سفارش تبلیغ
صبا
شهرى تو را از شهر دیگر بهتر نیست . بهترین شهرها آن بود که در آنت آسایش زندگى است . [نهج البلاغه]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/28:: 6:40 عصر

حکایت میکنند روزی یک نفر را دیدند به پزشک رفت وبعد به داروخانه رفت و داروهایش را گرفت و داروهایش را به گوشه ای انداخت وازآنها استفاده نکرد. از او سئوال کردند چرا به پزشک رفتید گفت: دکتر باید زندگی کند ودر ادامه پرسیده شد چرا داروها را خریدی که پاسخ داد دکتر داروساز هم باید زندگی کند و درجواب اینکه چرا داروها را مصرف نکردی گفت: منهم باید زندگی کنم!!!         

 این حکایت نگاهی ظنز به کار آنهایی است به پزشک میروند ولی به توصیه گوش نمیدهند و داروها را خودسرانه قطع میکنند.


کلمات کلیدی : حکایت

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/27:: 7:4 عصر

 

دارودرمانی و باورهای غلط4

1-    قوی ترین دارو:بعضی از مراجعه کنندگان از داروخانه قویترین آنتی بیوتیک یا داروی فشار خون و.... درخواست میکنند سوای تجویز دارو باید مدنظر داشت که قویترین دارو از یک گروه دارو و بسته به فرد تفاوت داشته بو در بعضی از بیماران که سرخود آنتی بیوتیک مصرف نمیکنند مشاهده میشود داروهای معمولی به بهترین نحو اثر میکند در حالیکه بعضیها به آنتی بیوتیکهای جدید نیز پاسخ نمی دهد لذا باید توجه داشت هیچ سربازی آخرین سلاح ممکنه را در وهله اول استفاده نمیکند فلذا داروی آنتی بیوتیک با عنایت به نوع بیماری و فرد واقتصاد درمان باید تجویز شود . 

در مورد داروهایی غیر از آنتی بیوتیک نیز با توجه به شرایط بیمار دارو داده میشود ودر بیماران قویترین دارو مفهومی نداشته بلکه بهترین انتخاب در نظر گرفته میشود


 

 

1-   پزشک سرماخوردگی:برخی بیماران همکاران پزشک عمومی را بااین عنوان یاد میکنند که درست نمیباشد هر چند که با توجه به تعداد بیمار سرماخورده مراجعین آنها به پزشکان مرتبط ازجمله متخصصین عفونی _گوش وحلق و بینی – داخلیو ایضاًپزشک عمومی زیادخواهد بود 

در کشور های پیشرفته پزشکان عمومی به عنوان خط اول درمان و پزشک خانواده بطور رسمی عمل میکنند و در ایران انشاءالله با اجرای صحیح و کامل آن به این هدف خواهیم رسید (هر چند از نظر نگارنده با اجرای بی موقع آن پزشک خانواده همانند طفلی است که نارس بدنیا آمد)

 پزشک عمومی بهترین فرد در تشخیص ابتدائی بیماری ها ودر صورت نیاز هدایت بیماران به متخصصین محترم و صایب تر از خود بیماران میتوانند پروسه درمان را هدایت نمایند. اینجانب بارها مریضهایی را مشاهده نموده ام که بنا به تشخیص خود و افراد غیر پزشک به پزشکان متعدد و متنوع و حتی غیر مرتبط مراجعه می نمایند وخسارت جانی و مالی به خود و سیستم درمان و بیمه وارد می نمایند (هر چند بیماران نیز در این قضیه مقصرند_به مقاله نقد و بررسی پزشک خانواده نوشته در این وبلاگ مراجعه شود_)لذا توصیه میشود سوای اجرای خوب یا بد پزشک خانواده در مناطقی که اجرانمیشود هموطنان گرامی برای خانواده  یک پزشک عمومی را انتخاب نمایند و اعتماد خود را به این همکاران افزوده و مطمئن باشند که از جهت جانی و مالی به نفع آنها ست.

2-   داروساز یا دارویاب: عموماً آشنایان همکاران داروساز را دارویاب میشناسد هر چند وضعیت ناهماهنگ توزیع مسبب اصلی آن میباشد اما بعضی از موارد با مشورت با داروساز بهتر و راحتر میتوان آن مشکل را حل کرد لذا لازم به یادآوزی است که داروساز فردی آشنا به فارماکولوژی (داروشناسی) عوارض جانبی تداخلها و مصرف در حاملگی و شیردهی بوده و بعنوان فردی متخصص درفارماکولوژی وساخت دارو و در دسترس و بدون هیچ بار مالی میباشد.

3-   درمان فقط دارو نیست :درپروسه درمان فقط دارو تمامی مسئله نیست بلکه توصیه های غیر دارویی هم حائز اهمیت میباشدبلکه در بعضی مواقع از دارو نیز بیشتر مهم میباشد لذا بسته به نوع بیماری توصیه های غذایی و جانبی همانند ورزش تحرک بدنی کاهش وزن تغذیه صحیح و...را عمل نمایند

 

 ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/25:: 7:0 عصر

 

استیوون آر ایکس بن OSTIVONE RX BONE

ترکیبات:

                       مقدار             نیاز روزانه

کلسیم سیترات                         500mg             50%

ویتامین D3                             50 IU             12.5%

استیون(ایپری فلاوون)                100mg           _

       موارد مصرف:تقویت استحکام استخوانها و دندانها و جلوگیری از پوکی استخوانها با ایجاد ماتریکسلازم جهت شکگیری استخوانها.

استیون اآر ایکس بن با داشتن ترکیبی نوین از ماده‌ای به نام ایپری فلاون (Ipriflavone) که نام دیگر آن اُستیوون Ostivone) ) است، به همراه سیترات کلسیم و ویتامینD به محافظت از ساختار استخوان‌ها کمک می‌کند. حضور ترکیبات فوق در کنار یکدیگر به اثر بخشی و فواید آنها در زمینه سلامتی استخوان ها می‌افزاید.

ایپری فلاون یا اُستیوون موجود در محصول Ostivone Rx Bone نیچرز پلاس چیست؟
ترکیبی طبیعی با ساختاری مشابه استروژن (از هورمون‌های بدن که روی استخوان‌ها اثر محافظت کننده دارد) است که فعالیت سلول های از بین برنده استخوان را کاهش داده و با افزایش فعالیت سلول‌های استخوان ساز به ترمیم استخوان‌ها کمک می‌کند. این ترکیب نوین و استثنایی در محصول Ostivone Rx- Bone نیچرز پلاس وجود داشته و آنرا از بسیاری از مکمل های مورد استفاده در زمینه سلامتی استخوان ها متمایز می سازد.
کلسیم سیترات موجود در محصول Ostivone Rx Bone نیچرز پلاس چه مزیتی دارد؟
در محصول Ostivone Rx Bone نیچرز پلاس سیترات کلسیم وجود دارد که نسبت به سایر ترکیبات کلسیم مانند کربنات کلسیم (که در اکثر مکمل ها وجود دارند)، قابلیت جذب بالاتری داشته و برای جذب نیازی به ترشح اسید معده ندارد. میزان ترشح اسید معده در بسیاری از سالمندان با اختلال همراه است، بنابراین کلسیم موجود در آن برای این افراد هم قابل استفاده است. این نکته هم از نقاط قوتی است که وجه تمایز مهمی برای این محصول نسبت به سایر مکمل ها به شمار می آید.

موارد منع مصرف :

در دوران بارداری و شیردهی با پزشک مشورت نمایید.

توضیحات :

این فرآورده صرفا مکمل رژیمی - غذایی بوده، جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نمی باشد                            .  این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.

 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/25:: 6:0 عصر

اسپری کلداماریس( Coldamaris

یکی از شایع ترین راه های ابتلا به سرماخوردگی از طریق مجاری بینی می باشد. ویروس های سرماخوردگی وارد مخاط بینی شده و به سلول های مخاطی اتصال می یابند، جایی که در آنجا منتشر شده و ازدیاد می یابند، این پروسه نهایتاً منجر به بروز علائم سرماخوردگی از جمله آبریزش بینی، گلو درد، سرفه، درد عضلانی و خستگی می گردد.
اسپری بینی کلداماریس پروفیلاکتیک حاوی ماده موثره کاراژینان و مواد جانبی سدیم کلراید محلول در آب خالص می باشد. این فرآورده هیچگونه ماده نگهدارنده ای ندارد و در شرایط آسپتیک در شیشه به حجم 20 میلی لیتر پر می شود که درپوش آن پمپ اسپری ویژه ای می باشد که از آلودگی این فرآورده در حین استفاده جلوگیری می نماید با توجه به ویسکوز بودن اسپری بینی کلداماریس، این فرآورده به صورت منحصر به فردی باعث شکل گیری یک غشاء رطوبی بر روی مخاط بینی می گردد. بدین صورت کاربرد این محلول باعث ایجاد یک لایه محافظتی فیزیکی در برابر محرک های خارجی بر روی مخاط بینی می گردد که می تواند به عنوان درمان حمایتی مورد استفاده قرار گیرد. این لایه رطوبی ویسکوز ویروس های سرماخوردگی را به دام می اندازد، آنها را غیر فعال نموده و از انتشار آنها در مخاط بینی جلوگیری می نماید. اگر این اسپری قبل از مواجهه با ویروس سرماخوردگی مورد استفاده قرار گیرد می تواند به صورت چشمگیری باعث کاهش شانس ابتلا به سرماخوردگی گردد. اگر در صورت بروز اولین علائم سرماخوردگی مورد استفاده قرار گیرد اسپری کلداماریس پروفیلاکتیک می تواند به صورت چشمگیری باعث کاهش شدت علائم سرماخوردگی و کوتاه شده دوران ابتلا به آن گردد.
از آنجائیکه یُتا-کاراژینان iota-Carrageenan یک مهار کننده قوی عفونت های رینو ویروسی می باشد، کلداماریس پروفیلاکتیک جهت پیشگیری و درمان ضد ویروسی در سرماخوردگی و آنفولانزا مورد استفاده قرار می گیرد.
کلداماریس پروفیلاکتیک جهت مرطوب نگه داشتن مخاط بینی و ممانعت از خشک شدن آن ، بویژه در فصول سرد و آلوده ، مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآورده در حضور سرماخوردگی اثر ضد ویروسی (آنتی وایرال) از خود نشان می دهد.
خشکی و التهاب مخاط بینی می تواند ناشی از آلاینده های روتین (ذرات معلق) در هوای تنفسی (که این مورد در حال حاضر ذرات معلق و خشکی هوا در کشور ما مساله روزمره شده است) و یا حضور مستمر در محل های پر تجمع با رطوبت کم مانند اتوبوس، قطار، هواپیما، مترو و یا محل های سر بسته گرم با دستگاه های تهویه (که اکثراً خود آنها باعث خشکی هوا می گردند) مثل میهمانی ها، جلسات، کلاس ها و مدارس ، آموزشگاه ها ، بانکها و یا مکان های زیارتی، باشد. هر دو دسته عوامل موثر یعنی آلاینده ها و یا خشکی هوا (به دلایل یاد شده) موجب خشکی مخاط بینی و متعاقب آن بروز سایر عوارض و بیماریهای ثانویه ناشی از خشکی مخاط بینی می گردند.
باید مد نظر داشت که مخاط بینی در حالت طبیعی و نرمال خود مانند یک فیلتر عمل کرده و این آلاینده ها و ذرات را به دام می اندازند و مانع از انتقال آنها به دستگاه تنفسی تحتانی می گردند. این پروسه، زمانی می تواند صورت پذیرد که مخاط بینی سالم و مرطوب باشند و سلول های اپتیلیوم مخاط در اثر خشکی زیاد هوا و آلاینده ها آسیب ندیده باشند، در غیر اینصورت عملکرد این فیلتر متوقف می گردد و تمام ذرات درشت و آلاینده های موجود در هوای تنفسی به دستگاه تنفسی تحتانی انتقال می یابند و ممکن است در طولانی مدت باعث بیماری های مزمن تنفسی گردند. رطوبت فیزیولوژیک مخاط به صورت طبیعی باعث حمایت و تقویت سد دفاعی بدن در مقابل ویروس ها و باکتری ها می گردند. پایه اصلی اسپری کلداماریس محلول آب نمک می باشد که کارژلوز موجود در آن اولاً باعث می شود که این رطوبت مخاط بینی به مدت طولانی تر در سطح مخاط باقی بماند، مضاف بر اینکه کارژلوز باعث جلوگیری از شیوع و ازدیاد ویروس سرماخوردگی در سلول های اپتیلیوم مخاط بینی و جذب آنها می گردد.
این فرآورده در داروخانه های سراسر کشور بدون نسخه قابل ارائه می باشد.
برای اطلاعات بیشتر می توانید به لینک بروشور محصول مراجعه فرمایید.


بروشور کلداماریس.www.tachra.com

 


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/24:: 3:23 عصر

برگرفته از:maranddailynews.ir

حضور پر شور شهرداری مرند در سومین نمایشگاه خدمات شهری و عملکرد ودست آوردهای شهرداریهای کشور در تهران

به گزارش خبرنگار اعزامی صداو سیما از مرند به محل نمایشگاه که در مصلی بزرک امام خمینی تهران با حضور وزیر کشور برگزار شد ، بیش از 300 شهرداری و سازمان وابسته آخرین اقدامات،عملکرد،دستاوردها، ابتکارات و نوآوری‌های خود را معرفی و180 شرکت و موسسه بخش خصوصی تولیدکننده محصولات و ارائه دهنده خدمات حوزه مدیریت شهری نیز آخرین محصولات،خدمات و دستاوردهای خود را به نمایش گذاشته بودند.

همچنین 47 شرکت دانش بنیان از مجموعه پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد کشور و بخش‌های مرتبط با مدیریت شهری و روستائی هفت وزارتخانه و سازمان دولتی مرتبط نیز در این نمایشگاه حضور داشتند .

دراین نمایشگاه 50 دهیاری و شرکت تعاونی دهیاری منتخب کشور به نمایندگی از دهیاری‌های سراسر کشور نیز شرکت کرده‌ بودند.

آشنائی بیشتر شهروندان با فعالیتهای متنوع شهرداری ها،انتقال تجربیات شهرداری‌ها به یکدیگر، آگاهی شرکتها و موسسه‌ها از نظرات شهرداری‌ها نسبت به محصولات و خدمات ارائه شده توسط بخش خصوصی و اطلاع‌رسانی در خصوص پروژه‌های قابل سرمایه‌گذاری شهرداری‌ها از جمله اهداف برپائی این نمایشگاه بود.

گفتنی این نمایشگاه از 20 آبام بمدت سه روز برگزار شد که گزارشهای مفصل و تصویری را در مطا لب بعدی به اطلاع همشهریان گرامی ارائه خواهیم داد .
از استان آذر بایجانشرقی 10 شهرداری از جمله شهرداری مرند – تبریز- اهروهریس وورزقان – مراغه – سراب – که شهرداری مرند در بخش سرمایه گذاری و جذب سرکایه گذار بیش از 360 میلیارد تومان در 14 طرح بخش های مختلف به نحواحصن خدمات ارزشمند شهرداری و شورای شهر را در مدت 8 ماه جذب وامید توسعه شهر را از جنبه مختلف توانست در این نمایشگاه جلب بازدیدکننده گان را جلب کند .
حضور نماینده مردم مرند و. جلفا در کنار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در یک محفل صمیمی آینده روشنی را برای مرند ترسیم خواهد کرد .

کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/21:: 6:52 عصر
نامه اعتراضی رؤسای دانشگاههای علوم‌پزشکی به معاون رئیس‌جمهور
کد خبر: 131917
21 آبان 1391 - 12:41
 رؤسای دانشگاههای علوم پزشکی طی نامه‌ای به معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهوری نسبت به کمبود منابع حوزه سلامت، تورم 350 درصدی قیمت تجهیزات پزشکی،معطل مانده پروژه‌های بهداشتی و درمانی، تأخیر پرداخت بیمه‌ها و فشار مضاعف به مردم اعتراض کردند.

در نامه روسای دانشگاههای علوم پزشکی به بهروز مرادی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهوری آمده است:  تردیدی نیست که حوزه سلامت جزء ارکان حاکمیت کشور و از ضروریات متقن و مؤلفه‌های اجتماعی موثر است، موضوع اصلی خدمتگذاری در این حوزه جان انسانهاست و خدمتگذاران در این بخش بی‌هیچ ادعایی به وظیفه خطیر خود واقف هستند و در ارتقاء سطح تندرستی جامعه گام بر می‌دارند شاهد این ادعا رشد شاخصهای بهداشتی و درمانی، آموزشی و پژوهشی کشور است.
روسای دانشگاههای علوم پزشکی افزودند: این موفقیتها در پرتو حمایتهای همه جانبه دولت بوده است. با عنایت به اینکه هر ساله اعتبارات بخش بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به صورت غیر واقعی و همراه با کسری مصوب شده است و در سال جاری نیز با توجه به تعیین سقف تخصیص 12 ماهه، اعتبارات هزینه‌ای عمومی مصوب قانون بودجه دانشگاه‌های علوم پزشکی از مبلغ 58 هزار و 111میلیارد ریال به 43 هزار و 420 میلیارد ریال کاهش یافته است و با توجه به اینکه کل اعتبار  58 هزا رو 111 میلیارد ریالی بابت حقوق و مزایای 385 هزار نفر از شاغلان و 155 هزار نفر بازنشسته (حق عائله‌مندی، حق اولاد و عیدی) هزینه می‌‌شود، کاهش 14 هزار و 691 میلیارد ریالی اعتبارات عمومی، دانشگاه‌های علوم پزشکی را در پرداخت‌های پرسنلی با چالش جدی مواجه می‌کند.
 
در ادامه این نامه آمده است: با توجه به تورم موجود و افزایش قیمت ارز، قیمت تمام شده دارو و ملزومات مصرفی پزشکی تا 350 درصد افزایش یافته و تامین آنها به سختی صورت می‌گیرد و مزید بر موارد فوق شرکت‌های تامین کننده دارو و ملزومات پزشکی از فروش غیرنقدی خودداری می‌کنند.
 
آنان افزودند: همچنین تورم ناشی از تغییرات نرخ ارز در تعرفه‌گذاری خدمات پزشکی که در اردیبهشت انجام شده، لحاظ نشده و سازمانهای بیمه‌گر پایه با همان تعرفه‌های پایین‌ صورتحساب بیمارستانها را با تأخیر 6 تا 8 ماهه پرداخت می‌کنند.
 
این در حالی است که درآمد اختصاصی بیماستانها می‌بایست برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران، تهیه دارو، پرداخت کارانه کادر بالینی، هزینه‌های حاملهای انرژی، هزینه‌های مرتبط با هتلینگ، تهیه ملزومات مصرفی پزشکی و سایر مایحتاج مورد نیاز بیمارستان صرف شود و امکان پرداخت حقوق و مزایا از محل آن وجود ندارد.
 
در ادامه این نامه آمده است: تامین نشدن اعتبار کامل موارد مهمی از قبیل:
 
الف ـ اجرای قانون بهره‌وری کادر بالینی با بار مالی 2300 میلیارد ریالی
 
ب ـ عدم تامین بار مالی مستقیم و غیرمستقیم ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به میزان 96 هزارمیلیون ریال
 
ج ـ احکام صادره از طرف دیوان عدالت اداری
 
د ـ افزایش 20 درصدی تعداد دانشجویان ورودی سال 1391
 
و ـ عدم درآمد‌زایی حدود 400 بیمارستان واقع در مناطق محروم و همچنین افزایش مراجعه بیماران جهت اخذ تخفیف به علت فشار ناشی از تورم موجود باعث ایجاد مشکلات و چالشهایی شده است که تعدادی از آنها به شرح ذیل است:
 
1 ـ نارضایتی مردم به دلیل دریافت خدمات با کیفیت پایین و عدم دسترسی به خدمات مورد نیاز که ناشی از مشکلات تهیه دارو و ملزومات مصرفی پزشکی است.
 
2 ـ نارضایتی کادر بهداشتی و درمانی و کاهش انگیزه کاری به خصوص در بخش درمان به علت عدم پرداخت به موقع حقوق و مزایا و کارانه.
 
3 ـ سختی تامین دارو و ملزومات پزشکی در بیمارستان‌ها به علت عدم پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی از سوی بیمارستانها و همچنین عدم وجود نقدینگی کافی برای خرید موارد فوق به صورت نقدی
 
4 ـ امکان بروز اعتراض‌های دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی به دلیل تنگناهای به وجود آمده در تهیه غذای دانشجویان، تامین خوابگاه دانشجویی و سایر موارد رفاهی و فرهنگی.
 
5 ـ فشار مضاعف هزینه‌های سنگین خرید لوازم و موارد مصرفی آزمایشگاه‌ها در رشته‌های مختلف که دارای واحدهای عملی و آزمایشگاهی(پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، رشته‌های آزمایشگاهی، بیوشیمی و ...) هستند و افزایش تعداد دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد به بالا.
 
6 ـ معطل ماندن پروژه‌ها و طرح‌های توسعه‌ای دانشگاهها در حوزه‌های مختلف بهداشتی و درمانی و آموزشی و اورژانس دارای مصوبه سفرهای استانی هیئت وزیران است به خصوص طرح‌های مهر ماندگار بعلت عدم تخصیص اعتبار
 
7 ـ عدم تأمین اعتبار کامل برنامه پزشک خانواده به عنوان برنامه راهبردی نظام سلامت که تکلیف قانون برنامه پنجم توسعه است.
 
روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در این نامه از معاون رئیس جمهوری خواستند: خواهشمند است برای جلوگیری از بروز مسائل فوق دستور فرمائید نسبت به اصلاح تخصیص هزینه‌ای دانشگاه ها در سقف 58 هزار و 111 میلیارد ریال اعتبار مصوب و همچنین تخصیص اعتبار به طرح‌های تملک دارایی سرمایه‌ای دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین پیش‌بینی اعتبارات مورد نیاز دانشگاه‌ها در لایحه بودجه 1392 به صورت واقع بینانه، اقدام شود.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/21:: 5:40 عصر

آرتی شوکARTICHOKE


آرتیشوک

ترکیبات:حاوی 400 میلی گرم عصاره گیاه آرتی شوک (کنگر فرنگی)

نحوه مصرف:
روزانه 3 کپسول (همراه با هر وعده غذائی یک عدد) یا مطابق دستور پزشک

موارد مصرف:
بهبود عملکرد دستکاه کوارش

جلوگیری از اختلالات گوارشی و نفخ

هضم چربی های موجود در غذاو کمک به کاهش وزن

کاهش میزان کلسترول و تری گلیسیرید در بدن


رتی شوک یکی از قدیمی  ترین گیاهانی است که از گذشته در جهان کشت می شده و غنی از ترکیبات تلخ کننده مانند سینارین (cynarin)   می باشد. سیستم گوارشی بدن انسان به گونه ای است که استرس، بیقراری، نیکوتین و همچنین غذاهایی که از نظر تغذیه ای ارزش چندانی ندارند، آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند. کپسول های آرتی شوک یوروویتال حاوی 400 میلی گرم از عصاره برگ آرتی شوک بوده و قادر به تنظیم گوارش چربی بصورت کاملاً طبیعی و از طریق افزایش ترشح صفرا می باشند و بدین ترتیب چربی موجود در غذا بهتر گوارش گردیده و نیز از اثرات مضر غذاهای پر چرب جلوگیری بعمل می آید. همچنین ترکیبات تلخ کننده موجود در این کپسول ها موجب تقویت و بهبود عملکردهای حیاتی اندامهایی چون کبد و معده می گردد.

قیمت: 140,000 ریال
این دارو در داروخانه دکتر سلیمی موجود میباشد.

کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/21:: 5:5 عصر

فرارو- رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفت: «دولت سلامت مردم را به بازی گرفته و اعتبارات مصوب را تخصیص نمی‌دهد، هزینه یک دوره درمان سرطان با هرسپتین 200 میلیون تومان شده و قیمت تجهیزات پزشکی به طور متوسط 250 درصد افزایش پیدا کرده است.»
 
حسینعلی شهریاری، با اعلام این مطالب در برنامه نبض شبکه خبر افزود: از نظر شاخص پرداخت هزینه‌های سلامت توسط مردم که طبق برنامه باید به زیر 30 درصد کاهش می‌یافت، رو به عقب حرکت کرده‌ایم و طی 3 سال گذشته سهم مردم از هزینه‌های سلامت از 54 درصد به بالای 70 درصد افزایش پیدا کرده است.
 
گزیده اظهارات رییس کمیسیون بهداشت و درمان به نقل از فارس به این شرح است:
 

  • با سوء‌مدیریت دولت برخی واکسن‌های مورد نیاز مردم پیدا نمی‌شود و وجود ندارد، برنامه‌های طب پیشگیری در کشور با چالش جدی مواجه شده است و ما نگران هستیم که با ادامه این روند رتبه ما در سازمان بهداشت جهانی از این که هست باز هم افت بیشتری پیدا کند که نشان دهنده افت وضعیت سلامت مردم است. 
  • ادامه مطلب...
    کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/21:: 4:29 عصر

نخستین شیرخشک تولید داخل توسط محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، در حاشیه مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه کشور که صبح امروز در تالار وحدت برگزار شد، رئیس‌جمهور از نخستین شیرخشک تولید داخل کشور رونمایی کرد.

این محصول که توسط شرکت پگاه و با برند لاکتومیل تولید شده، به اندازه مصرف کل کشور است و کشورمان را از واردات شیر خشک بی‌نیاز می‌کند

لازم به یادآوری است شیر خشک لاکتانا تولیدی پگاه قبلاً در داروخانه ها توزیع شده بود.


کلمات کلیدی :

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 91/8/20:: 8:7 عصر
خضری با اعلام اینکه هم‌اکنون تنها یک پنجم از ارز واردات دارو از سوی بانک مرکزی اختصاص داده شده است، افزود با وجود اختصاص اعتبار ناچیز از سوی بانک مرکزی، هم‌اکنون وزارت بهداشت برای انتقال اعتبارات به شرکتهای خارجی با مشکل روبه‌رو است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، وضعیت کنونی انبارهای دارویی را نامطلوب ارزیابی کرد و گفت: «گزارشهای سازمان غذا و دارو نشان ‌دهنده ناکافی بودن ذخایر دارویی بوده، به‌گونه‌ای که هم‌اکنون تنها برای دو ماه آینده دارو باقی مانده است.»
 
به گزارش مهر رسول خضری با انتقاد از مشکلات کنونی حوزه دارو، تصریح کرد: «متأسفانه هم‌اکنون وضعیت این حوزه بسیار بحرانی است، لذا دولت باید برای حفظ جان مردم احساس وظیفه کند.»

وی با اشاره به اقدام اخیر وزارت بهداشت، در رابطه به قطع ارز برخی داروهای وارداتی، گفت: «بطور حتم این اقدام در برخی از محصولات دارویی مانند متادون با وجود تولید در داخل کشور، مشکلاتی را به ‌وجود می‌آورد.»
 

 

خضری با اعلام اینکه هم‌اکنون تنها یک پنجم از ارز واردات دارو از سوی بانک مرکزی اختصاص داده شده است، افزود با وجود اختصاص اعتبار ناچیز از سوی بانک مرکزی، هم‌اکنون وزارت بهداشت برای انتقال اعتبارات به شرکتهای خارجی با مشکل روبه‌رو است.
 
وی با بیان اینکه هم‌اکنون تنها دو بانک در دنیا برای انتقال مبادلات ارزی در حوزه دارو با ایران فعالیت می‌کنند، یاد‌آور شد: «این موضوع موجب محدود شدن واردات دارو به کشور شده است.»
 
خضری با انتقاد از عملکرد کشورهای غربی در تحریم کشور و به تبع‌آن محصولات دارویی، گفت: «به‌ طور حتم این اقدامات با معیارهای حقوق بشر تناقض دارد، از طرف دیگر این موضوع نشان‌دهنده سیاستهای خصمانه دشمن ضد مردم و حتی بیماران است.»
 
وی با تاکید بر اینکه سیاستهای کنونی وزارت بهداشت موجب تشدید بحران در حوزه دارو شده است، افزود: «با وجود کاهش چشمگیر اختصاص ارز از سوی بانک مرکزی، هم‌اکنون شاهدیم که اعتبار حدود 40 درصد به واردات لوازم آرایشی اختصاص داده شده است.»
 
وی، وضعیت کنونی انبارهای دارو را نامطلوب خواند و گفت: «بر اساس استانداردهای وزارت بهداشت، انبارهای دارویی باید برای 6 ماهه آینده کشور ذخیره داشته باشد، اما گزارشهای سازمان غذا و دارو نشان‌دهنده ناکافی بودن ذخایر دارویی بوده، به‌گونه‌ای که هم‌اکنون تنها برای دو ماه ذخیره باقی مانده است.»
 
خضری با بیان اینکه وزارت بهداشت و درمان در 4 ماه اخیر اقدام به مصرف ذخایر دارویی کرده است، یاد‌آور شد: «به طور حتم برای جلوگیری از بروز بحران نخست این وزراتخانه باید اقدام به افزایش اختصاص ارز و واردات محصولات دارویی کند.»
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه ارز اختصاص داده شده به واردات لوازم آرایشی باید از سوی بانک مرکزی قطع شود، گفت که وزارت بهداشت باید با اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی، نحوه اختصاص ارز مرجع را مدیریت کند.


کلمات کلیدی :

   1   2   3      >
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب