سفارش تبلیغ
صبا
خوش رفتاری، بر محبّت دل ها می افزاید . [امام علی علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/31:: 7:20 عصر

یکی از مشکلاتی که در امور دارویی از مرحله تولید دارو و توزیع دارو با آن مواجه هستیم اشتباهاتی است که به وجود می آید واین اشکالات اولا منحصر به کشور عزیزمان ایران نیست و همچنین این خطاها ممکن هست نه اینکه جایز به اشتباه باشیم لذا جهت پایین آوردن این موارد کنترل های متعددی انجام میشود تا درصد اشتباه بحد پایینی برسد اما بعضا اشتباهاتی مثل مورد زیر دیده میشود که نباید باشد و نشان از ضعف کنترل کارخانه سازنده میباشد.

در یک ورق ده تایی قرص بیزاکودیل شرکت ت-د نه عدد بیزاکودیل (بعنوان ضد یبوست)ویک عدد پروپرانولول(بتابلوکر و داروی فشار خون) .


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/30:: 8:7 عصر

( IMEDEEN )  قرص ایمدین

ترکیبات ایمدین:  

کمپلکس دریایی

از نوعی ماهی تهیه می گردد که ساختار پروتئینی بدن آن بسیار شبیه پوست انسان است. عصار? پروتئینی ماهی موجب بازسازی پوست به صورت اختصاصی می گردد

پس از مدتی لک های ناشی از پیری کاهش می یابد و ظاهر مویرگ های قابل رؤیت، بهبود می یابد

لیکوفنس جی.اس :آنتی اکسیدان قوی با دو رادیکال آزاد میباشد

لیکوپن ( عصاره گوجه فرنگی رسیده): اثر آن صد برابر بیش از ویتامین ای هست ـ

عصاره هسته انگور:پنجاه برابر بیشتر از ویتامین ث وبیست برابر موثرتر از ویتامین ای میباشد.

اثرات معجزه آسای ایمدین:

به محض استفاده از قرص، روند پیری پوست متوقف می شود.

موجب افزایش میزان رطوبت پوست می گردد.

به صورت قابل مشاهده ای از میزان چین و چروک های پوست می کاهد.

عروق سطحی قابل رؤیت پوست و لک های ناشی از سن را کاهش می دهد.

پوست را روشن، شاداب و جوان تر می سازد

اجزای پوست را از تخریب باز می دارد و ساختار پوست را بهبود می بخشد.

انرژی شخصی را بدون هیچگونه تغییری در وزن افزایش می دهد.

از بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری می کند وبعنوان ضد سرطان عمل میکند.

نکته :

مصرف همزمان ایمدین با ویتامین هایی نظیر ای، سی و دی وکلسیم وداروها ی دیگر تداخل ایجاد نمیکند.    

آقایانی هم که علاقمندند شاداب و سرحال باشند می توانند از ایمدین استفاده کنند

روش مصرف : روزی دو قرص(یکی صبح و یکی شب و یا دو قرص با هم) را با یک لیوان آب میل کنید.

این دارودر داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.

 

 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/30:: 7:26 عصر


* زمان بندی خدا بی نظیر است.نه هیچگاه دیر،نه هیچگاه زود .کمی بردباری می طلبد وایمانی بسیار.*

picfa.net 14 عکس های طبیعت زیبا از Tall Guys


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/28:: 7:58 عصر

پماد آلفاپماد آلفا

سوختگی

به آسیب های ناشی از سرما، گرما، الکتریسیته، مواد شیمیایی، گازها، سایش و تشعشع، سوختگی گفته شود. این آسیب ها باعث از بین رفتن لایه‌هایی از پوست می‌شوند که با افزایش عمق آسیب، درجه سوختگی نیز افزایش می یابد  .

ماده موثره:

لاوسون، ماده‌ی مؤثره‌ی پماد آلفا است که از گیاه   Lawsonia inermis  (حنا)  بدست  می‌آید. تحقیقات مختلفی که در مورد این گیاه و ماده‌ی مؤثره‌ی آن انجام شده است،  خواص مختلفی را برای آن نشان داده‌ که از جمله‌ی آنها می‌توان موارد زیر را نام  برد  :

Lawsonia inermis (Mehndi) in Hyderabad, AP W IMG 0524.jpg

 1)خاصیت ضدالتهابی: وجود التهاب در زخم از جمله عواملی است که می‌تواند ترمیم زخم را به تأخیر انداخته و کیفیت زخم را افزایشمی‌دهد. این دارو سرعت وکیفیت ترمیم زخم  را افزایش می دهد..

2)آنتی باکتریال: وجود عفونت در زخم نیز از عواملی است که موجب عدم ترمیم مناسب زخم می‌شود. این پماد از ایجاد عفونت پیشگیری کرده و در نتیجه زخم با سرعت و کیفیت مناسب بهبود یابد. 

این دارو با افزایش کلاژن ونزدیک کردن لبه های زخم وخاصیت آنتی اکسیدانی باعث بهبود سریع زخم میشود.

روش پانسمان
ابتدا زخم را با سرم شستشو یا آب جوشیده‌ی ولرم به آرامی بشویید. سپس زخم را خشک کنید. در سوختگی‌های خفیف از تنظیف نخی بدون کرک و در موارد شدید یا وسیع از گاز استریل برای خشک کردن زخم استفاده کنید. برای این کار، تنظیف را روی سطح زخم قرار دهید تا رطوبت موضع را جذب کند. سپس آن را برداشته و در سایر نقاط زخم این عمل را تکرار کنید. این شیوه به منظور جلوگیری از ایجاد التهاب ثانوی، درد و خونریزی توصیه می‌شود. به مدت ده دقیقه اجازه دهید زخم در معرض هوا قرار بگیرد و نسبتا خشک شود. برای پانسمان می‌توان از دستکش یک بار مصرف استفاده کرد. لایه نازکی از پماد را بر روی زخم پخش کنید و یک پوشش پلی‌اتیلنی (مانند کیسه فریزر) روی آن قرار دهید. برای این کار کیسه فریزر را از اطراف برش داده و طرف داخل آن را روی سطح زخم قرار دهید سپس عضو را باندپیچی کنید. اگر سوختگی در ناحیه‌ی سر و صورت باشد از گاز وازلینه نیز می‌توانید به جای کیسه فریزر استفاده کنید همچنین می‌توانید روی آن را باز بگذارید. در این حالت، باید حداقل 3 بار در روز موضع را با پماد آلفا پانسمان کنید، که به این نوع پانسمان، پانسمان باز می‌گویند که روی زخم کاملا باز است

تعویض پانسمان
پس از 24 ساعت، پانسمان را تکرار کنید. به علت افزایش رطوبت زخم، ممکن است ترشحات چسبناکی در سطح زخم مشاهده شود. زخم را با آب گرم بشویید. گاهى لازم است عضو را چند دقیقه زیر جریان آب گرم قرار دهید تا ترشحات و بافت‌هاى مرده کم کم از زخم جدا شوند. اگر بیمار امکان حرکت ندارد می‌توانید یک قطعه گاز یا تنظیف نخی تمیز را با آب گرم خیس کرد و توسط آن موضع را کاملا تمیز کنید. هنگام شستشو، زخم را دستکاری نکنید. زخم را به روشی که در ابتدا گفته شد خشک نمایید و پانسمان با آلفا را تکرار کنید. در روزهای بعد به تدریج از حجم ترشحات کم می‌شود و بافت‌های سوخته جدا خواهند شد.
 
دفعات مصرف
هر 24 ساعت یکبار برای پانسمان بسته و روزی 3 بار برای پانسمان باز.
 
مدت مصرف
بین 3 تا 30 روز که به عمق سوختگی بستگی دارد. هنگامی که پوست حداکثر زیبایی طبیعی خود را بازیابد، ترمیم کامل شده است. در سوختگی‌های بسیار عمیق ممکن است زمان ترمیم تا 2 ماه یا بیشتر طول بکشد.
 
موارد احتیاط
در سوختگی ناحیه صورت، اگر پماد وارد چشم شد، چشم را به آرامی با آب ولرم بشویید

نکات قابل توجه:

1- همزمان با آلفا، سایر داروهای سوختگی را روی زخم استفاده نکنید

2- روش باندپیچی: اگر باندپیچی در دو مرحله باشد بهتر است. در مرحله اول از باند معمولی با کیفیت مرغوب استفاده

کنید چون این باندها خاصیت کششی کمی دارند سعی کنید در انتها آن‌ را گره نزنید و با چسب پارچه‌ای مخصوص، انتهای آن را روی بانداژ ثابت کنید. در مرحله دوم از باندِ کشی استفاده کنید. با این کار روی باند اول را پوشانده و فشار متوسطی را روی پانسمان تامین می‌کنید.

3- در خشک کردن کامل زخم، قبل از پانسمان دقت کنید.

4- هر 8 ساعت به مدت 15 دقیقه روی عضو را با کیسه آب گرم یا حوله گرم کمپرس کنید. این کار باعث افزایش جریان خون موضعی و تسریع بهبودی می‌شود. همچنین این کمپرس به کنترل خارش کمک می‌کند. وقتی درد و سوزش موضع قطع شد؛ می‌توانید در حد امکان حرکات روزانه خود را انجام دهید زیرا عدم تحرک، بهبودی زخم را کند می‌کند.

5- اگر پس از سوختگی فوراً از آلفا استفاده کنید، سوزش زخم خیلی سریع کاهش می‌یابد و اگر با تاخیر از آلفا استفاده کنید ممکن است ابتدا سوزش بیشتر شود ولی بعد از چند ساعت، سوزش زخم شروع به کاهش می‌کند.

منبع:

http://fa.rejuderm.com/SitePages/Default.aspx

این دارودر داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدیدارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/27:: 8:59 عصر

درایامی که در درمانگاه تامین اجتماعی جلفا بودم یکی از روزها دیدم یک نسخه پر از اقلام دارویی  قلبی نوشته شده با مهر دندانپزشک درمانگاه. بلافاصله با همکار محترم تماس گرفتم و موضوع را گفتم که گفتند که میدانید که ما شماره نظام پزشکی مان با همکاران پزشک یکی هست همچنین یک بیماری در مطب ممکنه دچار حمله قلبی بشود که در جواب گفتم همه اینها بجای خود وسئوال کردم که میدانید که در زمینه دارو واحدهایی که ما گذروندیم بیشتر از شما(دندانپزشک)و پزشکان هست و تمایزی که ما(داروسازان )باپزشکان داریم در زمینه درمان شناسی است و لذا در کشورهایی که داروساز داروتجویز میکند بعد از تشخیص بیماری توسط پزشک هست و لذا اگر صرفأ اطلاعات دارویی بود که ما نسبت به همه و بالاخص دندانپزشکان در زمینه دارو و درمان بجز بیماریهای دهان و دندان حائز صلاحیت هستیم .اما این دوست ما علی رغم دلایلی که بنظرم منطقی بود و ایشان هیچ دلیلی برای نقضش نداشت همچنان به حرف خودش مصر بود که ما مجبور شدیم از مدیریت درمان تامین اجتماعی  مرکز استان (تبریز)و هم از تهران استعلام کنیم تا این همکارمان مجبور شد از حیطه کاری خود تخطی نکند.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/24:: 8:8 عصر

کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/20:: 5:46 عصر
سلامت > درمان

- همشهری آنلاین: به گفته پزشکان، 15% افراد دیابتی در دوران زندگی خود دچار زخم می‌شوند. حدود 20% از بیماران دچار زخم در نهایت نیاز به قطع عضو پیدا می‌کنند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سلول‌های بنیادی ایران، پای دیابتی و زخم پای دیابتی هنوز هم عامل بزرگ ناتوانی در بیماران دیابتی به حساب می‌آیند و علی‌رغم پیشرفت‌های زیادی که در زمینه تشخیص و درمان دیابت انجام گرفته است ولی هنوز هم معضل پای دیابتی رفع نشده است. هنوز هم بسیاری از بیماران دچار درجاتی از زخم پای دیابتی می‌شوند. به دنبال آن مدت‌ها تحت درمان دارویی قرار می‌گیرند و پس از مدتی درمان طبی ناموفق، برای ایشان درمان جراحی در نظر گرفته می‌شود و قسمت‌های درگیر و تخریب‌شده خارج می‌گردند. چه بسا در مواردی این خارج کردن نسوج نکروزه سبب می‌شود قسمت اعظم کف پا از دست برود و چنان‌چه باز هم پیشرفت کند شاید به قطع عضو و از دست رفتن کل پا منتهی گردد.

نقص در اندام تحتانی خودش برای بیماران بسیار مشکل زا خواهد بود و هم مقدار مصرف انرژی برای راه رفتن در آنها افزایش می‌یابد و هم ممکن است در محل باقی مانده اندام زخم های جدید حاصل شود و سطح قطع عضو بالاتر آید.

منوکلئر خون محیطی (CD34) در بهبود زخم پای دیابتی

اکنون پژوهشگران موفق شده‌اند با روش‌های جدید درمانی از جمله سلول درمانی زخم پای بیماران دیابتی را درمان کنند.

براساس پژوهشی که در بیمارستان رسول اکرم، مرکز تحقیقات غدد درون‌ریز و متابولیسم و همچنین مرکز تحقیقات خون و انکولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران و بیمارستان دکتر شریعتی صورت گرفته، سلول‌های بنیادین اتولوگ با منشأ سلول‌های منوکلئر خون محیطی (CD34) در بهبود زخم پای دیابتی و جلوگیری از آمپوتاسیون اندام موثر است.

بنابر این گزارش، چندین مطالعه به صورت مداخله‌ای نشان داده که سلول‌های بنیادین حاصل از آسپیراسیون مغز استخوان یا سلول‌های منوکلئر خون محیطی (CD34) می‌توانند منجر به آنژیوژنز و بهبود فعالیت بافتی در بافت ایسکمیک شده و به بهبود زخم کمک کنند اما نتایج آن‌ها ضد و نقیض بوده است.

در این روش، سلول‌های بنیادین گرفته شده از خون محیطی تحریک شده با فاکتور کلونی محرک گرانولوسیت (G-CSF) به 7 بیمار مبتلا به زخم پای دیابتی تزریق گردید و 14 بیمار به عنوان گروه کنترل انتخاب شدند که 3 ماه بعد هر دو گروه از نظر اندازه و بهبود زخم، کاهش درد، برقراری مجدد نبض، میزان آمپوتاسیون و عوارض ناشی از سلول‌های بنیادین مورد بررسی قرار گرفتند.

طبق این تحقیق، تزریق سلول‌های بنیادین گرفته شده از خون محیطی در بهبود زخم پای دیابتی مؤثر بوده و در بهبود خون‌رسانی به اندام مبتلا کمک کننده است و از آمپوتاسیون اندام جلوگیری می‌کند.

استخراج سلول‌های بنیادی بافت چربی برای درمان زخم پای دیابتی

یک تیم از پژوهشگران ایتالیایی نیز موفق شدند با استفاده از سلول‌های بنیادی که از بافت چربی استخراج کرده بودند، زخم پای دیابتی را درمان کنند.

دانشمندان دپارتمان بیوتکنولوژی دانشگاه مطالعات ناپل، ترکیبی از سلول‌های بنیادی را که از بافت چربی خود بیماران استخراج شده بود، در آزمایشگاه کشت دادند و این سلول‌ها را به محل زخم تزریق کردند.

در این روش از سلول‌های بنیادی پرتوان القایی استفاده شد و دانشمندان از چربی تکه‌برداری کردند. در مرحله بعد، سلول‌های بنیادی پرتوان القایی تهیه و سپس به سلول‌های بنیادی اندوتلیال و سلول‌های بنیادی ماهیچه‌ای تبدیل شدند. ترکیبی از این دو گروه از سلول‌های بنیادی با یک میکرولوله به محل زخم تزریق شد و در مدت چند روز بهبودی ملموسی مشاهده گردید.

استفاده از سلول‌های بنیادی بندناف برای ترمیم و شفای زخم‌های دیابت

پزشکان کره‌ای هم در یک آزمایش جدید دریافته‌اند که نوع خاصی از سلول‌های خونی تغییر یافته حاصل از بند ناف موسوم به EPC قادرند تا حد زیادی سرعت ترمیم و شفای زخم‌های دیابت را افزایش دهند.

دکتر وونهی سوه، از انستیتو سلول‌های بنیادی دانشگاه CHA در کره جنوبی تاکید کرده دیابت معمولا با زخم‌هایی همراه است که در صورت حاد شدن، آسیب‌های جدی به بیمار وارد می‌کند، اما سلول‌های EPC می‌توانند بافت‌های مجروح و آسیب‌دیده را در این بیماران ترمیم کنند.

در مطالعات اخیر محققان، تاثیر این سلول‌ها را در موش‌های آزمایشگاهی مبتلا به زخم دیابت بررسی کرده و به نتایج امیدوار کننده‌ای دست یافته‌اند. در مرحله بعدی، آن‌ها یافته جدید را بر روی نمونه‌های انسانی مورد آزمایش قرار خواهند داد.

همچنین این محققان دریافته‌اند که سلول‌های فوق حاوی فاکتورهای رشد و پروتئین‌های کوچکی موسوم به «سیتوکین‌ها» هستند که روند بهبود زخم‌های پوستی را تسریع می‌کنند.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 93/2/20:: 5:42 عصر

مراقبت از پا در بیماران دیابتی

سلامانه :محققان با هدف جلوگیری از قطع پای بیماران دیابتی در اثر نوروپاتی دیابتی، برچسبی به نام Neuropad را تولید کرده اند که با بررسی وضعیت عرق کردن، آسیب دیدگی عروق پا را تشخیص می دهد.

 

به گزارش ایرنا از دیلی میل، بیماران دیابتی به زودی می توانند با استفاده از یک کیت خانگی که با بررسی وضعیت عرق کردن بدن کار می کند آسیب های عصبی ناشی از دیابت را تشخیص دهند.

این برچسب زمانی که بدن بیمار در وضعیت خوبی به سر می برد از آبی تا صورتی تغییر رنگ می دهد، اما در زمان بروز مشکلات عصبی تغییر رنگی در ان ظاهر نمی شود.

نروپاتی دیابت یا آسیب عصبی عارضه شایع دیابت کنترل نشده است. نروپاتی دیابت بطور معمول بر اندام تحتانی اثر می گذارد و تخمین زده می شود که 50 درصد تمام بیماران دیابتی را مبتلا کند.

این وضعیت زمانی بروز می کند که سطوح بالای قند خون به فیبرهای عصبی آسیب می زنند.

نروپاتی دیابت با درد یا بی حسی همراه است، اما خطر اصلی زمانی بروز می کند که زخم جزئی به عفونت شدیدی تبدیل شده و با گسترش عفونت، بافت از بین رفته و پزشکان مجبور به قطع پای بیمار می شوند.

تخمین زده می شود که هر هفته 100 نفر به دلیل دیابت ناچار به از دست دادن یک پا می شوند.

تشخیص به موقع نوروپاتی دیابتی در مراحل اولیه نیازمند کنترل منظم است؛ یکی از روش های تشخیصی موجود «الکترومیوگرافی» است که شامل قرار دادن الکترودها درون عضلات و بررسی عملکرد اعصاب محیطی است.

این روش در مراکز درمانی و زیر نظر متخصص انجام می شود، اما محققان روش ساده تری را ابداع کرده اند. 

این روش بر این اساس کار می کند که آسیب عصبینه تنها به از دست دادن حس منجر می شود بلکه موجب بد کار کردن سیستم عرق کردن بدن می شود که به نوبه خود موجب بروز پوست خشک غیر معمول بر روی پا می شود.

این بر چسب شامل نمک آبی بدون آب کبالت II کلرید، که واکنش نشان می دهد و رنگ آن زمانی که در معرض آب قرار می گیرد آبی می شود.

این برچسب پس از قرار گرفتن در کف پا در مدت 10 دقیقه میزان تعرق را بررسی می کند؛ تغییر رنگ چسب از آبی به صورتی نشان دهنده مناسب بودن شرایط و عدم تغییر رنگ در اثر نبود عرق به معنای وجود مشکل در اعصاب پا است.

محققان دانشگاه آکسفورد عملکرد این برچسب به نام «نروپد» (Neuropad) را بر روی 3000 بیمار دیابتی بررسی کردند که نتایج بدست آمده حاکی از دقت 86 درصدی این چسب در تشخیص آسیب دیدگی عروق پا است


کلمات کلیدی :

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب