سفارش تبلیغ
صبا
امام صادق علیه السلام این دعا را به من داد : «سپاس خدایی را که صاحب حمد است و شایسته و نهایت [عبدالرحمان بن سیابه]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/31:: 8:6 عصر

تابناک-تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1392 - 14:00

در حالی بانک مرکزی چند روز پیش اعلام کرد که هیچ مشکلی برای تخصیص ارز برای کالاهای اساسی و مواد اولیه دارویی وجود ندارد اما برخی گزارش‌ها از دپوی حجم قابل توجهی از داروهای مورد نیاز مردم در گمرک‌های کشور حکایت دارد.

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی اعلام کرده است که از ابتدای سال جاری تا 16 اردیبهشت‌ ماه 157 میلیون دلار برای دارو، مواد اولیه دارویی و تجهیزات پزشکی اختصاص داده است.

دارو و برخی تجهیزات پزشکی سال قبل در اولویت اول واردات کالا قرار داشتند و برای واردات نیز ارز مرجع دریافت می‌کردند. بانک مرکزی در 11 ماهه سال 1391 مبلغ 3.1 میلیارد دلار برای واردات دارو اختصاص داد.

در همین حال طبق اظهارنظر فعالان صنعت و بازار دارو قیمت انواع دارو در بازار بین 20 تا 500 درصد افزایش یافته است. همچنین گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که برخی داروخانه‌ها مرتکب تخلفات گسترده به ویژه احتکار دارو شده‌اند.

رییس انجمن سرطان ایران در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به رسوب حجم بالایی از داروها در گمرک‌های کشور گفت: کمبود دارویی که امروز در برخی از حوزه‌های پزشکی در کشور شاهد آن هستیم با تسهیل در ترخیص داروهای موجود در گمرک‌ها برطرف خواهد شد.

عبدالله فضلعلی‌زاده افزود: آنچه در بازار داروهای وارداتی موجب کمبود دارو شده است، آن است که یا داروها به موقع سفارشگزاری نشده‌اند یا تامین ارز آنها به صورت مستمر و روتین انجام نشده است. یا در انتقال ارز آنها اختلال وجود دارد و یا اینکه به موضوع عدم امکان گشایش ال‌سی برمی‌گردد.

وی افزود: هم‌اکنون ترخیص میزان قابل توجهی دارو و تجهیزات پزشکی در گمرک منتظر اعمال نظر مسئولان در زمینه نرخ ارز دارو است و مسئولان باید در این رابطه تعجیل کنند تا بیش از این شاهد فشار ناشی از کمبود دارویی نباشیم.

رییس انجمن سرطان ایران خاطرنشان کرد:‌ نباید درباره نرخ ارز دارو تردید و ابهامی وجود داشته باشد و امور واردات دارو به حالت تعلیق درآید.

وی با اشاره به افزایش قیمت برخی داروها گفت: دولت باید از طریق درآمدهای ناشی از هدفمندسازی یارانه‌ها، نسبت به پوشش بخش بیشتری از هزینه‌های درمانی و دارویی برنامه‌ریزی عملیاتی داشته باشد چرا که اگر داروها با این روند افزایش قیمت داشته باشند، ممکن است در آینده نزدیک شاهد آن باشیم که برخی بیماران خصوصا در حوزه بیماری‌هایی نظیر سرطان که درمان آنها ذاتا پرهزینه است، به دلیل عدم استطاعت مالی، نسبت به ترک درمان اقدام کنند و این زیبنده جامعه ما نیست.
فضلعلی‌زاده تاکید کرد: باید برای تامین داروی موردنیاز بیماران فکر اساسی کرد، چرا که افزایش قیمت دارو به طور مستقیم به بیماران فشار می‌آورد و در همین راستا تلاش مسئولان باید بر این محور استوار شود که فشار ناشی از افزایش قیمت دارو را کاهش دهند.
لازم به توضیح است که علت گرانی دلایل متعددی دارد. از جمله :حذف کامل یارانه دارو ،تحریم های اعمال شده از نظر تبادل ارزی و بانکی بطور غیر مستقیم خرید مواد اولیه دارویی و داروی وارداتی را دچار مشکل کرده است و ازطرفی شرکت های تولیدی دارو و پخش کننده به جهت تغییرات قیمتی بالا و یکباره تا مشخص شدن قیمت دارو از ارائه دارو به داروخانه اجتناب میکنند و همچنین با توجه به عدم مسئولیت پذیری وزارت ب. د. آْ.پ در تهیه مواد اولیه ولی صرفاًتعیین قیمت و عدم صرفه اقتصادی برای تولیدکننده و توزیع داروها در مراکز خاص (بعنوان مثال معاونت داروی دانشگاه علوم پزشکی تبریز داروهایی مثل رگام را فقط در اختیار داروخانه تعاون قرار میدهد) با اعمال سوئ مدیریت این امر را تشدید میکند.

کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/31:: 7:19 عصر

داروخانه من روبروی بیمارستان فوق تخصصی استاد عالی نسب (یکی از بیمارستانهای وابسته به درمان مستقیم تامین اجتماعی )قرار دارد.امروز به یک همراه بیمار قرص ویتامین ث جوشان داده بودیم بعد از چند ساعت برگشته بود و میگفت آقای دکتر این را با طعم پرتقال بدهید اینی که به من دادید با طعم لیموست ،با توجه به اینکه با طعم پرتقال نداشتیم سئوال کردم :چطور مگر ؟مریض شما از مزه لیمو خوشش نمیآد که در جواب گفتش نه پرستارش گفت نوع پرتقالی ویتامین ث آن بیشر است . با توضیحی که به ایشان دادم مبنی بر اینکه قرصهای ویتامین ث جوشان حاوی مقدار مساوی(1000 میلی گرم) از ویتامین ث میباشد وانواع آن فقط طعم ناشی از اسانسش میباشد و ربطی به میلی گرم دارو ندارد، مراجعه کننده  قانع شد و رفت.


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/28:: 6:42 عصر

تینیدازول                                                          Tinidazol           FASIGYN (Tinidazole) 500mg              

نام تجاری:

Tinafas  Tindamax  Fasigyn

دسته دارویی: ضد تک یاخته
شکل دارویی: قرص 500 میلی گرم

مکانیسم اثر: مکانیسم تینیدازول بر علیه ژیاردیا و آنتاموبا نا شناخته است. احتمالا" این دارو از طریق صدمه بهDNA   اثر خود را اعمال می کند

موارد مصرف: درمان آبسه کبدی ناشی از آمیب، واژینیت باکتریایی، عفونت های بی هوازی، ذات الریه، عفونت پوست و بافتهای نرم، آبسه ریه، پریتونیت، درمان هلیکوباکتر و اولسر معده.

مقدار مصرف: در واژینیت باکتریایی 2 گرم به عنوان دوز منفرد یا 2 گرم در دو دوز متوالی، درعفونت بی هوازی باکتریایی
 ، ذات الریه ، عفونت پوست و بافت نرم، آبسه ریه ، پریتونیت  : 2 گرم در 1 روز، به دنبال آن 1 گرم در روز به عنوان یک تک دوز یا 500 میلی گرم روزانه برای 5-6 روز است. درریشه کنی هلیکوباکتر پیلوری همراه با بیماری زخم پپتیک: 500 میلی گرم با کلاریترومایسین و امپرازول به مدت 7 روز داده شده است.  پیشگیری قبل از عمل جراحی 2 گرم در 12 ساعت قبل از جراحی. در آمیبیازس روده 2 گرم یکبار در روز برای 2-3 روز. در آمیبیازیس وآبسه کبدی 1.5-2 گرم یکبار در روز برای 3-6 روز.

منع مصرف:در اختلالات خونی، اختلالات عصبی ، افزایش حساسیت به  مشتقات 5-نیتروایمیدازول،  پورفیریا،  شیردهی، حاملگی (سه ماهه اول) منع مصرف دارد

فارماکوکینیتک: این دارو تقریبا به طور کامل از دستگاه گوارش (دهان) جذب می شود، اوج غلظت پلاسما پس از 2 ساعت می باشد. دارو در شیر، مایع مغزی، بزاق دهان، صفرا و بافت های بدن (غلظت های بالا شبیه به پلاسما) به سادگی توزیع می شود، از جفت عبور می کند. قدرت اتصال به پروتئین آن 12? است. در کبد به یک هیدروکسی متابولیت فعال تبدیل می شود. نیمه عمر دارو 12-14 ساعت می باشد. از طریق ادرار (متابولیت های دست نخورده)، از طریق مدفوع (مقدار کمی) دفع می شود.

عوارض جانبی : فلزی، تهوع، سردرد، استفراغ، ادرار تیره، گرگرفتگی، بی اشتهایی، اسهال، خستگی، لکوپنی گذرا.

تداخل های دارویی: با کلستیرامین، ضد انعقادی خوراکی همانند وارفارین ، سیکلوسپورین، تاکرولیموس یا لیتیوم تداخل دارد.

مصرف در حاملگی: جزء گروهC

این دارو(نوع ایرانی و خارجی) در داروخانه دکتر سلیمی موجود نمیباشد.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/28:: 6:4 عصر
اش
در زمان‌های‌ دور، مردی در بازارچه شهر حجره ای داشت
و پارچه می فروخت . شاگرد او پسر خوب و مودبی بود
ولیکن کمی خجالتی بود.مرد تاجر همسری کدبانو داشت
که دستپخت خوبی داشت و آش های خوشمزه او دهان
 هر کسی را  آب می انداخت.

روزی مرد بیمار شد و نتوانست به دکانش برود. شاگرد در
دکان را باز کرده بود و جلوی آنرا آب و جاروب کرده بود ولی
 هر چه منتظر ماند از تاجر خبری نشد.

قبل از ظهر به او خبر رسید که حال تاجر خوب نیست و باید
 دنبال دکتر برود.پسرک در دکان را بست و دنبال دکتر رفت .
دکتر به منزل تاجر رفت و او را معاینه کرد و برایش دارو نوشت .

پسر بیرون رفت و دارو را خرید وقتی به خانه برگشت ، دیگر
ظهر شده بود. پسرک خواست دارو را بدهد و برود ، ولی
همسر تاجر خیلی اصرار کرد و او را برای ناهار به خانه آورد.

همسر تاجر برای ناهار آش پخته بود سفره را انداختند
و کاسه های آش را گذاشتند . تاجر برای شستن
 دستهایش به حیاط رفت و همسرش به آشپزخانه برگشت
تا قاشق ها را بیاورد.

پسرک خیلی خجالت می کشید و فکر کرد تا بهانه ای بیاورد و ناهار را آنجا نخورد . فکر کرد بهتر است بگوید دندانش درد می کند. دستش را روی دهانش گذاشت.

تاجر به اتاق برگشت و دید پسرک دستش را جلوی دهانش گذاشته به او گفت : دهانت سوخت؟ حالا چرا اینقدر عجله کردی ، صبر می کردی تا آش سرد شود آن وقت می خوردی ؟

زن تاجر که با قاشق ها از راه رسیده بود به تاجر گفت : این چه حرفی است که می زنی ؟ آش نخورده و دهان سوخته ؟ من که تازه قاشق ها را آوردم.تاجر تازه متوجه شد که چه اشتباهی کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/25:: 5:18 عصر

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

 

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی

KamYab.Ir | کمیاب‌ترین های وب فارسی


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/25:: 3:25 عصر

عکس رمانتیک و عاشقانه

از پیرمرد و پیرزنی پرسیدند :

شما چطور شصت سال با هم زندگی کردید؛

گفتند : ما متعلق به نسلی هستیم که ، وقتی چیزی خراب می شد؛

تعمیرش می کردیم نه تعویض!

 


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/24:: 4:54 عصر

 

جعفر علیزاده رئیس شورای شهر مرند با اعلام این خبر به خبرنگار صداو سیما در مرند گفت :با توجه به حضور پر شور و چشمگیر شورای شهر و شهرداری مرند در نخستین همایش   ایران و توسعه که در 21 و 22 اردیبهشت ماه امسال در تهران باهمکاری شوراهای عالی استانها – وزارت ارتباطات و فناوری -داشگاه علامه طباطبایی – ابو علی سینا-الزهراء-دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی -علم صنعت ایران -امیر کبیر – دانشگاه شهید بهشتی -تربیت مدرس -و شرکت نمودار توسعه پایدار در نخستین ستاد جشن های تخصصی شوراهای اسلامی و شهرداران کشور  برگزا ر شد شورای شهر مرند لوح تقدیر این همایش را بعنوان شورای نمونه برتر کشوری کسب کرد .

وی افزود این در سایه تلاش و زحمات اعضای شورای شهر مرند در جذب سرمایه گزار برای مشارکت در عمران آبادانی شهر مرند و با همدلی و تعامل بین شهرداری و شورای اسلامی شهر مرند در این دوسال اخیر از رشد و توسعه چشمگیری برخوردار بوده است .

این یقینا در سایه تلاش و همفکری اعضای محترم شهر و شهردار محترم و حمایت قاطع مسئولین شهر حاصل شده ،اگر ما با هم باشیم  ودرست در دست خویش کنیم شهر خودمان را دآبادتر ازاین که است خواهیم دید .

به نقل از :اخبار به روز  مرند


کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/21:: 8:37 عصر

پیرترین پزشک جهان در گینس + عکس

مرد 80 ساله میره پیش دکترش برای چک آپ. دکتر ازش در مورد وضعیت فعلیش می پرسه و پیرمرد با غرور جواب میده: هیچوقت به این خوبی نبودم. تازگیها با یه دختر 25 ساله ازدواج کردم و حالا باردار شده و موقعزایمانش شده  و کم کم داره برای زایمان آماده میشه حالانظرت چیه دکتر ؟

دکتر چند لحظه فکر میکنه و میگه: خب… بذار یه داستان برات تعریف کنم.

من یه نفر رو می شناسم که شکارچی ماهریه. اون هیچوقت تابستونا رو برای شکار کردن از دست نمیده.

یه روز که می خواسته بره شکار از بس عجله داشته اشتباهی چترش رو به جای تفنگش بر میداره و میره توی جنگل.

همینطور که میرفته جلو یهو از پشت درختها یه پلنگ وحشی ظاهر میشه و میاد به طرفش. شکارچی چتر رو به طرف پلنگ نشونه می گیره و …

بنگ! پلنگ کشته میشه و میفته روی زمین!

 

پیرمرد با حیرت میگه: این امکان نداره! حتماً یه نفر دیگه پلنگ رو با تیر زده!

دکتر یه لبخند میزنه و میگه: دقیقاً منظور منم همین بود


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/19:: 6:12 عصر
پادشاهی به شکار رفت و در مسیر مرد بدقیافه ای را دید که بدیمن بود، او را زد و به زندان انداخت. از قضا در آن روز، پادشاه شکار خوبی داشت و شادمان برگشت و به او اجازه آزادی داد.

مرد اجازه خواست تا چیزی به سلطان بگوید و گفت: ای پادشاه، مرا پس از دیدن میزنی و به زندان می فرستی، ولی من تو را می بینم و شکارت خوب می شود و با سلامتی و شادی برمی گردی، حالا بگو کدام یک از ما بدیمن تر بودیم برای هم؟ پادشاه از این حرف شرمنده شد و به او هدیه داد.

«کشکول شیخ بهایی»

کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/2/19:: 6:7 عصر

رایران دو » داستان کوتاه


مردی در کوچه ای یک نعل اسب پیدا کرد. نزد زنش رفت و گفت: مژده بده که صاحب یک اسب شدیم.
عکس اسب های زیبا - www.pixnaz.ir
 زنش گفت: پس اسب کجاست؟ مرد نعل را نشان داد و گفت: این یک نعل، می ماند سه نعل دیگر و یک اسب که
آن هم خدا کریم است.

ذیل النوادر

کلمات کلیدی : حکایت

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب