سفارش تبلیغ
صبا
دوستی جاهلان، دگرگون شونده و زودْ گسلنده است . [امام علی علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/27:: 9:7 عصر

دانلود تصاویر دارو - Medication هفته قبل یک خانمی با حجاب کامل به داروخانه آمد و در حالیکه یک بسته دارو در دستش بود از ما طلب داروی(قرص ترامادول باضافه سیلدنافیل) مورد نظرش را کرد که دا دیدن بسته آن گفتم:خانم این دارو غیرمجاز هست وماهم نداریم که تکرار کرد کجا میتوانم پیدا کنم که خواستم از عوارض دارو برایش توضیح دهم که سئوال کردم شما برای کی میخواهید که در جواب گفتش: برای یکی ازدوستام که خانم هست و درد دارد میخواهم که با تعجب و حالتی که به روش ایشان جهت بازرسی و اطلاعات ناقصی که داشت بر میگشت گفتم خانم این دارو سیلدنافیل دارد ودر خانمها کاربرد رایجی ندارد و ایشان رفت .  

از روش نیروهای مبارزه با قاچاق تعجب کردم باتوجه به اینکه ما در جامعه به وفور افراد معتاد و پخش کننده را بدون اینکه بخواهیم می بینیم وازطرفی مشکلات جنسی که باعث میشود افرادی دنبال این داروها بگردد و ایکاش این موضوع و علت فروش این داروها بصورت آسیب شناسانه بررسی شود و نه صرفا انتظامی و اطلاعاتی.

داروی ترامادول دارویی نسخه ای و توسط داروخانه اینجانب و داروخانه دیگر بدون نسخه داده نمیشود و نوع توام آن با سیلدنافیل از داروهای غیر مجازوقاچاق محسوب میشود.

 


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/27:: 7:9 عصر

به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌پزشک پرسیدم شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى به بسترى شدن در بیمارستان نیاز دارد یا نه؟

روان‌پزشک گفت: ما وان حمام را پر از آب می‌کنیم و یک قاشق چایخورى، یک فنجان و یک سطل جلوى بیمار می‌گذاریم و از او می‌خواهیم که وان را خالى کند.

من گفتم: آهان! فهمیدم. آدم عادى باید سطل را بردارد چون بزرگ‌تر است.

روان‌پزشک گفت: نه! آدم عادى درپوش زیر آب وان را بر می‌دارد. شما می‌خواهید تخت‌تان کنار پنجره باشد؟

 


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/27:: 6:52 عصر

 

    

 

  slimmax اسلیم مکس  

شکل دارویی:کپسول

گروه دارویی:مکمل گیاهی تشکیل شده از تخم کرفس، رازیانه، عصاره زیره سبز و کاسنی

موارد مصرف :لاغر کننده،کاهش توده چربی بدن، کاهش اشتها

نحوه مصرف :
2 عدد کپسول میان روز و 2 عدد عصرها میل شودتا زمان رسیدن به وزن دلخواه مصرف شود.
آثار فارماکولوژیک :
اسلیم مکس به دلیل خاصیت ترموژنیک و افزایش دهنده متابولیسم چربیها می تواند در کاهش وزن مؤثر باشد. خاصیت ترموژنیک مربوط به تولید گرما در اثر افزایش متابولیسم مواد غذایی می باشد. ترکیبات مؤثره موجود در این فرآورده از جمله
   ، از بین برنده فوق العاده چربی های اضافی بدن شده و مانع از تجمع آنها در بافت ها می شود، بدین ترتیب که با مهار فعالیت آنزیم COMT باعث بالا رفتن غلظت کاتکول آمین ها در سیتوزول سلولها شده و باعث افزایش سوخت و ساز آنها در بدن می شود.

فلانوئیدهای موجود در این محصول دارای اثر مهاری بر روی آنزیم های لیپوژناز از جمله استیل کواکر بوکسیلاز و فتی اسید سنتاز می باشد. در نتیجه از سنتز اسیدهای چرب در بدن جلوگیری می کند و چربی های خون را کاهش می دهد و ضمناً از جذب چربی در روده پیشگیری می نماید

 داروی اسلیم مکس قادر است با کاهش متابولیسم کربو هیدرات ها و درنتیجه کاهش جذب روده ای گلوکز به کاهش وزن افراد کمک نماید. اسلیم مکس از طریق مهار آنزیم آمیلاز بزاق و روده (آنزیم مسئول هضم نشاسته) باعث می شود نشاسته با سرعت آهسته ای شکسته شود در نتیجه قند خون با سرعت کمتری بالا می رود، همچنین این دارو قادر است با کاهش جذب روده ای گلوکز و چربی از تجمع آنها در بدن جلوگیری کرده و باعث کاهش وزن افراد چاق می شود.

 از دیگر اثرات مفید این دارو که در پی مصرف آن علاوه بر لاغر کنندگی بروز می کند خاصیت آنتی اکسیدانی (ضد سرطانی)، آرامبخشی، جلوگیری از فشار خون بالا، بیماری های قلبی و عروقی، کاهش کلسترول بد خون و افزایش کلسترول خوب  و استحکام دندانها می شود.


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/26:: 8:51 عصر

Strattera (Atomoxetine Hydrochloride) - 10mg (28 Capsules)

 

اتوموکستین ATOMOXETINE             

نام تجاری:®Strattera

*       اشکال دارویی:Capsules: 10 mg, 18 mg, 25 mg, 40 mg, 60 mg, 80mg, 100 mg کپسول: 10 میلی گرم، 18 میلی گرم، 25 میلی گرم 40 میلی گرم 60 میلی گرم 80mg، 100 میلی گرم

مکانیسم اثر: مهارکننده انتخابی بازجذب نوراپی نفرین

دوزاژ:

در بیماران بااختلال بیش فعالی(ADHD)

 بزرگسالان و کودکان با وزن بیش از 70 کیلوگرم: در ابتدا، 40 میلی گرم PO روزانه. پس از 3 روز، ممکن است افزایش یابد به هدف قرار دادن کل دوز روزانه 80 میلی گرم PO، یا به عنوان یک تک دوز در صبح و یا در دوزهای تقسیم به طور مساوی در صبح و اواخر بعد از ظهر و یا شب زود داده شده است. اگر پاسخ مورد نظر رخ نمی دهد، ممکن است دوز دارو بعد از 2 تا 4 هفته به حداکثر دوز 100 میلی گرم PO روزانه را افزایش می دهد.

بزرگسالان و کودکان با وزن 70 کیلوگرم و یا کمتر: در ابتدا، 0.5 میلی گرم / کیلوگرم / روز افزایش PO بعد از حداقل 3 روز به هدف قرار دادن دوز روزانه 1.2 میلی گرم / کیلوگرم، یا به عنوان تک دوز روزانه در صبح داده می شود یا به عنوان به طور مساوی تقسیم دوز در صبح و اواخر بعد از ظهر یا ساعات اولیه عصر.

تنظیم دوز :

اختلال کبدی
 استفاده همزمان مهارکننده های قوی CYP2D6 (مانند فلوکستین، پاروکستین، quinidine) در کودکان با وزن کمتر از 70 کیلوگرم

بارداری و شیردهی:مطالعات کافی انجام نشده و پزشک باید منافع آنرا بر مضارش در نظر بگیرد.

موارد منع مصرف :

حساسیت به دارو
گلوکوم زاویه بسته
استفاده از مهار کننده MAO در 14 روز گذشته

هشدارها :

استفاده با احتیاط در:
افت فشار خون، اختلال کلیوی، قلبی، عروق مغزی، کبدی، یا تابع غدد درون ریز
بیماران باردار و یا تغذیه با شیر مادر
کودکان کمتر از سن 6 سالگی.

عوارض جانبی

CNS: پرخاشگری، بی خوابی، سرگیجه، خواب آلودگی، سردرد، تحریک پذیری، گریه، نوسانات خلقی، خستگی، لرز

CV: افت فشار خون وضعیتی، تپش قلب، تاکی کاردی

EENT: آبریزش بینی، سینوزیت

دستگاه گوارش: تهوع، استفراغ، یبوست، درد ناحیه بالای شکم، نفخ شکم، سوء هاضمه، خشکی دهان

GU: احتباس ادرار، درد قاعدگی، مشکلات نعوظ، نارسایی انزال، ناتوانی جنسی، پروستاتیت

اسکلتی عضلانی: درد عضلانی

تنفسی: سرفه

پوست: درماتیت، تعریق

دیگر: تب، گرگرفتگی، عقب ماندگی رشد (در کودکان)، کاهش اشتها، از دست دادن وزن

تداخلات:

آلبوترول: افزایش عوارض قلبی عروقی

مهارکننده های MAO: هیپرترمی، myoclonus از تغییرات سریع در علائم حیاتی

مهارکنند قوی CYP2D6 ه: افزایش اثرات اتوموکستین در کودکان با وزن کمتر از 70 کیلوگرم

Vasopressors: بحران فشار خون بالا

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه می باشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/25:: 9:5 عصر

باغات مرند

باغات مرند

باغات مرند

باغات مرند

محراب مسجد جامع مرند

تفرجگاه یوموری تپه (تپه شهداء)مرند

روستای زنوزق (معروف به ماسوله مرند)

قیزیل کورپی زنوز

جاده مرند

قلعه تاریخی مرند(با قدمت شش هزار ساله)

باغات مرند

کاروانسرای شاه عباس مرند

ایستگاه قطار مرند

پیست اسکی یام مرند

به نقل وب سایت شهرداری مرند


کلمات کلیدی : شهرستان مرند

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/20:: 9:18 عصر

 سوولامر      Sevelamer Hydrochloride 

نام تجاری:  (Renagel)

گروه دارویی:
آنتی دوت ها،شلات کننده ها و آنتاگونیست ها

اشکالدارویی: قرص 800 میلیگرم

موارد مصرف: فسفات بایندر پلیمریک.
کاهش سطح سرمی فسفر در بیماران با نارسایی کلیوی مزمن کههمودیالیز می شوند.

مکانیسم اثر: دارو از طریق تحریک رسپتورهای b2 و نیز رسپتورهای دوپامین محیطی و مهار بازجذبنورونال نورآدرنالین سبب افزایش برون ده قلبی، وازودیلاسیون محیطی و افزایش جریانخون محیطی و مزانتریک می شود.

فارماکوکینتیک:

در بیماران سالم دارو جذب سیستمیک نمی شود. مطالعه ای روی دارو در بیماران بانارسایی کلیوی صورت نگرفته است.

عوارض جانبی:

 سردرد، درد، هیپوتانسیون، هیپرتانسیون، ترومبوز، بیوست، تهوع، اسهال، استفراغ،سرفه.

  تداخل دارویی:

 مصرف همزمان این دارو با سیپروفلوکساسین سبب کاهش فراهم زیستی سیپروفلوکساسین میشود و نباید این دو دارو همزمان تجویز شوند. لازم است داروها 3 ساعت قبل یا 1 ساعت بعد از تجویز سولامر مصرف شوند.

مزایا:

 1-دردهای استخوانی بیماروبیماریهای مفصلی واستخوانی راکاهش میدهد

2-میزان چربی بد خون را نیزکاهش میدهد. 

3-نیازبه مصرف کلسیم خوراکی وجودندارد

 

 

.

این دارو در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه میباشد.


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/20:: 8:49 عصر

 

قرص:                                                     Tablet

قرص ها از پرس کردن دارو و مواد جانبی متعدد به صورت شکل دارویی جامد، تهیه می شوند. هر قرص حاوی یک تک دوز از داروها  می باشد. قرص های خوراکی معمولا با آب بلعیده می شوند اما جویدن یا حل کردن قرص قبل از استفاده نیز ممکن است توصیه شود. قرص ها به طوری طراحی شده اند که دارو را در مجرای گوارشی رها کنند تا به سیستم گردش خون جذب شود .

انواع قرص

1-قرص ساده:قرص هایی که بصورت ساده کمپرس شده و بدون هیچ پوشش روی قرص به بازار عرضه میشود مثال قرص استامینوفن 325یا  mg 500میلی گرمی .

2-قرص خط دار Scord Tablet:قرص هایی که دارای یک خط یا دو خط بشکل بعلاوه چهار عمل اصلی بوده و در صورت نیاز به نصف یا یک چهارم ازpotency   دارو قابل تقسیم میباشد هرچند با وجود دستگاه تقسیم قرص این امرضروری نمیباشد.

3-قرص چند دارویی :به منظور ایجاد اثر سینرژیستی(هم افزایی) چند دارو مثل ACA  یا تسهیل استفاده بیماران در استفاده از داروها (کم کردن از تعداد اقلام داروهای مصرفی)مثل Triamtern-H این نوع قرصها ساخته میشود منتهی در ساخت این شکل دارویی تداخل فیزیکی اقلام دارویی در نظر گرفته شده و در صورت امکان حل موضوع مثل ACA که دو قسمتی که با هم تداخل دارند از هم جدا شوند این چند دارو بهمراه تولید می شود.

4-قرص چویدنی (Chewable tablet):این داروها با در نظر گرفتن اهمیت باز شدن سریع و تماس گسترده دارو با محتویات روده مثل داروهای ضد انگل( Mebendazol،Albendazol،(Niclozamid موجود در دستگاه گوارش و یا مثل dimethicon جهت نفخ روده ویا جهت ایجاد احساس خوب در بیماران و بالاخص کودکان و سالمندان مثل قرص ویتامینA و C و E تهیه شده است .

5-قرص جوشان ((Effervesant Tablet:قرص هایی که در ترکیب آنها از       استفاده شده و به محض تماس با آب اکسیژن آزاد میشود همان حالت جوشیدن بهنگام انداختن قرصهای جوشان داخل آب میباشد. که اغلب حالت خوشایندی به مصرف کننده میدهد و یا جهت تهیه قرص های با potencyبالا که در آن صورت بجهت تزرگ بودن آن قابل بلعیدن نیست این شکل دارویی ساخته میشود و بهمین علت هست که این نوع قرص را باعنوان قرص فورت(Tablet Fort ) نیز میگویند.مثال قرص جوشان ویتامین C ،مولتی ویتامین،کلسیم،آهن،Zn و....که استفاده خورکی دارد و قرص جوشان کوریغا که برای جرم گیری دندانهای مصنوعی کاربرد دارد.

اغلب در داروخانه ها و مراکز درمانی و حتی افراد عادی بجهت حالت خوشایند این شکل دارویی در حالت خستگی و یا جهت پذیرایی از مهمان از آن استفاده میکنند که با توجه به وجود دارو در محتویات آن ممکن است عوارض ناشی از زیادی این داروها در فرد ایجاد شود و لذا شایسته است از این امر اجتناب شود و همچنین در استفاده زیاد از این شکل دارویی شخص دچادر عارضه سوزش معده میشود

6-قرص مکیدنی:

داروهای مختلف را پس از مخلوط کردن با قند ،موسیلاژ و مواد معطر به شکل قرص در می آورند که از طریق مکیدن در تسکین سرفه وضدعفونی دهان و حلق بکار میرود.

7-قرص آهسته رهش یا رتارد:

فراورده‏های دارویی به گونه‏ای خاص تهیه شده‏اند که ماده مؤثر خود را به صورت تدریجی و طی مدت معینی رها می‏سازندمثل :ایندومتاسین SRتئوفیلین SR

8-روکش قندی یا دراژه:این نوع جهت پوشیدن مزه داروها و بلع راحت تهیه میشود و این قرص نباید چند قشمت شود زیرا در بعضی از داروها مثل ایبوبروفن مزه تلخ آن قابل تحمل نخواهد بود و بجهت شکسته نامنظم بعتت نوع پوشش میلی کرم صحیحی نخواهیم داشت.

9-قرص EC(با روکش روده ای=Enteric Coatet):در ساخت این داروها بر روی قرص تهیه شده پوشش پلیمری مقاوم به اسید معده کشیده میشود که دارو از معده عبور کرده باز شده و جذب میشود و به دو منظور بکار میرود

الف)کم کردن عوارض دارویی مثل آسپرین 80 میلی گرمی که در صورت باز شدن در معده اسید معده هیچ آسیبی به آن نمیزند.

ب)داروهایی که در صورت مجاورت با اسید معده تحت تاثیر اسید قرار گرفته و غیرفعال میشود مثل:بیزاکودیل،پانکراتین،دایجستیو که در صورت جویدن یا شکسته شدن قرص دارو اثر درمانی موثر نخواهد داشت.

10-قرص MC(Microcoated):این شکل دارویی بدین صورت هست که پودر بعد ازگرانول شدن به منظور کاستن از عوارض جانبی دارو بالا پلیمر پوشش داده شده و بعدا کمپرس شمیشود.مثل:آسپرین ام سی 500 میلی گرمی

11-قرص واژینال:قرصهایی که ترکیب آن صابونی بوده و در عفونت های واژینال استفاده میشود .اقلام واژینال ضد قارچ بصورت مکیدنی در آفت دهانی نیزمصرف میشود.مثل قرص واژینال کلوتریمازول،تریپل سولفا،مترونیدازول

 ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/19:: 9:6 عصر

Free Pharmacy - Colorful Pills Royalty Free Stock Photography - 9917267

 

در همین ایام یک دختر جوان حدود هیجده سال به داروخانه اومد ودرخواست قرص کلونازپام کرد که که ازش مطالبه نسخه کردیم که گفتش: نسخه دارم ولی پیشم نیست وما دادن این دارو را منوط به نسخه کردیم که گفتش: برای مادر بزرگم میخواهم و در مقابل سئوال ما اینکه کدام پزشک تجویز کرده نام یک متخصصی را ذکر کرد و البته قیافه اش هم طوری نبود که شک بهش کرد بالاخص وقتی گفت که اگر نگیرم مادربزرگم فکر میکنه کوتاهی کردم و حرفهای دیگر که نهایت امر گفتم ده تا (ده عدد)بهش بدهید و دادیم و چهارصد تومان گرفتیم .بعد از دقایقی یک اقاو خانم بهمراه همان دختر خانم بحالت خاصی وارد داروخانه شدند و آقا گفتش:

شما همیشه این دارو را بدون نسخه میدهید که جواب دادم نه این دارو با نسخه داده میشود و این خانم هم اصرار کرد که برای مادر بزرگش میخواهد والا امکان ندارد بدهیم که ایشان گفتند نه شما نباید میدادید و گفتم اولإ این مبلغ فرقی به حال ما ندارد درثانی ارجاع دادم به مطلب پایینی..........

غالبا پیش می آید که و اتفاقا روز بعد از واقعه دیروز یک دختر بچه حدود سیزده سال داروخانه اومد با یک برگ کلونازپام مصرف شده ومطالبه دارو کرد و ما درخواست نسخه کردیم که گفت: برای مادر بزرگم میخواهم که گفتیم امکان ندارد و اصرار ایشان مبنی بر اینکه پاش درد میکند و سن و سال بچه مارا قانع نکرد و موکدا گفتیم نمیدهیم و رفت و دقایقی بعد یک پیرزن لنگان لنگان به داروخانه اومد و بحالت طلبکارانه گفتش: این بچه را فرستادم چرا این دارو را ندادید شما میدانید که این دارو را من میخورم چرا منو با این وضعیت اذیت میکنید که خلاصه کلی حرف زدیم و ایضا حکایت بالایی را گفتیم تا راضی شد ورفت .

و ما ماندیم با درخواست مردم و قوانینی که موظفیم عمل کنیم


کلمات کلیدی : خاطرات داروخانه

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/18:: 8:53 عصر

 

آپریپیتانت (اپریپیتان)                                  Aprepitant

اشکال دارویی:کپسول 80 و125 میلی گرمی وویال 115 میلی گرمی

مکانیسم اثر:بلوک گیرنده neurokinin-1 (NK1) در مغز

موارد مصرف:

1-برای جلوگیری از تهوع و استفراغ حاد و تاخیری ناشی از شیمی درمانی (CINV)

2-برای پیشگیری از تهوع و استفراغ پس از عمل جراحی

مقدارمصرف:

·    در روز درمان با شیمی درمانی، این دارو در یکی از 2 روش زیر داده شده است:

·    به عنوان یک کپسول 1 ساعت قبل از شیمی درمانی با یک آنتاگونیست گیرنده سروتونین و دگزامتازون همراه با غذا با همداده شود.

·    تزریق داخل وریدی 15 الی 30 دقیقه قبل از شیمی درمانی، همراه با یک آنتاگونیست گیرنده سروتونین و دگزامتازون

2 روز پس از شیمی درمانی، یک دوز کوچکتر از aprepitant هر روز صبح همراه با دگزامتازون و مواد غذایی داده شود(به شکل کپسول).

تداخل دارویی:

1-این دارو به همراه پیموزاید سطح خونی آنرا به میزان خطرناکی بالا میبرد.

2-قرصهای ضدبارداری باید یک ماه بعد از آخرین دوز این دارو استفاده شود.

3- دوز مصرف کورتونها همزمان با این دارو باید تعدیل شود.

4-سطح خونی وارفارین و فنیتوئین را کاهش میدهد.

5- سطح خونی برخی آرام بخش ها، بی حس کننده ها، یا داروهای خواب مانند دیازپام (والیوم)، میدازولام، آلپرازولام (زاناکس)، triazolam (Halcion) بالا می برد ودوز آنها باید تعدیل شود.

6- داروهای ضد قارچی کتوکونازول، ایتراکونازول، آنتی بیوتیک هایی نظیر کلاریترومایسین، دیلتیازم،داروهای ضد ایدزمثل:HIV ریتوناویر، ساکوییناویر سطح خونی آپریپیتانت را افزایش میدهد.

7- داروهای سل ریفامپین، ضد تشنج کاربامازپین و فنی توئین سطح خونی این دارو را کاهش میدهد.

تداخل با غذا:گریپ فوروت سطح خونی دارو را بالا میبرد.

عوارض جانبی:

احساس خستگی،یبوست و اسهال،کاهش اشتها،،سکسکه،سوزش معده،درد در محل تزریق و خارش از عواض رایج آن میباشد.

سرگیجه،وزوز گوش واکنش های آلرژیک با گرگرفتگی، بثورات جلدی، تورم گلو یا دهان، سرگیجه، مشکل تنفس یا بلع و سردرد از عوارض نادر میباشد.

بارداری وشیردهی:

در بارداری جزو گروهB  میباشد و در شیردهی مزایای آن به معایبش باید سنجیده شود.

این دارو (کپسول)در داروخانه دکتر سلیمی قابل تهیه است.

 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 92/8/15:: 5:32 عصر
پیش از برگزاری یا شرکت در جلسه های کاری این سوال ها را از خود بپرسید. همیشه در جمع به نتایج بهتری می توان رسید زیرا افراد فکرهایشان را روی هم می گذارند و نتایج بهتری به دست می آورند.اما آنچه که موفقیت مارا تضمین به نتایج بدست آمده بدون در نظر گرفتن اعمال دیگران هست
سوال از خود

1. چه چیزهایی را وانمود می کنید که نمی دانید؟
این سوال بسیار مهم و ارزشمند است. وقتی این سوال را از خود می پرسید در واقع خود را از موقعیت هایی که خودتان را فریب می دهید، دور می کنید.

2. چرا کارهایی که باید انجام دهید را انجام نمی دهید؟
زندگی فقط این نیست که تصمیم بگیرید چه کارهایی انجام دهید. چالش واقعی زمانی پدیدار می شود که به تفکرات، ایده ها و تصمیمات خود جامه عمل بپوشانید. واقعیت این است که انجام این کار چندان آسان نیست، اما ممکن است.

3. ارزش های زندگی شما چیست و آیا استفاده درستی از آنها دارید؟
در پاسخ باید سه مساله مهم و ارزشمند زندگی خود را یادداشت کنید که می توانند شامل خانواده، روابط عاشقانه، دوستان، کار، سلامت یا آرامش باشند. همه این موارد مهم هستند و اما مهم تر این است که بدانیم چه مواقعی همساز و موافق با این ارزش ها پیش نمی رویم.

4. استعداد چه کارهایی را دارید و خود از آنها غافل هستید؟

بینش و درک درونی یک واقعیت است. سعی کنید کشف کنید چه استعدادهای درونی دارید که دیگران می دانند اما خود از غافل هستید. آنها را کشف کنید و پرورش دهید.

5. چه چیز را نمی دانید و نمی دانید که نمی دانید؟
همیشه موانعی در راستای تحقق خواسته ها در زندگی وجود دارند. اما شاید مانع اصلی را نتوانید تشخیص دهید و خود هم ندانید که مشکل اصلی را تشخیص نداده اید.در همچون مواقعی کمک گرفتن از افراد کاردان یاریگر ما خواهدبود.

خوشحالی / آرامش ذهنی

1. آیا «بایدهای» شما، شما را به خوشحالی و خوشبختی می رساند؟
همه تمایلات ناخودآگاه ما با احساسات قلبی‌مان در تضاد هستند. شما همیشه آنچه می خواهید را خواهید داشت اگر برای به دست آمدن آن اراده کنید.

2. اگر به همه آرزوهای زندگی خود برسید چه احساسی خواهید داشت؟در میانه راه چه حسی دارید؟
همه انسان ها عادت دارند تا زمانی که به آرزوهای خود دست پیدا نکرده اند، برای آن شادمانی نکنند. اما خوب است یاد بگیریم که در لحظه نیز شاد و خوشبخت باشیم زیرا در جهت برآورد اهداف خود تلاش می کنیم و این خود یک دستاورد بزرگ است.

3. من امروزچه آموختم؟ چه کسی را دوست داشتم؟چه مساله ای باعث خنده من شد؟
باید سعی کنید در انتهای روز این سه سوال را از خود بپرسید. فارغ از هر اتفاقی که روی داده است، باید هر روز یک چیز جدید بیاموزید، فردی را دوست داشته باشید و از ته قلب بخندید. اینها هستند که ارزش زندگی را دوچندان می کنند.

چشم انداز آینده

 1. آیا از انجام کارهای خود نمی ترسید؟
بد نیست سفری تخیلی به چندین سال آینده خود داشته باشید و خود را در دوران کهولت متصور شوید و ببیند آیا از انجام کارهای امروز خود و روش زندگی خود راضی هستید و از چیزی پشیمان نیستید. یا شاید حتی بتوانید به خود نصیحت های سازنده ای هم ارایه کنید.

2. اگر زمان مرگ خود را می دانستید، آیا این مساله شما را می ترساند؟
همه انسان ها سرانجام روزی به خاک باز می گردند. در آموزه های دینی ما هم نوشته شده است که همیشه باید به مرگ خود فکر کنیم تا رفتار و کردار درست داشته باشیم و صالح باشیم. این مساله ارزش بسیاری دارد. آیا آگاهی از مرگ شما را می ترساند یا باعث می شود تا با انگیزه بیشتری در راستای تحقق آرزوهای خود گام بردارید؟

3. آیا تمرکز شما روی امروز است یا فردا؟
اینکه از لحظه های زندگی لذت ببریم بهترین کار است اما باید آینده نگر هم بود. باید طوری زندگی کرد که خوشی های امروز تا فردا هم ادامه داشته باشند. زندگی گاهی همچون دانه ای است که امروز می کارید اما چند سال دیگر برداشت می کنید.

پیشرفت و اثربخشی

1. چرا که نه؟ چه اتفاقی می افتد اگر ...

انتظار نداشته باشید همیشه همه چیز آن طور باشد که انتظار دارید. از خود بپرسید چرا گاهی برخی مسایل آن طور که باید پیش نمی روند. پس از پاسخ، جواب های منفی را با احتمالات موجود جایگزین کنید.

2. امروز چه کاری را بهتر می توانید انجام دهید؟
راه و روشی که برای انجام کارهای خود انتخاب می کنید بسیار مهم است. هر روز از خود بپرسید امروز کدام کار را انجام دهم موفق تر خواهم بود.
3. دوست دارید در 5 سال آینده زندگی شما به چه شکل باشد؟
اگر بدون هیچ هدفی در زندگی حرکت کنید هرگز به هیچ جا نمی رسید. سعی کنید برای 5 سال آینده خود اهدافی مشخص و آنها را یادداشت کنید. 5 سال آینده بسیار نزدیک است و دستیابی به اهداف انگیزه مضاعف به شما می دهد تا اهداف بزرگ تری برای خود تعیین کنید.

4. در حال حاضر چه کاری برای بهبود اوضاع می توانید انجام دهید؟
تداوم و پافشاری برای رسیدن به اهداف و آرزوها یکی از بهترین روش ها است. شما باید هدفی را مشخص و در مسیر تحقق آن حرکت کنید و هر روز باید از خود بپرسید که چه کاری برای بهتر شدن اوضاع و سریعتر رسیدن به هدف می توانید انجام دهید.

کسب‌وکار و تجارت

1. «چرا»ی بزرگ شما چیست؟
اگر یک «چرا»ی بزرگ در زندگی داشته باشید، به دنبال آن «چه» و «چگونه» هم می آید. اما اگر فقط از خود بپرسید چه و چگونه؟ همیشه عذر و بهانه ای هم برای انجام ندادن کارهایتان خواهید داشت. با یک دلیل بزرگ و چرایی ارزشمند، در مسیر اهداف خود پیش بروید.

2. در این روز، هفته یا ماه مهم ترین کاری که باید انجام بدهم چیست؟
در ابتدای هر روز یا هفته یا ماه، سرتیتر کارهای مهم زندگی خود را که می توانید و باید در آن زمان انجام دهید را یادداشت کنید. البته فقط یادداشت کردن مهم نیست، باید همه آنها را در اولویت انجام کارها نیز قرار دهید.

3. موفقیت چگونه است؟ استراتژی در مسیر راه اندازی کسب‌وکار جدید چقدر اهمیت دارد؟ نقطه قوت این کار در چیست؟
باید ببینید آیا موقعیت هایی که برایتان پیش می آید ارزش تلاش دارند یا خیر. برای انجام کارهای خود تیم تشکیل دهید.

4.ما چه می گوییم؟ و چه مشکلاتی را می توانیم برطرف کنیم؟
پیش از برگزاری یا شرکت در جلسه های کاری این سوال ها را از خود بپرسید. همیشه در جمع به نتایج بهتری می توان رسید زیرا افراد فکرهایشان را روی هم می گذارند و نتایج بهتری به دست می آورند.

5. آیا می توان آن را اکنون انجام داد؟
اگر کاری مهم و ارزشمند است حتما آن را همین امروز انجام دهید.

6. چطور می توان آن را انجام داد؟
این یکی از بهترین سوال ها برای انجام کارها است. با این سوال اهدافتان جلوی چشمتان ظاهر می شوند و می توانید همه امکانات و منابع لازم برای تحقق آنها را مهیا کنید.
پیش از برگزاری یا شرکت در جلسه های کاری این سوال ها را از خود بپرسید. همیشه در جمع به نتایج بهتری می توان رسید زیرا افراد فکرهایشان را روی هم می گذارند و نتایج بهتری به دست می آورند.

7. آیا شما می توانید راهنمای من باشید؟

همه ما در زندگی الگوهایی داریم که می خواهیم به جایگاه آنها در زندگی برسیم. اگر آنها در ایران و در شهر ما هستند، یا به طرق مختلف می توانید به آنها دسترسی داشته باشید، بد نیست از آنها خواهش کنید همچون یک راهنما و مشاور در مسیر تجارت به شما کمک کنند.
اقتباس شده:عصرایران

کلمات کلیدی :

   1   2      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب