 8 ساعت به مدت 7 روزHerpes Zoster


موارد منع مصرف:

اگر به والاسیکلوویر یا هر ترکیب دیگر این دارو حساسیت داشته باشید نباید استفاده شود.
درصورت مشاهده هرگونه علائم حساسیتی به دارو، موادغذایی یا رنگ حتماً پزشک را مطلع کنید. این می‌تواند شامل جوش؛ کهیر؛ خارش؛ تنگی نفس؛ خس‌خس؛ سرفه؛ ورم کردن صورت، لب‌ها، زبان یا گلو؛ یا هر علائم دیگر شود.

عوارض جانبی:
شل شدن مدفوع ، دل‌درد و استفراغ. سردرد

مصرف غذای سبک در وعده‌های بیشتر در طول روز و بهداشت دهان به بهبود این وضعیت کمک می‌کند. برای کودکان بزرگتر می‌توانید از آبنبات بدون قند استفاده کنید.

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه است.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 94/2/1:: 6:0 عصر

   کرم سوکرالفیت        sucralfate cream

سوکرالفیت نمک آلومینیمی سوکروز اکتاسولفات است

 نام تجاری®Skinkol®  /Antepsin®/Carafate®/Sulcrate

مکانیسم اثر:

این دارو به پروتئین‌ها در محل زخم چسبیده و باعث ایجاد یک پوشش محافظتی میشود.همچنین جریان خون بافت آسیب دیده را افزایش می دهد وفاکتور رشد فیبروبلاستی را افزایش داده و موجب بهبود سریع زخم میشود.

موارد مصرف:

-کاهش درد بعد از عمل و ترویج بهبود زخم بعد از هموروئیدکتومی باز در بیماران مبتلا به  بواسیر(هموروئید) درجه 3و4

-جای خارش واژن و اطراف مقعد

- پوسته ریزی مرطوب در طول پرتودرمانی

موارد منع مصرف:

احتمال ایجاد حساسیت وجود دارد که با ادامه مصرف کاهش پیدا میکند. در صورت ادامه حساسیت مصرف قطع شده با پزشک مشورت شود.

 میزان مصرف:

دوبار در روز قبل وبعد از اجابت مزاج

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب