سفارش تبلیغ
صبا
هرگاه خداوند، بنده ای را دوست بدارد، راهصواب و هدایتش را به او می نماید و به او توفیق فرمانبری ازخود می دهد . [امام علی علیه السلام]


ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 97/4/18:: 8:20 عصر

Výsledek obrázku pro Flibanserinفلیبانسرین (Flibanserin)

فلیبانسرین دارویی است که برای درمان سردمزاجی و بی میلی جنسی در زنان استفاده می‌شود. در ماه اوت سال 2015 سازمانغذا و دارویآمریکا با فروش و توزیع این دارو در داروخانه‌های ویژه و مراکز مجاز موافقت کرد. این برای نخستین بار است که این سازمان دارویی را تأئید کرده، که تمایلاتجنسی در زنان را افزایش می‌دهد و عملاً مانند ویاگرا برای آنها عمل می‌کند.

مکانیسم اثر:

 فلیبانسرین باتغییراتی که درفعالیت سروتونین و دوپامین در مغز انجام میدهدپاسخ جنسی را بهبود می بخشد. این دارو

میل، برانگیختگی، لغزنده‌سازی، ارگاسم، ارضا و درد جنسی را در زنان پس از سن یائسگی بهبود بخشد

موارد مصرف:

فلیبانسرین به صورت خورکی و هر شبانه‌روز یک بار موقع خواب مصرف می‌شود و برای زنان در دوران پیش ازیائسگی کمبود میل جنسی و اضطراب ناشی از آن دچار می‌شوند، تجویز می‌شود.

موارد منع مصرف :

علائم سکته قلبی مانند فشار شدید قفسه سینه، تهوع، تعریق و درد شدید کتف و شانه و تغییرهای ناگهانی در بینایی یا از دست دادن ناگهانی قدرت دید

تحریک دردناک یا باقی ماندن بیش از 4 ساعت در حالت تحریک

وزوز گوش ؛ اختلال در ضربان قلب ؛ درد دست، زانو و پاها ؛ تنگی نفس ؛ گُر گرفتگی ؛ سردرد و دردهای عضلانی


کلمات کلیدی : داروهای جدید

ارسال شده توسط مجید سلیمی مرند در 97/4/7:: 1:49 عصر

شربت زینگامانشربت زینگامان ZINGAMAN APPETIZER SYRUP(تحریک اشتها و افزایش وزن کودکان)

 

شکل دارویی:

شربت 120 میلی لیتر

اندیکاسیون ها (موارد مصرف) :

افزایش سطح انرژی و کالری لازم برای سوخت و ساز

تحریک اشتها و افزایش وزن کودکان

مکمل غذایی و رشد کودکان

اجزاء فرآورده:

فیبرگیاه اقاقیا  Robinia pseudoacacia))

جلبک دریایی اسپیرولینا (Spirulina)

زنجبیل (Zingiber officinal)         زردچوبه  (Curcuma longa)

کاسنی (Cichorium intybus)         شنبلیله (Trigonella foenum-graecum)

علف چشمه (Nasturtium Officinale )  

مواد جانبی: کنسانتره تمشک، ویتامین C، مس، منگنز، سوربیتول،عسل

آثار فارماکولوژیک و مکانیسم اثر:

محصول طبیعی شربت زینگامان با منشا گیاهی برآن شده است تا با بهره گیری از طبیعی ترین و موثرترین مواد گیاهی مفید   به رشد سالم کودکان کمک کند. عصاره های فرموله شده باعث افزایش سطح انرژی ، تحریک اشتهای کودکان و در نهایت بهبود سطح کیفی زندگی می شود . محصول فوق مکمل رژیمی – غذایی بوده و منبع غنی املاح معدنی و کارآمد برای ارتقا  سطح نیروی جسمانی می شود .

فیبرگیاه اقاقیا ( Robinia pseudoacacia)

این نوع از فیبر که در آب حل می‌شود بخش مهمی از رژیم غذایی را تشکیل می‌دهد. همچنین به سیستم گوارشی کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشد و خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. فیبر می‌تواند در تسکین علائم یبوست و ناراحتی‌های ناشی از اختلالات گوارشی از جمله سندرم روده تحریک‌پذیر موثر باشد. با این حال فیبر موجود در اقاقیا تنها دلیل مفید بودن این گیاه برای سیستم گوارشی نیست. شیره این گیاه به‌ تغذیه باکتری‌های مفید در روده‌ها کمک می‌کند.

جلبک دریایی اسپیرولینا (Spirulina)

 اسپیرولینا درحقیقت از غنی ترین غذاهای شناخته شده بوده و درحال حاضر درکناردیگر جلبک ها به عنوان منبع اصلی تولید کننده اکسیژن جهان شناخته شده است . این جلبک حاوی ترکیب یگانه ای از اسید چرب ضروری به نام گامالینولئیک اسید(GLA) می باشد که بعد از شیر مادر، اسپیرولینا تنها منبع GLA است. مصرف پودر اسپیرولیناافزایش رشد بهتر و کاهش ضایعات تغذیه ای (بعلت عدم ایجاد چربی شکمی) و پایداری بیشتر نسبت به بیماریها را بدنبال دارد. با مصرف این ماده نسبت رشد تا 10 درصد افزایش خواهد داشت. از آنجا که این جلبک باعث می‌شود که باکتری‌های معده موسوم به لاکتوباسیل‌ها، چهار برابر سریع‌تر از معمول تکثیر شوند، خوردن آن نزدیک زمان غذا موجب می‌گردد که گوارش بهتر انجام شود و جذب مواد مغذی نیز افزایش یابد. اسید آمینه در اسپیرولینا در رشد فکری کودک بسیار مهم است .

 

زنجبیل (Zingiber officinal)        

 زنجبیل تازه به سبب وجود گروهی از ترکیبات فنولی به نام جینجرول ها ((Gingerol است که از میان آن ها 6- جینجرول از همه فراوان تر است. جینجرول های دیگری نیز با طول زنجیره جانبی متفاوت در زنجبیل وجود دارند. که  بر روی حرکات دودی دستکاه گوارش اثر می گذارد و آن را افزایش می دهد.

Wohlmuth H,et al., Gingerol content of diploid and tetraploid  clones of ginger Zingiber officinale Roscoe. J Agric Food Chem. 2005; 53:5772–78

 

به طور کلی موارد مصرف زنجبیل در فارماکوپه ها شامل : درمان سوء هاضمه ، نفخ ، التهابات روده ، دل درد، استفراغ ، اسهال، و گرفتگی های مربوط به معده ، اشتها آور، به کار می رود .

Philips  S. Hutchinson  S & Ruggeair  Zingiber officinale  effect  gasteric  1993

زردچوبه  (Curcuma longa)

در طب سنتی زردچوبه به عنوان یک باد شکن شناخته شده است و مصرف آن با غذا موجب بهبود هضم غذا و کاهش نفخ معده می شود. همچنین با تاثیر در تحریک و تولید صفرا و در نتیجه هضم چربی ها موجب بهبود هضم غذا می شود. لذا مصرف این ماده در افراد مبتلا به اختلالات گوارشی مزمن و افرادی که بعد از مصرف غذا احساس خستگی و یا احساس نفخ می کنند، پیشنهاد شده است. که تمامی این موارد در شربت خوراکی زینگامان رعایت شده است.

Boon H, Wong J. Botanical medicine and cancer: a review of the safety and efficacy. Expert Opin Pharmacother 2004; 5 (12): 2485 – 501.

در یک مطالعه بالینی کنترل شده، تجویز 500 میلی گرم پودر گونه مشابه زردچوبه به 116 بیمار م بتلا به سو ء هاضمه به  ور معنی داری موجب بهبود سو ء هاضمه در این بیماران شده است.

Thamlikitkul V, Bunyapraphatsara N   Dechatiwongse T, Theerapong S, Chantrakul C     anaveerasuwan T, Nimitnon S, Boonroj P    Punkrut W, Gingsungneon V. Randomized double blind study of Curcuma domestica Val. For dyspepsia. J. of the Medical Association of Thailand 1989; 72: 613 – 20.

تأثیر زردچوبه به عنوان مهار کننده اسپاسم ماهیچه صاف موجب کاهش دردهای شکمی ناشی از کولیت اولسراتیو در انسان می شود .

Intanonta A, Meteeveeravongsa S, Viboonvipa P, Siatragoon P, Chavlita C, Thalnonngiew    Treatment of abdominal pain with Curcuma longa L. (Report submitted to Primary Health Care Office, Ministry of Public Health, Thailand, 1986 .

کاسنی (Cichorium intybus)

اینولین ها گروهی از پلی ساکاریدهای طبیعی هستند که توسط انواع زیادی از گیاهان تولید می شوند) .اینولین توسط تعدادی از گیاهان به عنوان وسیله ای جهت ذخیره ی انرژی خصوصاً در ریشه ها و ساقه های زیر زمینی استفاده می گردد.بیشتر گیاهانی که اینولین را جهت ذخیره ی انرژی سنتز و ذخیره می کنند از فرم های دیگر کربوهیدرات همانند نشاسته جهت ذخیره ی انرژی استفاده نمی‌کنند.هم چنین این گیاه منبع فیبر است که باعث گردیده این گیاه خاصیت ملینی از خود نشان دهد.

هم چنین کاسنی با مهار فعالیت ماست سل هایی که مسئول بروز .اکنش های حساسیت زود رس هستند خاصیت ضد آلرژیک هستند.

ویژگی شاخص دیگر در شربت طبیعی زینگامان این امر است که اینولین موجود در عصاره کاسنی با بهره گیری از پلی فروکتان آثار متعددی نظیر تحریک سیستم ایمنی و کاهنده تعداد میکرو اورگانیسم های بیماری زا از دستگاه گوارش دارد.

وجود فلاونوئی هایی مثل : آپی ژنین کوئرستین ، و لوتئولین که سه محرک آنزیم UDP-glucuronosyltransferase هستند باعث شده تا این گیاه باعث تسریع روند دفع بیلی روبین و کمک به رفع زردی نوزادان شود

  شنبلیله (Trigonella foenum-graecum)

 دانه های شنبلیله خاصیت مسهلی دارند و این اثر به دلیل وجود موسیلاژ است . میزان پروتئین در این گیاه بالا بوده (22 نا 25 درصد )و پروتئین آن غنی از لیزین، آرژنین، تریپتوفان و میزان کمی هسیتیدین است و سطح پایینی از اسید آمینه گوگرددار ترئونین و والین و متیونین دارد.

 به دلیل دارا بودن فسفر، آهن ، کربوهیدرات ها، مواد ازته، دیاستازها و سایر مواد موجود در این گیاه، می تواند برخی از بیماری های ناشی از بی اشتهایی و ضعف و لاغری را از بین ببرد، همچنین از آن می توان برای موارد مختلفی که تجویز داروهای آهن و فسفردار ضرورت پیدا می کند، استفاده به عمل آورد

علف چشمه (Nasturtium Officinale

 علف چشمه دارای آهن، ید (به مقدار زیاد )، منگنز ، کلسیم، یک گلوکزید گوگرددار و محلول در آب به نام گلوکوناستورتین است . به علاوه ویتامین های A , C به مقدار زیاد و ویتامین D به مقدار کمتر وجود دارد. تحقیقات نشان داده که در برگ و گل این گیاه بتا-کاروتن، اروسیک اسید (Erucic-Acid) فیبر، روتین، آسکوربیک اسید، 2- فنیل-اتیل ایزوتیوسیانات، آلانین، گلایسین، متیونین، نیاسین، پنتوتنیک اسید، سرین، ریبوفلاوین و تیروزین وجود دارد. این ترکیب ها می توانند باعث خاصیت تقویت کننده  این گیاه شوند.

مقدار مصرف:

کودکان 1 تا 4 سال: 1 قاشق مربا خوری(5سی سی ) 2 بار در روز

کودکان 5 تا 12 سال: 3 قاشق چای خوری (5/7 سی سی ) 2 بار در روز

بزرگسالان: 3 قاشق مربا خوری (15 سی سی) 2 بار در روز

موارد منع مصرف و احتیاط :

کسانی که دارای بیماری سنگ صفرا ، گرفتگی مجاری صفراوی و زیادی ترشح اسید معده می باشتد از مصرف دارو خودداری نمایند.

خانم های باردار و شیر ده از این دارو نمی توانند استفاده کنند.

در صورت داشتن عمل جراحی ، دو هفته قبل از عمل مصرف دارو را قطع نمایید.

در صورت استفاده از دارو های دیگر ، قبل از مصرف این دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

افراد دارای ناراحتی های قلبی و گوارشی زیر نظر پزشک استفاده نمایند.

عوارض جانبی :

در صورت استفاده از دوز توصیه شده عوارض جانبی خاصی مشاهده نشده است . مگر کسانی که نسبت به گیاهان و مواد جانبی به کار رفته حساسیت داشته یاشند .

تداخلات دارویی :

از مصرف همزمان این دارو با دارو های ضد انعقاد خون، ضد چسبندگی پلاکت، حل کننده لخته خون، هپارین با وزن مولکولی پاین ، دارو های وقفه دهنده آنزیم منو امینو اکسیداز و نیز دارو های هورمونی خودداری نمایید.


کلمات کلیدی : داروهای گیاهی

<      1   2      
درباره
صفحات دیگر
آرشیو یادداشت‌ها
لینک‌های روزانه
پوندها
دارالقرآن الکریم صادق آل محمدص حسن آباد جر قویه علیا
دارالقران الکریم جرقویه علیا
محفل آشنایان((IMAN))
نسیم معرفت
اقلیم شناسی دربرنامه ریزی محیطی
فتوبلاگ حسین کارگر
منطقه و بیداری اسلامی
پایگاه خبری تحلیلی فرزانگان امیدوار
خورشید تابنده عشق
اکبر پایندان
مهندس محی الدین اله دادی
جاده های مه آلود
زخمهایت را پنهان کن... اینجا مردم زیادی با نمک شده اند!!
یا صاحب الزمان (عج)
نظرمن
در انتظار آفتاب
به سوی فردا
برلیان
پژواک
اندیشه نگار
رایان چوب
بی نشانه
ســـــــــاده دل
هشتمین ستاره
►▌ استان قدس ▌ ◄
دیار عاشقان
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی)
****شهرستان بجنورد****
جریان شناسی سیاسی - محمد علی لیالی
داروساز
گل باغ آشنایی
پلاک آسمانی،دل نوشته شهدا،اهل بیت ،و ...
«حبیبی حسین»
سرچشمه ادب و عرفان : وب ویژه تفسیر ادبی عرفانی قرآن مجید
چشمـــه ســـار رحمــت
عصر پادشاهان
عصر پادشاهان
من وآینده من
اشیانه علم
سایت طنز و کاریکاتور دکتررحمت سخنی
همرا ه با چهارده معصوم(علیهم السلام) ویارانشان
سایت اطلاع رسانی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
هم نفس
هم نفس
اقتصاد مرند-استاد عاقلی
عاطفانه
سرچشمه ادب و عرفان
به خوبی فکر کن
آقاشیر
بازی موبایل اندروید ، بازی موبایل جاوا ، دانلود بازی موبایل
اتشنشانی بنادر کشور
کلّنا عبّاسُکِ یا زَینب
امامزاده میر عبداله بزناباد
دریچه ای متفاوت در دنیای وب
بــــاغ آرزوهـــا
بـــــــــاغ آرزوهــــــــــا = Garden of Dreams
بامیلو
قانون اعضا منفرد
بهانه
بهارانه
داروسازی
صراط مستقیم
سکوت ابدی
برترین لحظه ها
قاصدک
شین مثل شعور
پایگاه امام جعفر صادق شهیدیه
وبلاگ عقل وعاقل شمارادعوت میکند(بخوانیدوبحث کنیدانگاه قبول کنید)
ماییم ونوای بینوایی.....بسم الله اگرحریف مایی
نگارستان خیال
شقایقهای کالپوش
ஜ کــــــــلبه ← اف1 ஜ
شناخت کافی
جبهه مقاومت وبیداری اسلامی
دنیای تصاویر متحرک شباهنگ
*تنهایی من*
اظهر من الشمس
مقبلی جیرفتی
سایت تبیان
کلبه درویشی
پزشکی تخصصی دکتر رحمت سخنی Dr.Rahmat Sokhani
نمایندگی دوربین های مداربسته
طراوت باران
مهدی رهبر زارع
۩۞۩ السلام علیکم یا اهل بیت النبوه ۩
وبلاگی برای تمام دوستان
تنهایی......!!!!!!
رهسپاریار
فانوس به دست.... ازتاریکی ها...رهسپاربه سوی نور
شادیهای کوچک یک خانم خانه دار
تعمیرات تخصصی انواع پرینتر لیزری اچ پی HP رنگی و تک رنگ و اسکنر
خاطرات دکتر بالتازار
عشق مشعلدار
سلاطین موسیقی ایران
تنهای93
نگاهی نو به مشاوره
سلمان علی ع
سارا احمدی
فروشگاه جهیزیه و لوازم آشپزخانه فدک1
طب سنتی@
رضویّون - دانش آموختگان دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
ایساکو -فروشگاه برتر-مسیبیان
بیصدا ترازسکوت...
►▌ رنگارنگ ▌ ◄
ashegh
همه چیز آماده دانلود
.: شهر عشق :.
تک درخت
تراوشات یک ذهن زیبا
استخدامی
پیامنمای جامع
بوی سیب
حامیان دکتر محمد باقر قالیباف
ایران اسلامی
معرفی روستای قزل احمد
نگار
ماتاآخرایستاده ایم
سایت روستای چشام (Chesham.ir)
هدهد
گیسو کمند
نـــرگــــس 1
جــــــــــــــــوک نـــــــت
کاسل
عکس های عاشقانه
پاتوق دوستان
بنده ی ناچیز خدا
رفقا
ارمغان تنهایی
PARSTIN ... MUSIC
سلام آقاجان
مطالب جالب
دلتنگ احساس تو
شلوغ پلوغ
نقاشخونه
ابـــــــــــرار
گیاهان دارویی
محمدمبین احسانی نیا
پایگاه مرجع شهیدان باکری
انسان جاری
داستان های جذاب و خواندنی
نشریه حضور
شــــــهدای روستای مـــکـــی کوهسرخ
قرآن آرامش جان
زمزمه های تنهایی من
... زمزمه های تنهایی من
رود تنها نیست
گمگشته
پارسی نامه
نمکستان
علی اصغربامری
طرح واژه
چوکــــــــــــــ بندری
من شما شهرستان مرند
* ^ــ^ * تسنیم * ^ــ^ *
مرام و معرفت
من.تو.خدا
بلوچستان
شبستان
شبستان
سربازی در مسیر
شیطان در کمین گاه
برو تا راحت شی
برادران شهید هاشمی
یامهدی
دل نوشته
صوفی نامه
منتظر نباش تا پرنده ای بیاید و پروازت دهد در پرنده شدن خویش بکوش
کلبه تنهایی
دانلود هر چی بخوایی...
...عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
پیکو پیکس | منبع عکس
تبیان
الهگان
زندگی شیرین
(بنفشه ی صحرا)
ابهر شهر خانه های سفید
عشق
ایران اسلامی
✘ niloo bitch
ختم قرآن ، ختم صلوات --- توشه آخرت
قـــ❤ــلـــــب هـــــای آبـــــی انــ❤ـــاری
اسیرعشق
Manna
مصطفی
دریایی از غم
●◌♥DELTANGI♥◌●
مهندس محی الدین اله دادی
سازمان بسیج اساتید استان تهران
زشت است بی تو زندگی ،زیبای عالم
ارواحنا فداک یا زینب
علمدار بصیر
ترفندسرا
کرمان
تاریخ مرند و آثار سید مرندی
مشکات نور الله
صنایع رباتیک آراد
مُهر بر لب زده
مرند و توسعه
اواز قطره
محمد قدرتی
گل یا پوچ2؟
صدای سکوت
سحر یه دختره تنها
پسران علوی - دختران فاطمی
اس ام اس جدید/ پـَـــ نَ پـَـ/ پیامک جدید/چیستان
✘یــــ ـــ ـــه دنیــــ ـــ ــا دلــ ـــ ــم گرفـــتهــ
تعمیرات تخصصی پرینترهای لیزری رنگی ومشکی وفکس وشارژکارتریج درمحل
بزرگترین سایت خنده بازار
اصلاحات
وبلاگ شخصی محمد
عمارمیاندواب
ऌ عاشق بی معشوق ऌ
مهاجر
جیغ بنفش در ساعت 25
نت سرای الماس خانلق
ستاره طلایی
دنیا
مردود یعنی رفوزه
عمو همه چی دان
هرکس منتظر است...
ماه و مهــــــــــــــر
جایی برای خنده وشادی و تفریح
profosor
دهکده کوچک ما
جام جهان نما
پری برای پریدن
تقدیم به کسی که باور نکرد دوستش دارم
نهِ/ دی/ هشتاد و هشت
لنده، سلیمان شهرویی
من،منم.من مثل هیچکس نیستم
.:دلنوشته های دانشجویی:.
Tarranome Ziba
تاملاقات خدا ٰ ان تقوموا لله ٰ...
سیرت پیشگان
دختر و پسرای ایرونی
مطالب جدیدوخفن اونجوری18+|جدید93|جدیداونجوری
هر چی تو فکرته
Note Heart
ستاره سهیل
ندای حق
مکاشفه مسیح
غزلیات محسن نصیری(هامون)
وب سایت شخصی یاسین گمرکی
... یاس ...
دنیای بارانی
عاشق فوتبال20
ایـــــــران آزاد
حسام الدین شفیعیان
نه دی هشتاد و هشت
wanted
*(: دنـیــــای مـــــــن :) *
من و خودم
Hunter
hamidsportcars
hamidsportcars
بسم الله الرحمن الرحیم
دنیای سازه های بادی
آتیه سازان اهواز
نور غدیر
دهکده علم و فناوری
دُرُخـــــــــــــــــــــــش
راه کمال
یاران امام خامنه ای - جوانان مکتب المهدی
شادِ شاد
ژئوماتیک
رویابین
معماری
کشکول
اهلبیت (ع)،کشتی نجات ما...
اینجا همه چی در همه
کنیز مادر
تنهای غریب
کشکول
به یادتم
طوبای محبت
نم نم باران
هر چی هر چی
نوری چایی_بیجار
نوری چایی_بیجار
روان شناسی * 心理学 * psychology
دوستانه
عکسدونی
xXx عکسدونی xXx
« « عاشقی » »
نمی دونم بخدا موندم
هیئت
کشاورزی نوین
فقط طنزوخنده
واژه های باران
تینا!!!!
سایت حقوقی(قانون ایران)
شیاطین سرخ
°°FoReVEr••
نقاشی های الیکا یحیایی
باکری میاندوآب
•.ღ♥ فرشتــ ـــ ـه تنهــ ــ ــایی ♥ღ.•
محسن حیدری
ܓܨ ღ نا کجـا آبــــاد دل مــن ღ ܓ
بادله گشت
جدید ترین مطالب